Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Stosun 11. 1. 2020 19:03

Tady si zjisti co ti nejdřív můžou nabídnout https://www.t-mobile.cz/internet-na-doma
Stosun
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 11. 1. 2020 19:15

Volal jsem. Nabídka je SIM + modem Huawei B525. Tarif ten, co jsem psal. Rychlost pry závisí na spoustě proměnných. Takže místo ceníkově uvedených "až 100" počítám s reálným "zhruba 40".
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stosun 11. 1. 2020 19:28

Jo tak to mas internet premium plus L ma to fup 100Gb na mesic. Za 1300kc kdysi jsem to taky mel nez zacli s pevnym internetem. Pak je jeste k tomuto modemu internet do zasuvky ale ten se nabizi jenom s tarifem S.
Stosun
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 11. 1. 2020 19:46

Děkuji ti za reakci. Každopádně jsem poptával něco, co pofrčí a pojede na tom i IPTV. To mi operátor stejně nezaručí, ale poptával jsem to. Ten tarif, co jsem psal původně, je neomezený. Nejsem si jistý, ale 100GB měsíčně na časté (nikoli bláznivé) stahování a televizi v 1080p nebude stačit. Internet bude využívaný opravdu každý den a né jen na víkendy.
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stosun 11. 1. 2020 19:57

Nechci ti kazit radost ale stim modemem co pises tak ti opravdu nabidnou jen to S nevim co ti nakecali na infolince.Jedine bys musel objednat pevny internet vzduchem kde je venkovni jednotka tam ti to L mozna povoli samosebou zalezi co je kolem tebe za bts jestli nejaka 800 tak pochybuji.
Vsak co ti to pise na tom overeni dostupnosti jak jsem posilal ten odkaz jakou rychlost?
Stosun
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 11. 1. 2020 20:19

Ne, nekazíš mi radost. Jsem rád, že mi poradí někdo fundovanější. Info mám od infolinky, to máš pravdu. Lokalita mi píše "Zadaná adresa nebyla nalezena v registru. Zkuste ji opravit." I když ji správně vyberu z nabídnutého řádku. Jedná se o chatu s ev. č. v chatové oblasti.
Venkovní jednotka nevadí. Spíš ať nemám opravdu zkaženou radost, až podepíšu smlouvu na 2 roky a internet pojede cca. 20/4 a obraz televize se bude sekat.
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ale 11. 1. 2020 20:32

Jeste predtim nez ti antenu namontuji probiha promereni rychlosti na miste instalace a pokud nebude splnovat danou rychlost, nenamontuji ti ho. To muzes byt v tomto v klidu. Neplet si ale "pevny internet vzduchem" - tj. ten bez FUPu s neomezenym prenosem dat a "internet bez dratu" - tj ten s FUPem treba tech 100 GB apd.
ale
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stosun 11. 1. 2020 20:42

Tak dej podle mapy adresu nejakyho blizkyho baraku co je u te chatove oblasti jak mas tu chatu.Nebo dej adresu ja se ti podivam.

-- 11. 1. 2020 21:34 --

Jinak ja osobne mam M tarif na 800 a jede to tak v realu mimo spicku 35Mb/s az 45Mb/s a ve spicce 25Mb/s nez tady na vesnici zacal tmobile obchazet po baracich a nabizet televizi a internet pres lte tak to bylo schopny jet I z te 800 75Mb/s
Stosun
Junior

Odeslat příspěvekod polda 11. 1. 2020 21:54

Stosun - cos mu to psal v předchozích odpovědích za blbosti! On nemá poptano na přenosný LTE s FUPem. Z toho co píše se jedná o LTE na doma s 100/25 a je podle jejich linky v silné oblasti. A zároveň podle nich mu tedy stačí jen stolní modem. Jinak by mu nabídli s venkovní anténou B2338. TMO pokud nabízí 100, pod 70 to nepůjde jinak by nabízeli 50, což ke M tarif který tvrdší že máš.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ipanema 11. 1. 2020 22:01

Myslím, že stosun mi ale poradil správně....

Ještě jsem nikdy toto "pevný" připojení neměl. Pokud jsem uvedl něco špatně, tak pardon. Na infolince jsem trval na tom, že chci neomezenou a co nejrychlejší službu. Je mi jedno za kolik a na jakým HW. Operátorka mi řekla, ze Huawei modem (pouze vnitřní) je OK, že jede až 100Mbit. Tomu nevěřím, protože je mi jasné, že v reálu mi SIM karta povolí tak půlku. Ale i tak by to bylo dobré. Nebudu se po telefonu s operátorkou hádat, že nemá pravdu, a že chci venkovní jednotku s vnitřním WiFi modemem :)
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stosun 11. 1. 2020 22:16

Polda v jeho oblasti podle jejich dostupnosti nabízejí jen tarif S posílal mi adresu. Baba na infolince mu řekla že ten jejich modem umí až 100Mbit tak to chápu zase já.
Stosun
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 11. 1. 2020 22:43

No ne zase až tak. Já ten modem mužů mít svůj. Soused mi ho dá. V oblasti kam ho chci dát si nemůžu s výběrem nijak vybírat. Hledal jsem všude na netu a zde na fóru. Nejvýhodněji na to co chci, mi přišel ten tarif co jsem prvotně zmínil. Zvedl jsem mobil a na infolince řekl, že chci SIM do mého vlastního modemu, který je s jejich logem a byl používán kdysi obdobně. Řekl jsem lokaci a byl jsem 2x ujištěn, že by to šlo přesně tak, jak si představuji. (Volal jsem tam jen informativně, ne na objednávku. Až dnes a zde jsem zjistil, že s tím modemem ten internet L mít nemůžu, i kdyby v dané lokalitě ta síla signálu byla.)
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 11. 1. 2020 22:46

Tarif S 20Mb, to nic moc . Koukám zmatení čísel taky na všech stranách. Pokud existuje možnost vyzkoušet telefonem a aplikaci NET MONSTER jaký operátor a jaké vysílače a zařídit se podle toho.

Proč bys nemohl mít 50Mb přes ten modem ?
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod medvidekR 14. 2. 2020 09:26

Zdravím, mám Pevný internet vzduchem T-Mobile 20Mbit, zkoušel někdo jak daleko od domu internet funguje než zjistí, že nejsem doma, může to fungovat 1km nebo i 5km ? Sim jsem si přendal do mobilu, kde funguje plnou rychlostí doma. Zkusil bych to sám, ale nezablokují mi to? Je to venkovská oblast Jílové u Prahy.
Děkuji
medvidekR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 14. 2. 2020 09:32

5km snad nevadí, měl bys být na stejném vysílači. Z jakého vysílače funguješ poznáš- třeba Netmonster aplikace z googleplay
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků