Telefon na focení kolem 8000 Kč ideálně čistý Android

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ertefol 10. 2. 2020 21:13

Ahoj,
jdu si pro radu, jaký telefon vybrat pro ženu, když chce telefon primárně na focení a volání, ideálně s čistým Androidem (to preferuju po dobré zkušenosti s Nokii 6 já). Osobně bych šel do Nokie 7.2, ženě vyhovuje ale rozměrově Xiaomi Redmi 4X - může ho pohodlně ovládat jednou rukou, sedmičkovou Nokii by nezvládla jako moc velkou.

Díky za tipy.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qsubt 12. 2. 2020 11:13

nemyslim ze v dnesni dobe existuje smartfone ktery se da POHODLNE (bez prehmatavani) ovladat jednou navic zenskou rukou. Kruta to realita. Tim padem uz je pak pomalu jedno, jak velky bude, protoze to bude vzdy (bez prehmatavani a posunovani v dlani) vzdy 2 rucni tlf.
huh?
qsubt
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 2. 2020 11:24

existuje, ale za příplatek - Samsung S10e a Huawei P30
Jinak doporučím Xiaomi Mi 9 SE
Pokud čistý android, tak Motorola One Vision, předem někde vyzkoušet, je sice vyšší, ale protože má poměr stran 21:9 tak velmi dobře padne do ruky
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 12. 2. 2020 12:14

Do 8k z malych tlf. bud MI 9 SE, nebo usetrit a vzit MI A3 s "cistym" androidem, taky pekne foti a ma vybornou vydrz na baterii.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod qsubt 12. 2. 2020 13:07

on dneska chce jeste nekdo telefon bez NFC? (mi a3)

s10e - chce si ho vzit do ruky, neni to uplne pohodlne drzeni 142.2 x 69.9 x 7.9 mm, tech 70mm na sirku je pro malou ruku moc. minimalne pro toho co par let pouzival compact od sony. Preplatek nad 80tis uz je skoro 50% ne?

pixel 3a? - z amazonu novy za 8tis?
rozmerove to na jednu ruku stejne nebude - 151.3 x 70.1 x 8.2 mm
64GB bez moznosti karty je ale hnus
https://www.amazon.de/gp/offer-listing/ ... f_new=true
huh?
qsubt
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 12. 2. 2020 13:53

Každý opravdu na NFC nebazíruje.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 12. 2. 2020 14:29

qsubt píše:on dneska chce jeste nekdo telefon bez NFC? (mi a3)


Jo, třeba já. K čemu NFC? Ve svém okolí (rodina, známí) neznám nikoho, kdo by NFC používal. Každý má v životě jiné priority a naopak si myslím, že většině lidí je nějaké NFC zatím naprosto ukradené.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 12. 2. 2020 14:58

Myslel jsem si to samé, ale po koupi MI 9T jsem NFC začal používat a platím mobilem tak z 80%. Na druhou stranu si ale vydělávám. Ve svém okolí mám ale většinu lidí co NFC nevyužívají. Studenti a žáci nějaké NFC taktéž nepotřebují ( kromě těch co jim rodiče podstrojují účtem a pravidelným příspěvkem na něj). Dcera má v telefonu NFC, ale proto jí nebudu zakládat účet. ;-) Pro ně je lepší neomezený datový tarif. :D
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qsubt 12. 2. 2020 15:02

v tom pripade neni co resit
jeste moznaa ty motoroly one action nebo one vision? cenove pod limitem, a maji i to nfc
velikostne lehce nad mi a3, ale to mi a3 stejne pohodlne jednou rukou neda
https://www.gsmarena.com/compare.php3?& ... hone3=9769

za 4600,- to asi neni spatna volba?
huh?
qsubt
Junior

Odeslat příspěvekod jrk1 12. 2. 2020 15:51

To uz spis nez ty motoroly radeji vem MI 9 T, je ve vsem lepsi. Lepsi SOC Snap 730, vetsi vydrz, amoled display a lepsi foto atd...
https://www.kimovil.com/de/vergleichen/ ... aomi-mi-9t
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 2. 2020 16:30

qsubt píše:v tom pripade neni co resit
jeste moznaa ty motoroly one action nebo one vision? cenove pod limitem, a maji i to nfc
velikostne lehce nad mi a3, ale to mi a3 stejne pohodlne jednou rukou neda
https://www.gsmarena.com/compare.php3?& ... hone3=9769

za 4600,- to asi neni spatna volba?

Motorola One Vision má o dost lepší foťák než Action

-- 12. 2. 2020 16:32 --

jrk1 píše:To uz spis nez ty motoroly radeji vem MI 9 T, je ve vsem lepsi. Lepsi SOC Snap 730, vetsi vydrz, amoled display a lepsi foto atd...
https://www.kimovil.com/de/vergleichen/ ... aomi-mi-9t

Odkdy má Xiaomi Mi 9T čistý android a velikost pod 150mm?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 12. 2. 2020 16:51

Hlavne, ze motorola ma velikost pod 150 mm... Predtim mela pravdepodobne Redmi 4X, tak ji bude stejne vyhovovat vic MIUI nez drevni "cisty" android.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Tom1122 12. 2. 2020 17:00

Tak Xiaomi Mi 9T je zajímavý jenom tím periskopem.Jestli ale bude pověstná kvalita Xiaomi opět úřadovat,vážně bych se obával životnosti...
Motorolola One Zoom se dá sehnat v pohodě pod 8 tisíc a OS je skoro čistý.Minimálně bez otřesné nástavby jako u Xiomi.
Tom1122
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 2. 2020 17:27

jrk1 píše:Hlavne, ze motorola ma velikost pod 150 mm... Predtim mela pravdepodobne Redmi 4X, tak ji bude stejne vyhovovat vic MIUI nez drevni "cisty" android.

One Vision je vyšší než 150mm ale je potřeba vyzkoušet protože má poměr stran 21:9
Motorola nemá ,,drevni cisty android'' - má svou minimální nadstavbu která obsahuje Moto displej s notifikacemi a Moto gesta např. dvojitým otočením se zapne fotoaparát a dalším přední ap.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 12. 2. 2020 18:09

Tom1122 píše:Tak Xiaomi Mi 9T je zajímavý jenom tím periskopem.Jestli ale bude pověstná kvalita Xiaomi opět úřadovat,vážně bych se obával životnosti...
Motorolola One Zoom se dá sehnat v pohodě pod 8 tisíc a OS je skoro čistý.Minimálně bez otřesné nástavby jako u Xiomi.

No prave lenovo/motorola bych se kvuli kvalite hw obloukem vyhnul, kdyz ne kvuli zpracovani tak hlavne z duvodu exynosu a dotykove vrstvy.
jrk1
BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků