Přestal náhle fungovat

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Papadimo 11. 2. 2020 10:19

Dobrý den, ještě včera jsem normálně používal telefon někde jinde , je to značka Huawei, ale to je asi jedno. Pak jsem ho dal do batohu a vrátil jsem se domu a třetí den náhle telefon nejde zapnout na nic nereaguje. Nemohu vyloučit, že by se třeba nějak zmáčknul v batohu ale nevím o tom, ale snad musí něco vydržet.
Rozebral jsem ho a zkontroloval, zda se neuvolnil konektor od baterky, což se 2x stalo (většinou po pádu). Napěti na baterce je samozřejmě. Zkoušel jsem i zaměřit pozornost, zda vodiče od bočních tlačítek také mají kontak v konektoru, nic. Na nabíjení nereaguje (viditelně nic se neděje) - neměřil jsem zda protéká nabíjecí proud do baterie.
ten telefon mám rok, proč ty čínský šmejde tak málo vydrží, nebo jako poradit, co se stalo a jak ho opravit
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 11. 2. 2020 10:47

No není to jedno nás to zajímá co je to za model Huawei? Třeba je to nová vlajková loď a nebo to je rok starý telefon nebo 2-3-4... :hm
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 2. 2020 11:09

jestli je starý nebo levný tak bych ho vyhodil a koupil nový, dneska za 3-4 tis. jde koupit dobrý a dostačující smartphone
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Papadimo 11. 2. 2020 16:21

A mění se tím postup opravy nebo diagnostika závady? Nějakej NOVA 2017
existuje třeba nějaký jtag nebo sériový port nebo nějaké diagnostické body (na desce je hodně zlatých koleček kontaktů), které při indikaci napětí určují, co je napájená afunguje?
Co když je jen v háji displej.., telefon je mírně ohlí
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 11. 2. 2020 18:27

Ano, JTAG pro tento model v autorizovaném servisu mají, ale pokud je mírně ohnutý, tak buď odešel displej jak píšeš nebo spíš povolily pájené spoje pod mikroprocesorem/pamětí, což je v podstatě KO. (to dnešní pájení bez olova jde studeným spojům jen naproti bohužel)
Doma s tím už nejspíš víc nevymyslíš, zkusil bych požádat o diagnostiku autorizovaný servis, jestli trváš na opravě.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Papadimo 14. 2. 2020 13:00

Za předpokladu, kdyby telefon fungoval až na displej a ovládání dotyky:
Je nějaký způsob, jak například ověřit funkčnost telefonu přes USB kabel?
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 2. 2020 13:48

Staré indiánské přísloví říká: "Když zjistíš, že jedeš na mrtvém koni, sesedni!".
Kup novej a neřeš starej.
anonymni

Odeslat příspěvekod myšpulín 15. 2. 2020 08:18

Rok starý telefon takže by mohl být v záruce, kdyby ses do něj nevrtal?
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod roy1 15. 2. 2020 09:57

Má ho ohlý, tady záruka nepřipadá v úvahu, kdoví co se uvolnilo / zlomilo, koupě nového je nejspíš nej řešení a příště více opatrnosti.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Papadimo 25. 3. 2020 20:56

v záruce není v žádném případěl telefon mi daroval místní filantrop
Papadimo
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků