Vodafone neomezený 10 mbps zkušenosti (rychlost)

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Majk 11. 2. 2020 03:10

Prosím, zkušenosti? Opravdu to jede i 10/10?
Žádné další QoS, které by zhoršovalo třeba odezvu? Youtube (i odchozí stream) a iptv funkční?
Díky.
Majk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikemiky 11. 2. 2020 03:55

Jede to maximální povolenou rychlosti, pár lidí to tady má a já též, nikdo si nestezuje, mně jede vše, taky jsem se toho bál, tak jsem se tu poptal a navíc, když ti to nebude vyhovovat, tak jim to vrátíš, od dubna odchod bez sankcí...
mikemiky
Junior

Odeslat příspěvekod Majk 11. 2. 2020 12:04

U firmy to nebude tak jednoduché odejít. Jednáme o nabídce pro firmu. Tak otázkou, jestli vzít třeba 20GB a pokud bude párkrát za měsíc potřeba streamovat, tak nahodit denní Pass, a nebo vzít tu neomezenku 10 mbps.
Problém je, že TM už streamOn zrušil a VF Passy u matky taky. Tak podle mě otázka, kdy to zruší i VF CZ.
Nokia 5110 -> Philips Azalis 288 -> Sam X450 -> Moto V360 -> Nokia N70 -> ZTE Blade -> Huawei G600 -> inew V3 -> Ulefone Be Touch 2 -> LG Flex 2 (+ nokia N3109 a Samsung Galaxy Nexus) -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Honor 8X
Majk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladislav_Malek 11. 2. 2020 14:01

Nechcete se v tý "firmě" radši zabývat podnikáním a těch pár stovek na internet si vydělat?
Ladislav_Malek
Junior

Odeslat příspěvekod suram 11. 2. 2020 14:37

Chytrý podnikatel se určitě bude snažit snižovat náklady.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod Ladislav_Malek 11. 2. 2020 15:44

Chytrý podnikatel ví, že k bohatství se nelze prošetřit.
Ladislav_Malek
Junior

Odeslat příspěvekod suram 11. 2. 2020 16:59

Kdo dychtí po bohatstvi a nekouká při tom na náklady, končí většinou v insolvenčním řízení.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod mikemiky 11. 2. 2020 18:19

Majk píše:U firmy to nebude tak jednoduché odejít. Jednáme o nabídce pro firmu. Tak otázkou, jestli vzít třeba 20GB a pokud bude párkrát za měsíc potřeba streamovat, tak nahodit denní Pass, a nebo vzít tu neomezenku 10 mbps.
Problém je, že TM už streamOn zrušil a VF Passy u matky taky. Tak podle mě otázka, kdy to zruší i VF CZ.

Tak passy asi odcházejí, protože s neomezenými daty je nepotřebujete. Musíte zvážit, co potřebujete, ale já měl 20gb a vlastně za stejné peníze, tudíž já na tom vydělal, protože jsem s daty nevychazel a za stejny peníz, nebo se to lisilo o petikacku, mám dát kolik chci.
Jede i netflix, teď jsem to odzkoušet.
mikemiky
Junior

Odeslat příspěvekod Majk 12. 2. 2020 01:09

No, jsou i nejsou potřeba. Pokud potřebuju např. data výlučně na streamování na youtube a zároveň na využití přes hotspot v notebooku (kde se mi hodí rychlost), pak se možná vyplatí připlatit si pár desetikorun za variantu např 20GB neomezenou rychlostí a k tomu pass, který nežere data na ten youtube (tím se vlastně dostaneme k něčemu jako TM neomezeně HD, který ale je cenově nadsazený).
Ale pravda, že 10/10 stačí i na ten pohodlný hotspot a většinou je to LTE v dnešní době vytížené tak, že stejně jede třeba jen 15 mbps.

Ale pokud to jede opravdu 10/10 (pokud je tam zrovna kapacita sítě) a nijak to uměle nesnižuje QoS a jde youtube, IPTV apod, tak bude neomezeně 10 mbps nejlepší volba.
Díky.

Jinak počítám, že Ladislav_Malek nikdy nepodnikal ani v oboru vracení podšálků a nebo je právě ten případ skončený v insolvenci. :-)
Těch pár stokorun (ročně je to třeba i více než 10 000 u 3 čísel a dalších služeb) je např. jeden brigádník na nějakou akci nebo povinné ručení a silniční daň pro 2 auta.
Nokia 5110 -> Philips Azalis 288 -> Sam X450 -> Moto V360 -> Nokia N70 -> ZTE Blade -> Huawei G600 -> inew V3 -> Ulefone Be Touch 2 -> LG Flex 2 (+ nokia N3109 a Samsung Galaxy Nexus) -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Honor 8X
Majk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 12. 2. 2020 09:54

10t není žádná částka, to není podnikání ale škudlilství a pan Málek má pravdu.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majk 12. 2. 2020 10:20

Je to hlavně zcela úplně zbytečně vynaložená částka.
Ani se nedivím, že tu máme nejdražší operátory Evropě, když se tu pohybují takovýto finančně zcela negramotní jedinci (kteří pak většinou končí v té insolvenci). Nejhorší je, že se takto chová i sám stát, je přece jedno, jestli státní zakázka stojí miliardu nebo 4.
Nokia 5110 -> Philips Azalis 288 -> Sam X450 -> Moto V360 -> Nokia N70 -> ZTE Blade -> Huawei G600 -> inew V3 -> Ulefone Be Touch 2 -> LG Flex 2 (+ nokia N3109 a Samsung Galaxy Nexus) -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Honor 8X
Majk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 12. 2. 2020 11:58

V insolvenci končí právě takoví co kvůli 100 kč projezdí za benzín a telefony 500kč ale na faktuře je hřeje ta ušetřená stovka. I proto státu nevadí že nezaplatí miliardu ale 4 ,hlavně nesmí být v kanceláři dražší židle než 1.500kč ………...aby se ušetřilo


TESAT:

Ladislav_Malek píše:Chytrý podnikatel ví, že k bohatství se nelze prošetřit.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fretky 14. 2. 2020 18:25

Zdar,
ano používám to už od poloviny prosince, takže můžu hodnotin, jede to 10 / 10 a není s tím vůbec problém, částečně se živím weby tak jsem to testoval vyloženě pro práci, když jsem nepracoval doma u wifi a prostě jsem nenarazil na problém. Až se divím.

Čekal jsem problémy s rychlostí hlavně s odesíláním a bez problémů. Když jsem nechal se připojit pár kolegů s hot spotu, čekal jsem, že to moc nepojede, ale nebyl vůbec problém.

Takže nečekaně palec nahoru!
Fretky
Junior

Odeslat příspěvekod cz.hook 15. 2. 2020 21:26

Mám tento tarif na jedné sim a nemohu si stěžovat. Jede to cca 10-12mbps.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod mikemiky 16. 2. 2020 06:08

Aha, já myslel, že u tarifu pro jednotlivce ti rychlost neomezují, tak to jsem v šoku...
mikemiky
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron