Samsung Galaxy A50 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod angryman 22. 1. 2020 11:54

Verze: A505FNXXU3ASL6/A505FNO2C3ASL6/A505FXXU3ASL6

Velikost: 611,84 MB
Úroveň zabezpečení 1.ledna 2020

Předtím jsem jel tuším na listopadové aktualizaci. Minulý týden se mi to aktualizovalo rovnou na lednovou. Telefon mám od O2.
angryman
Junior

Odeslat příspěvekod Mokashi 22. 1. 2020 14:49

jojo, je to ta lednova
Asus P525 WM 6.1, Sony Ericsson Aspen M1 WM 6.5.3, Nokia Lumia 820 WP 8.1 Denim, Microsoft Lumia 950 W10M Redstone 2, Samsung Galaxy A50 Android 11, Samsung Galaxy S20 FE 5 G Android 12.
Mokashi
Junior

Odeslat příspěvekod gifter 4. 2. 2020 06:38

Včera vyšla únorová aktualizace. Žádné změny nepozoruji.
Case: Fractal Design | PSU: Seasonic | MB: ASUS | CPU: AMD | RAM: Kingston | VGA: Sapphire | HDD: Seagate | SSD: Kingston | Fan: Arctic + Noctua | LCD: Dell | Win 10 Pro 64 bit
gifter
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hbboy 8. 2. 2020 16:49

chlapi proč zde není vlákno na Samsung A51 a A71 - to tento nový telefon nikdo nemá ??? žádný chat o něm ?
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pablomino 9. 2. 2020 14:47

Po instalaci posledni aktualizace s datem zabezpeceni 1. unora se zacal muj pristroj chovat velmi divne.
1. Ihned po instalaci - po prvnim spusteni - se rozsypal obraz a i reakce na dotyk byla velmi mizerna, pomohl az restart telefonu.
2. Vypadava mi internet, at uz jsem pripojen na WiFi nebo datech, po zamceni displeje se odpoji od internetu a jiz se nepripoji. Nekdy pomuze vypnout - zapnout WiFi nebo Data, nekdy az restart pristroje. V nouzovem rezimu funguje vse jak ma, budu tedy nucen provest factory reset a pak se uvidi. Dam vedet.

EDIT:
Tak po vselijakem laborovani, zaloze, factory resetu a obnoveni jsem s jistotou urcil vinika velmi spatne fungujiciho internetu. Byla jim aplikace "Blokada" ktera do te doby spolehlive blokovala temer vsechny reklamy a na chod pristroje nemela zadny viditelny negativni vliv. Nepomohla ani instalace nejnovejsi verze 4.5, zkratka jsem ji musel - ac velmi nerad - z telefonu vypoklonkovat. Ted misto "Blokady" pouzivam aplikaci "AdGuard" a zatim funguje vse na vybornou. Nejsem schopen zhodnotit jestli za vyse popsany problem nese zodpovednost Samsung a jeho mnohdy "nevypiplane" aktualizace nebo dalsi zmena bezpecnostni politiky Google, nicmene jsem rad ze se mi podarilo telefon uvest do provozuschopneho stavu.
Naposledy upravil pablomino dne 9. 2. 2020 23:02, celkově upraveno 1
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod Mokashi 9. 2. 2020 18:45

ja naprosto bez problemu
Asus P525 WM 6.1, Sony Ericsson Aspen M1 WM 6.5.3, Nokia Lumia 820 WP 8.1 Denim, Microsoft Lumia 950 W10M Redstone 2, Samsung Galaxy A50 Android 11, Samsung Galaxy S20 FE 5 G Android 12.
Mokashi
Junior

Odeslat příspěvekod Anushka 13. 2. 2020 09:26

Co Vám vyhovuje na ochranu displeje více, fólie nebo tvrzené sklo? občas mi telefon spadne, proto mám hlavně gumový obal:)
Anushka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marczus 13. 2. 2020 10:52

Ja používám tvrzené sklo z ebay za par $.

Jak funguje ten AdGuard filtr? odfiltruje to vsechny reklamy? Ja pouzivam Operu a ta ma blokovani reklam integrovany ale nezachytí úplně vše.
marczus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 2. 2020 11:01

AdClear zablokuje vše, ale lze nastavit výjimky
https://infoek.cz/blokovani-reklam-aplikace-2019/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pablomino 14. 2. 2020 23:31

marczus píše:Jak funguje ten AdGuard filtr? odfiltruje to vsechny reklamy? Ja pouzivam Operu a ta ma blokovani reklam integrovany ale nezachytí úplně vše.


Podle meho nazoru, co se tyce ucinnosti blokovani reklam, snese AdGuard prime srovnani snad jen s aplikaci Blokada. Od chvile kdy jsem zacal pouzivat jeden nebo druhy, nevim co je reklama...
Pak kdyz mne prekvapi reklamy na cizim telefonu, jen nevericne koukam, co vsechno jsou lidi jeste schopni tolerovat a vydrzet!
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod marczus 15. 2. 2020 07:11

Vypadá to hezky ale jak to doopravdy funguje ta filtrace? co jsem se díval tak AdGuard vytvoří VPN a přes to filtruje reklamy? Jeslti je to takhle řešené tak se mi tento způsob blokace vůbec nelíbí a vidím v tom velký bezpečnostní problém.
marczus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pablomino 15. 2. 2020 09:34

Myslim si ze nema cenu se obavat nejake bezpecnostni hrozby. Dnes vas daleko vice ohrozuje nevyzadana reklama ktera jen obtezuje a mnohdy sebou nese dalsi potencionalne nebezpecny software. Navic Blokada i AdGuard jsou jiz dlouhodobe overene aplikace s miliony uzivatelu po celem svete. Podle meho nazoru uz by se o pripadnem ohrozeni davno vedelo.
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 2. 2020 10:34

taky myslím, používám 2,5r WebGuard a půl roku AdClear a bez problému
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marczus 15. 2. 2020 11:39

Jde o to ze pres proxy muzete snifovat veskerou komunikaci.. To ze si prohlizim neco na internetu to asi vem cert ..
ale treba internetove bankovnictvi .. ja pres mobil na nej pristupuji
marczus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 15. 2. 2020 16:12

Nick Cave píše:taky myslím, používám 2,5r WebGuard a půl roku AdClear a bez problému

Jde z nich nějaká na google prohlížeč?
opasino
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků