iPhone Xr vs Xs vs 11

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Jan Ondiš 13. 1. 2020 20:37

Hezký den,
chci si koupit iPhone. Dříve jsem uvažoval i o S10, ale co čtu, telefon má neustále nějaké problémy, tak půjdu raději do osvědčené klasiky.
Otázka tedy zní -
Apple A12 vs A13? Stojí to za to?
Pokud stačí A12, XS s Oledem nebo Xr s IPS?
Jde mi spíš o osobní názory, kdo by co bral.
Jan Ondiš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drabek06 13. 1. 2020 21:37

Jaký problémy S10 má? Mám ho a nějak si ničeho nevšímám . . .
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod jrk1 13. 1. 2020 21:40

Zebraci vydrz, jinak je Ok...
jrk1
Xiaomi Fan

Odeslat příspěvekod Jan Ondiš 13. 1. 2020 21:51

Nepovedený update na One UI 2.0 (hlavně problémy s google pay), zhoršení už tak špatné výdrže. Pluskovou variantu nechci, S10 a S10e jsou výdrží tragické.
Možná je to už opravené a vím, že Apple má taky občas problémy, ale chci být co nejméně pokusným králíkem v případě updatů

-- 13. 1. 2020 21:54 --

Jo a zapomněl jsem na problémy s proximity senzorem. Přibližování k uchu funguje stále špatně, alespoň to tvrdí kolega v práci, co má S10e
Jan Ondiš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jrk1 13. 1. 2020 22:11

Tragicka vydrz bude porad, diky exynosu a slabemu akumulatoru.
jrk1
Xiaomi Fan

Odeslat příspěvekod cz.hook 13. 1. 2020 22:19

Já mám 11 Pro Max. Takže bych par korun přidal a šel do 11 Pro. No ale záleží, co využiješ a co ne. Pokud rad fotíš, ber 11. Foťák je o dost lepší. Deep fusion, noční režim, ultra wide atd

Ohledně výkonu, záleží, zda ho využiješ a jak hodláš mobil zatěžovat. Třeba když edituji fotky a videa, tak se mi to zda rychlejší než můj předešlý XsMax, ale při klasickém brouzdání a mailech to je cca podobné.

Nicméně baterie je na 11 lepší.

A na displej se jdi podívat někam, kde mají vystaveny oba vedle sebe a uvidíš sám. Apple má super jak OLED i LCD.
iPhone 11 Pro Max - iPad Pro 11 - Apple Watch 5
cz.hook
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drabek06 13. 1. 2020 22:26

Aha. GP nepoužívám, tak nevím. Mám na zadni straně mobilu nalepenou malou platební kartu přímo od banky. Ale i tak jsem nikde nečetl, že by s tím byl problém. Zhoršení výdrže po updatu si určitě nevšímám. Telefon mám více méně jako pracovní a při stylu co ho používám jsem si ničeho nevšiml. Naprosto zásadní je využití mobilu a jak OLED panelu. Pokud bych chtěl, tak se dostanu na 2 dny bez problémů, ale není problém vymlátit baterku na 10% během jednoho dne, ale to je extrém. Co se týče senzoru přiblížení, tak je to pravda. Tím, že je narvanej pod OLED panelem, tak reaguje hůř. Spíš mám pocit, že telefon reaguje i na pohyb od ucha a pak se teprve rozsvítí. Takže výsledný fungování je použitelný, jen to trošku dýl trvá. Je to bohužel daň za to, že tam není žádnej výřez na senzory atd. Apple má bohužel stále obludnej výhlod.
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod Jan Ondiš 13. 1. 2020 23:25

drabek06: No já jsem spíš člověk, co jde cestou konzervatismu nebo starších, ale funkčních technlogií. Radši výřez a nula problémů, než poslední trendový průstřel a řešit třeba věc, co mě bude denně štvát...
cz.hook: 11 Pro nepřipadá v úvahu. Pohybuji se v cenovce okolo 20 tisíc (11ka 21, Xs 20, XR 17).
Jan Ondiš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drabek06 14. 1. 2020 10:07

No jestli si myslíš, ze iphone nemá problémy, tak OK ;-)
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod cz.hook 14. 1. 2020 11:33

Tak v tom případě bych si já koupil 11.
iPhone 11 Pro Max - iPad Pro 11 - Apple Watch 5
cz.hook
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 14. 1. 2020 17:33

Urco 11 je tam posun videt v procaku a fotaku.
A ja teda vidim opak , podle me se oplati obyc 11tka nebo kdyz uz tak max. Priplacet cca 10t za verzi pro , kdy dostanu jen lepsi displej (ale mensi) , fotak se zoomem. A , ze ma IPcko do 4m misto 2m ..... To fakt ne.
hurec
Junior

Odeslat příspěvekod Picos 15. 1. 2020 22:07

Zober XS a budes spokojny. Budes to mat bez kompromisov. Vyborny mobil. Mam ho uz rok a absolutna spokojnost. Zena ma 11pro a preto viem, ze nemam dovod na upgrade. Zase tolko nefotim. Takze nez debaty XS.
Picos
Junior