Malé dotykáče

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Aitos 6. 1. 2020 17:24

No jak které, dost rozdíly byly. na výšce rozhodně narostly.
Např. nižší třída od LG L90 rok 2014 a má dostatečné 4,7" /v té střední a vyšší měli ještě lepší poměr displeje k velikosti, tedy do stejnéro rozměru bez problému měli 5"/
Výška 131.52 mm
opravit
Šířka 66 mm
opravit
Hloubka 9.65 mm
A kolik dnesk máš do této výššky a šířky? V podstatě jen 3 mobily /do 6 měs. stáří/, viz. https://www.kimovil.com/en/compare-smar ... WidthMm.66
a třeba Produkt roku 2014 ještě znatelně menší https://mobilni-telefony.heureka.cz/sam ... e/#section

-- 6. 1. 2020 18:29 --

Pardon, jen ten 1, jen ten Cubot, ostatní ještě nemají vypsané rozměry.-))

-- 6. 1. 2020 18:32 --

Až když rozšířím šíři na 70mm a výšku na 140, objeví se 1 další, https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-coolpad-n5-lite
taky nějaká novinka, ještě nemá cenu a u nás neznámá značka. Prostě malé mobily nikdo nenabízí a přitom by spoustě lidem vyhovovla více jak ty "moderní" pádla...

-- 6. 1. 2020 18:35 --

A když rozšířím na 72mm x 150mm, objeví se už ty dlouhé trhači kapes... https://www.kimovil.com/en/compare-smar ... WidthMm.72

-- 6. 1. 2020 18:42 --

A 70mm (72mm) síře je pro mě tak maximum abych mohl trochu zalomit prsty a mobil jistě sevřít v ruce, tzn. mohl ho obsluhovat jednou rukou třeba za chůze. A to mám poměrně dlouhé prsty,-)
Ale co dělají s těmi pádly malé blondýnky co mají dětskou ručku, to si neumím představit?? Chytají asi obouruč jak středověké dvoumetrové meče?-ú) ...A to je asi i odvověď, kam až můře narůstat poměr stran mobilů, když ještě udělají skládací displeje jak harmoniku, rozložítí z mobiliu co má 80x250mm asi nakonec tak 15" tabletodisplej na který budete muset natahovat ruce, abyste přelítli pohledem celý a našli tu jednu kýženou sms trčící někde v rohu-))) A rychle ho pak koukali zavřít, než vám vařící se baterka zpotí obě ruce...
Naposledy upravil Aitos dne 6. 1. 2020 17:50, celkově upraveno 1
Aitos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomas fuk 1 6. 1. 2020 17:44

Asi jak kdo ty rozmery vnima. Ty to tak trochu demonizujes. Nosim S10+ s ochrannym krytem jenom klasicky v predni kapse rifli, kratas, maskacu, atd a Tebou popisovane potize nemam. Na motorce v bocnici kozene bundy taky naprosto v pohode.
Alcatel One Touch Club, Mitsubishi Trium Aria, Nokia 3320, Samsung SGH-V200, Sony Ericsson K800i, Sony Xperia X1, Samsung Wave, Sony Ion, Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 825, Microsoft Lumia 950 XL, Samsung Galaxy S10+ Snapdragon.
tomas fuk 1
Junior

Odeslat příspěvekod Aitos 6. 1. 2020 17:54

Možná trochu, ale ta velká šíře fakt zhoršuje držení, zkus si porovna a s mobilem jít... Asi taky co odíváš, já už mám dvoje ze 3 kalhot co běžně nosím natrženou levou kapsu, kam strkám mobil. Jsem si změřil jejá hloubku u riflí, než se zužuje má když sedím 15cm.
Aitos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 1. 2020 18:00

velice dobře padnou do ruky a dobře se ovládají smartphony s poměrem stran 21:9
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomas fuk 1 6. 1. 2020 18:06

Nejsem vysoky, mam 160 cm na vysku. Ruce mam male, na motorku mam velikost rukavic M a pracovnich 9. Pri chuzi nemam vubec problem, pri jizde autem taky ne. Rifle nosim klasicky strih, zadne bukvica zuzovane riflicky s kapsickama pro pudrenku a zrcatko. Na zadnych se mi nikdy kapsa neprodrela, predchozi telefon 3,5 roku Lumia 950XL, ktera je sice o cca 4 mm nizsi, ale zase je o cca 4 mm sirsi.
Alcatel One Touch Club, Mitsubishi Trium Aria, Nokia 3320, Samsung SGH-V200, Sony Ericsson K800i, Sony Xperia X1, Samsung Wave, Sony Ion, Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 825, Microsoft Lumia 950 XL, Samsung Galaxy S10+ Snapdragon.
tomas fuk 1
Junior

Odeslat příspěvekod intago 6. 1. 2020 22:16

Je to jak s autem. V Řecku jsem si půjčil malý i10 a byl překvapen jak šikovné se s tím jezdí.
Zkus vzít třebas tlačítkovéy do ruky a uvidíš ty výhody malý šířky.
Já svýho Cubota dám i do kapsičky košile.
Nejlepší je poutko To mi mobil nikdy nespadne
intago
Junior

Odeslat příspěvekod intago 7. 1. 2020 21:12

Podobně jako s fotakem. Jde se do stále vyššího rozlišení a proc vlastně?
Zbytečně zabírají místo. Osvědčilo se mi nastavit na 2mpx. Zcela stačí i když fotky pustím do velké telky.
Jo na boku mobilu jsem objevil plech s dvěma dirkama u sebe. Tam přidělán mě osvědčené poutko a mobil je vždy po ruce a v bezpeci
intago
Junior

Odeslat příspěvekod intago 8. 1. 2020 15:36

Tak jsem upevnil poutko. Spokojenost.
Musím holt vypínat GPS WiFi atd aby baterka vydržela déle. Komu to ukazují zvědavé osahává. Hehe. Dělám firmě zadara reklamu
Taky zadara posílám na mapy.cz fotky co jim chybí a opravují chyby
intago
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 8. 1. 2020 19:10

Jak dlouho to vydrzi se zapnutou GPS? Treba offline navigace pres mapy.cz? Hledam neco maleho na kolo, na upnuti na riditka, a zatim jsem zvazoval starsi iPhone 5S nebo SE. Tohle ale vypada dobre, a cena je slusna.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod intago 8. 1. 2020 20:10

To nevím. Zatěžují to dost ale zapínám kdeco. Den urcite
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Pepa1959 9. 1. 2020 08:44

intago píše:Podobně jako s fotakem. Jde se do stále vyššího rozlišení a proc vlastně?
Zbytečně zabírají místo. Osvědčilo se mi nastavit na 2mpx. Zcela stačí i když fotky pustím do velké telky.
Jo na boku mobilu jsem objevil plech s dvěma dirkama u sebe. Tam přidělán mě osvědčené poutko a mobil je vždy po ruce a v bezpeci

Prosím o zkušenost: Má hlavní foťák AF? Na některých stránkách ho u CKK Mini uvádějí, někde zas ne. Na jakou nejmenší vzdálenost lze fotit? Děkuji.
Pepa1959
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod intago 9. 1. 2020 11:54

Jo, to nevím. Fotil jsem jeden papír na 25 cm a docela šel přečíst
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Pepa1959 9. 1. 2020 21:10

Nechci otravovat, ale nemohl bys to zkusit? Co jsem viděl u kamarádů, tak vždycky, když fotí, tak je na displeji vidět rámeček, v němž to zaostřuje, a obraz se mění od rozmazaného po ostrý, což trvá pár desetin sekundy a je to vidět (narozdíl od foťáků, kde je to mnohem rychlejší). Stačí namířit třeba na hodinky nebo noviny např. na 10cm.
Pepa1959
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod intago 9. 1. 2020 22:12

Fotil jsem text z8cm a dobre
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Pepa1959 10. 1. 2020 06:56

Děkuji! :tleskani
Pepa1959
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků