10e vs P30

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sirzachy 6. 1. 2020 19:07

Ahoj, potřeboval bych poradit. Momentálně mám Huawei P10 a přemýšlím nad koupí novějšího telefonu. IPhone je ze hry, protože používám hodinky od Samsung, s LG mám špatné zkušenosti, takže to nechci. Další parametr, který vyžaduji, je aby telefon byl aspoň trochu kompaktní, protože jsem si od kámoše půjčil redmi 8 pro a velikost mi absolutně nevyhovovala. Z toho důvodu mi na výběr zbývá pouze Huawei P30 nebo Samsung galaxy S10e nebo chvilku počkat, co přinese další řada Samsungu. Další věcí je, že se snažím mít telefon co nejdéle. 2 roky jsou minimum. Děkuji za rady.
Sirzachy
Junior

Odeslat příspěvekod jostal 6. 1. 2020 22:54

Další řada bude startovat pravděpodobně zase někde kolem 20k, ale měla by zase trochu spadnout cena S10e. Záleží, kolik si ochoten utratit. Oba zmíněné telefony by měly 2 roky v pohodě sloužit. Vzhledem ke kombinaci s hodinkami bych bral S10e.
jostal
Junior

Odeslat příspěvekod lokomot1 6. 1. 2020 23:57

S10e jsem měl, P30 mám. Líbil se mi celkově více S10e, je podle mě vymakanější. Co osobně ale považuji za velkou nevýhodu, je dost nevhodně umístěné vypínací tlačítko/čtečka, a vážně mizerná baterie. Taky jsem nebyl moc nadšen z všudypřítomné bixby, osobně o to nestojím.
P30 je o něco větší (neboli v mém případě uplné maximum, co jsem ochoten akceptovat), ale jinak docela v pohodě. Hlavní důvod pro změnu u mně byla výrazně lepší baterie.
Jestli tě na srovnání těchto telefonů něco zajímá, klidně se ptej.

jinak menší S11 mají dost vyrůst, už to nebude nijak extra kompaktní, a cena bude po vydání hodně vysoko, záleží na tobě.
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sirzachy 7. 1. 2020 06:39

Děkuji oboum za super postřehy. Včera jsem koukal na P30. Za telefon chci dát cca 10 000. U P30 mě štve vystouply zadní fotoaparát a u 10e jsem četl o problému se signálem a baterkou. Další otázkou je, o kolik spadne cena u 10e po vydání nové řady. Já nechci zas o tolik větší telefon, než mám.
Sirzachy
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 7. 1. 2020 09:38

Pokud se podporou myslí nové verze Androidu, tak S10e čeká ještě min. jeden upgrade systému (na A11) a u Huaweie, člověk nikdy neví (A10 může být klidně poslední). Takže, pokud ti jde o verze systému, tak bych zvážil buď S10e a nebo třeba Pixel 3a.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 7. 1. 2020 12:33

Mel jsem oba nejakou dobu soucasne - Huawei ma o dost lepsi vydrz baterie, vic se mi libi displej. Nema stabilizaci na hlavnim fotaku. Samsung ma horsi (ale dostacujici) vydrz, lepsi zvuk z reproduktoru (stereo vs. mono u Huawei), lepsi nataceni videa, jasny A11, mensi rozmery. Nejmensi S20 pry bude ve velikosti Note 10, takze kompakt uz necekej. Bral bych Samsung, ale za mesic, az klesne cena.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 7. 1. 2020 13:13

Souhlas určitě samsung.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Sirzachy 7. 1. 2020 13:25

O kolik tak cca ještě může klesnout cena? Momentálně jsem ho viděl nejlevněji za 12500Kč cca.
Sirzachy
Junior

Odeslat příspěvekod jrk1 7. 1. 2020 13:34

Do pul roku moc neslevni.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 1. 2020 13:36

12,5tis. stojí ve šmejdských eshopech, za 14tis. je v CZC nebo Max-shop EU distribuce
Cena půjde dolů až s příchodem S20 a i nějaký cashback bude
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 7. 1. 2020 21:58

Zachvili vyjde nova rada huawei (na 99,9% bez google app) a huawei proste na sve stare modely kasle. A zda vyjde na neho A11? To bych fakt uz necekal. Pokud nechci mobil na rok , ale na 2+ roku tak nejlepe iphone (nechces OK) , tak vem ten S10e. Hlavne , pokud ti nevadi mensi vydrz baterie.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oli99 18. 1. 2020 20:58

aha tak já založil uplně stejné vlákno ze stejným problémem :mrgreen: tak už si se rozhodnul ? Větší rozdíly v něm nejspíš nejsou .
oli99
Junior

Odeslat příspěvekod Sirzachy 18. 1. 2020 22:03

Ono já jsem dospěl k názoru, že neuděláš chybu ani s jedním telefonem. Oba mají své mouchy, takže je to spíš o tom, co ti sedne víc. Například jestli čtečku otisku chceš na boku nebo pod displejem. Výhodnější je ale Samsung a ten u mě vede. Počkám na představení nové řady, zda ještě neklesne cena a jdu do něj. Pokud by se však našla P30 za atraktivní cenu, tak bych klidně vzal Huawei. Mám P10 a jsem naprosto spokojen. Sice tu spoustu uživatelů bude mnou bude opovrhovat, ale nemám problém si ten telefon koupit i jinde za nejnižší cenu. Samozřejmě si přečtu recenze těch méně známých eshopu, ale nemám problém s EU distribucí. Jen je škoda, že se blbě shání Samsung se Snapdragonem.
Sirzachy
Junior

Odeslat příspěvekod oli99 19. 1. 2020 21:22

a kdy ta cena bude padat ? Já si chci koupit mobil nejspíš ted v lednu. U mě zase vede o chlup P30 ale nemůžu se rozhodnout mezi těmato dvěma...asi si hodím mincí :lol:
oli99
Junior

Odeslat příspěvekod Sirzachy 19. 1. 2020 21:26

V únoru vyjde nová řada Samsungu, tak by měly ceny starších modelů spadnout. A kolik chceš investovat a kde koupit? Ono to vyjde nastejno, když si hodíš mincí. :-) jinak u P30 mě štve, že má vystouply zadní čočky, takže to musíš mít v pouzdře, aby to leželo klidneji na stole a nemlelo se to.
Sirzachy
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků