Samsung Galaxy Fold - skládací smartphone

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mira_s 31. 12. 2019 01:32

Mám radost, další "závislák" :-)
Je to prostě něco jiného a přitom v zásadě stejné funkce a možnosti jako Note10 a S10, mně osobně jen sem tam chybí pero, tak mám Note10 pořád při ruce, ale jinak pecka, ty řeči o křehkosti a že to nejde nikde používat jsou nesmysl, ano, pokud Ti vypadne z ruky, bude to stát majlant, ale 3 měsíce ho používám jako svůj hlavní telefon, teď jsem ho měl 3 dny na bruslení, používal jsem ho rozevřený venku při minus 3 stupních, naprosto bez problémů. V MHD taky, i když je fakt, že se radši víc rozhlednu, kdo tam sedí, a používám spíš zavřený, ne každá pozornost je žádoucí... A nutnost zmáčknout tlačítko na přijetí volání místo automatického zvednuti při zavření mu odpouštím :-)
Tak good luck!
mira_s
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 1. 1. 2020 16:36

Tak zatím pořád max spokojenost.
Výkon v Antutu 460tis bodů pro honibrky :D
Ten velký display je prostě bomba.
Zatím jediné mínus vyšší váha, ale aspoň je cítit v ruce :D
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mira_s 3. 1. 2020 15:32

Na idnesu vyšel další rádobyčlánek o Foldu jako příprava na recenzi... I když se snažím držet, tak mi to vždycky zvedne tlak.
Aspoň přiznávají, že to s tou křehkostí není tak vážné, jak se spousta jiných snaží zdůrazňovat. Jinak snůška blábolů o tom, že by to mohlo umět víc a být intuitivnější, jako by v každém telefonu některá nastavení nemusel člověk hledat...
Zatím žádný vyslovený deal breaker, prostě nový typ telefonu, který se postupně vyvíjí, každý, kdo měl první Note a podívá se na Note10, tak si asi uvědomí, že bez user experience se těžko od počátku vymyslí něco dokonalého.
Zobrazení 3 oken intuitivní teda je, navíc se dají jen přidržením a posunutím přeskládat, zase zasunout, nabízí se nejpoužívanější aplikace, co v tom by mělo být jinak nevím...
Tak jsem se musel trochu vyplakat :-)
mira_s
Junior

Odeslat příspěvekod mira_s 5. 1. 2020 19:33

https://smartmania.cz/samsung-galaxy-fold-recenze/

Tato recenze mi přijde asi nejvýstižnější ze všech českých, které jsem zatím četl nebo viděl. Je zjevné delší používání autorem v běžném provozu...
Mám jedinou výtku nebo doplnění - pořád se omílá, že je vnější displej malý a nouzový a se špatným poměrem stran... Ano, mohl být víc bezrámečkový, ale asi tam je technický důvod složení součástek pod kryt, ale jinak asi nemůžeme čekat displej velikosti a poměru Note 10+, jak by asi tak vypadalo to zařízení rozložené a jakou by mělo hmotnost? To už by pak opravdu nebyl telefon ani "nouzově", samozřejmě může se stát, že bude poptávka po tom, aby se tablet rozložil do většího tabletu, ale když vidím nadšení nad Motorola RAZR, tak spíš bude poptávka po malém telefonu rozloženém na větší... Takže nevím, jak by to Samsung mohl "vyřešit", pokud chce tento typ zařízení, ale jak jsem psal výše, je vidět, že User Experience umí vyslyšet.
Každopádně drobné nepohodlí jde odpustit, pro mě by hodně pomohla aspoň základní odolnost (v dešti nebo nečistém prostředí je to o strach ho vytáhnout z pouzdra), jinak když se bude stenčovat a zlehčovat, tak to bude dokonalé...
mira_s
Junior

Odeslat příspěvekod BaldaP 6. 1. 2020 00:13

Hype okolo Razeru, popř. Samsungu X je naprosto logický. Daleko víc lidí chce kompaktní rozměry a ne mít velký displej a ještě ho rozložit. Dnešní velikosti displejů jsou už na hraně a složit to do kompaktnějšího balení je proto naprosto žádoucí. (Sám jedu na Note10+, které ještě diky velkým rukám zvládám pohodlně používat, ale to je už takové maximum. Věřím, že pro malou holku to už musí být obrovské pádlo.) Tím nesrážím existenci Foldu, každé zboží má svého kupce a jsem rád za to, že takové zařízení existuje.
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod rewolwer 25. 1. 2020 20:13

Asi nejlepší recenze na Fold, kterou jsem zatím četl: https://arstechnica.com/gadgets/2020/01 ... pointment/
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 27. 1. 2020 23:42

Tak jak jste stale spokojeni? U me už převládá jen jedno negativum a to váha...plus teda chybějící IP certifikace.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mira_s 24. 2. 2020 13:56

Spokojený jsem pořád, ale teď ho trochu podvádím, koupil jsem si Z Flip a tak si hraju s novou hračkou a Fold šidím... Ale ty displeje jsou pecka.
mira_s
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 26. 3. 2020 19:55

První skládací Samsung aktualizován. Galaxy Fold se dočkal Androidu 10

Aktualizace přináší i nejnovější bezpečnostní záplaty
V tuto chvílí se nový Android 10 šíří na 4G verzi
V následujících dnech by mělo dojít i na 5G variantu

Obrázek
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mira_s 27. 3. 2020 22:49

Je to tak, mám francouzskou verzi, už od včerejška si užívám, ale není tam ještě várka foto vychytávek z S20 serie, i když už je tu One UI 2.1, to prý přijde v dubnové aktualizaci...

-- 27. 3. 2020 22:54 --

Je to dlouhý, tak jsem musel stáhnout rozlišení, snad to je k přečtení...

-- 27. 3. 2020 22:57 --

Proč není fórum pro Z Flip, to ještě nikdo neprojevil zájem? Musí jich být v ČR v oběhu víc, než Foldů, nebo aspoň byl víc dostupný...
Přílohy
20200327_225300.jpg
mira_s
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 5. 6. 2020 10:47

Samsung Galaxy Fold se naučil natáčet selfie videa ve 4K při 60 FPS

Přibyl také režim Single Take nebo možnost natáčení nočního timelapse videa
Aktualizace na Samsung Galaxy Fold 5G dorazí později

Ohebný Samsung Galaxy Fold v těchto dnech dostává červnovou aktualizaci, která kromě bezpečnostních záplat přináší také podporu natáčení 4K videí v 60 FPS kamerkou umístěnou v ohebném displeji.

[zdroj: mobilenet.cz]
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 16. 10. 2020 20:09

Příkladná podpora: první Galaxy Fold dostává softwarové funkce z letošního modelu

Tento update přidá řadu softwarových vychytávek, které se poprvé objevily u jeho nástupce Galaxy Z Fold 2. Jmenovitě jde o tyto novinky:

App Pair – do bočního panelu bude nově možné přidat zástupce, který dokáže spustit až tři aplikace najednou (vedle sebe) s tím, že si bude pamatovat jejich rozvržení a pozice.

Capture View – po vyfocení se vám v levé části hlavního displeje zobrazí pět posledních snímků/videí, zatímco na pravé části zůstane aktivní hledáček.

Dual Preview – obsah hledáčku a vyfocenou fotografii zobrazí nejen na vnitřním, ale i vnějším displeji.

Auto Framing – tahle funkce na vás během natáčení dokáže automaticky zaostřit, případně přiblížit a sledovat vás, což ocení zejména tvůrci obsahu na YouTube.

A to není vše. Galaxy Fold se naučí fotit selfíčka skrze hlavní fotoaparáty, což je z mého pohledu velmi vítaná funkce, a přibude i podpora pro bezdrátový Samsung DeX. Update rovněž vylepší stabilitu připojení na Wi-Fi a přidá možnost snadno sdílet přístupové údaje k bezdrátové síti s dalšími uživateli Samsung zařízení.

[Zdroj: smartmania.cz]
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 19. 1. 2021 18:05

Android 11 přichází na první ohebný Samsung Galaxy Fold

Skládací Samsung Gaalxy Fold získává současně i nadstavbu One UI 3.0
Nový software dorazil například na francouzský či holandský trh

Aktualizaci Samsung vydává o něco dříve, než se předpokládalo, avšak prozatím jen v několika vybraných regionech. Potvrzena je aktualizace například ve Francii a také v Nizozemsku. Telefon ji vždy nabídne formou OTA automaticky. V následujících dnech a týdnech se aktualizace bude rozšiřovat do dalších regionů.

[Zdroj: mobilenet.cz]
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 3. 2. 2021 16:35

Samsung Galaxy Fold už nebude dostávat bezpečnostní aktualizace..

[Zdroj: androidpolice.com]
Naposledy upravil zumzumzum dne 3. 2. 2021 20:51, celkově upraveno 1
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mira_s 3. 2. 2021 18:47

Podle článku se to týká jen 5G verze, ne 4G, která se distribuovala do ČR, navíc to z kontextu vypadá spíš jako chyba, než jako úmysl. Uvidíme...
mira_s
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků