Nefunguje napájení

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Papadimo 26. 11. 2019 23:23

Já mám problém s divně fungujícím nabíjením mobilu (identický model). Vyloučil jsem jiné příriny jako slabá nabíječka, vadný kabel, vadná baterie , totiž jiný kus stejného modelu mobilu i jiný mobil se nabíjí v pořádku . Naopak jiné baterie (jelikož jde o stejné modely, tak baterie jsou také stejné překvapivě ) v tomto mobilu se také nabíjí špatně.

Druhý telefon nabíjí všechny baterie správně:
V druhem telefonu se ihned po připojení začne nabíjet 250mA, po 10 sekundách se zvýší na 400-520mA nebo ještě na 660-780 mA dle stavu nabití (fáze konstantního napětí při vyšším stupni nabití limituje proud). A následně, v režimu nabíjení baterie při konst. napětíbaterie proud začne klesat postupně na nějakých 80-30mA (nevím teď z hlavy) a pak se nenabíjí

Měřil jsem proudy v USB kabelu. V tom telefonu ihned po připojení začne USB protékat 75mA (dost málo), následně za 5 sekund vzroste proud na 600-770mA (což je OK). Nicméně po určité době (1minuta až 5 minut / resp. 4-80 mAh -- vím, nesouhlasí přepočet) se ukončí nabíjení s tím (telefon zahlásí odpojte nabíječku), že telefon ukazuje plný počet čárek a současně nabíjecí proud klesne na oněch 75mA (a nebo někdy na nulu).. Baterka samozřejmě nabitá není. Po nějaké době (třeba 5-30 minut) ukazatel skokově přeskočí na původní počet čárek.

Proč ten telefon takhle blbě nabíjí?
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 11. 2019 23:28

Tovární nastavení, na značce nezáleží
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 27. 11. 2019 08:31

Bordel v konektoru v mobilu neni?
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Papadimo 27. 11. 2019 15:03

Proveden trojhmat (údajně lepší než hard reset). Do štěrbiny konektoru jsem se díval, a vypadá relativně čistě, ale nejde tam moc nakouknout. Telefon jsem nerozebíral, nevím jaké je okolí konektoru. Problém přetrvává
0. nezapojeno, 5.00V
1: Zapojím: 5.13V, 70mA
2. Po 10s: 4.9V, 700mA (pro jistotu zkoušeno i bez USB testeru, jelikož má vachrlatý konektor špatný kontakt

3. po 30s telefon hlásí nabíjení dokončeno, proud 70mA jako v kroku 1
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod Papadimo 29. 11. 2019 11:30

Nainstalován energy profiler -- napětí částečně nabité baterie při vypojení konektoru napájení odpovídá skutečnosti (např 3.9V), ačkoliv se dál odmítne nabíjet a hlásí plný počet čárek
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod Papadimo 1. 12. 2019 20:48

Zajímavé
při zapojení v počítačovém USB portu (i stejný kabel) to napájí správně (jen se změnou že to dává 500mA - asi omezení USB)

-nezáleží zda je telefon zapnutý
-jde li o napájený port, musí PC běžet, v opačném případě se to chová jako nabíječka

(když je ten telefon v blázenivém stavu, klidně je schopen si brát 0.00A (údaj měřáku) a hlásit, že se začal nabíjet a ukazuja animaci čárek
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod Papadimo 3. 12. 2019 21:59

co na to říkáte
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 3. 12. 2019 22:25

Docela slusna one man show. Rozhodne pokracuj ;)
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Papadimo 23. 12. 2019 23:24

Poradíte?
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod polda 24. 12. 2019 06:59

Nevidím v aplikaci co máš za telefon. Kdysi jsme měli cinu Zopo ten tim fest trpěl. Xkrat reklamovano. Ten krám po roku nebo 2 prodeje radši zabalil.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 24. 12. 2019 11:14

Teda jsem slaboproudař, ale v tomhle se ztrácím...jak jsi měřil proud v USB kabelu? Co tím máš na mysli? To jsi tam připojil sériově ampérmetr? O jaký ampérmetr šlo?
Nebo píšeš jen o takové té USB srandě co se připojí mezi USB nabíječku a kabel jménem "Charge doctor" co ukazuje protékající proud, napětí a tak.
Typ mobilu bych také rád znal, to jsi doteď nenapsal...ale předpokládám nějaký obyčejný/talčítkový?, vzhledem k vyjímatelné baterii.
Dříve na telefonech Nokia se v servisních centrech prováděl tzv. Energy management calibration po výměně čipu řídící napájení a nabíjení...bylo k tomu ale zapotřebí HW jig (rámček), kam se vložila samotná deska, nedělalo se to přes konektor, bylo potřeba propojit testovací piny co každá deska mobilu i dnes má.
Takže jediné co doma můžeš zkusit je:
1) HW reset
2) když nepomůže potom ten telefon poslat do autorizovaného servisu
3) zahodit
CosiOdvedle
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků