iPhone 11/Pro/Pro Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Daff.cz 2. 12. 2019 20:02

Zdravím, mám dotaz. Když v iPhone 11 využiju dvě sim karty, budou obě dvě sim karty na příjmu, tak jak u android telefonu?
Daff.cz
Junior

Odeslat příspěvekod rewolwer 3. 12. 2019 10:33

Zdravím,
dualSIM v iPhonech XS/XR/11/11Pro pracuje v režimu DSDS nebo-li Dual SIM Dual Standby což znamená, že obě SIM karty (fyzicka a eSIM) jsou neustále na příjmu, můžete vyřizovat hovory a SMS z obou čísel atd. Jediný "downside" tohoto řešení je, že nemůžete simultáně přijímout dva hovory směřující na dvě SIM karty najednou - během aktivního hovoru spadne ten druhý do voicemailu, popř. budete v tu chvíli pro druhou stranu nedostupný, narozdíl od toho jak funguje jedna SIM, kde máte možnost v případě příchozího hovoru aktuální hovor ukončit anebo ho dát "on hold", vyřídit ten druhý a následně se vrátit k původnímu hovoru.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 4. 12. 2019 15:40

Zdravím, chci se zeptat, funguje někomu to optimalizované nabíjení baterie? 11 mám už přes měsíc, nabíjim dle večerky, kterou mám nastavenou a ještě jsem tuto funkci nezaznamenal. Jak dlouho telefon sbírá data o nabíjení, než to začne fungovat?
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rewolwer 5. 12. 2019 13:35

Zdravím,
otázka: jak byste si "vnější projev" této funkce představoval? Tato funkce je pro uživatele 'neviditelná'. Zapňete si ji v "Battery Health" a je to.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 5. 12. 2019 14:39

No, tak představoval bych si ji asi tak, že když tedy mobil píchnu kolem půlnoci na nabíječku s 20 % baterie, přičemž mobil odpojuju kolem 7 ráno, tak nebude mít ve 4-5 ráno více, než 80 % baterie. Někde jsem tuším i četl, že potom vyskočí na displeji hláška, že probíhá oprimalizované nabíjení nebo něco takovýho :)
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkl 5. 12. 2019 16:16

Je to tak; na lock screenu by se mělo objevit oznámení o tom, že se optimalizovaný nabíjení používá. Já jsem ho na XS ale taky ještě neviděl, byť nabíjím pravidelně.
Majkl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizi 6. 12. 2019 08:16

Mi to funguje, budík mám nastavený na 7:00 a nabíjím pravidelně každou druhou noc.
Přílohy
IMG_0746.png
Mizi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 6. 12. 2019 13:03

Přesně takhle si to představuju. Mně to nakrmí hned na 100 % a drží to, dokud neodpojim z nabíječky, divný :hm
Nissan350Z
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizi 6. 12. 2019 13:32

Netuším od kdy mi to tak dělá, iPhone 11 mám od oficiálního začátku prodeje.
Mizi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 6. 12. 2019 16:02

Budu ještě chvíli sledovat, jestli se to nezmění.
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkl 6. 12. 2019 16:45

Já si to představuju přesně tak, jako to měl kamarád.
Majkl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rewolwer 10. 12. 2019 14:16

iOS 13 uses Optimized Battery Charging to slow the rate of battery aging by reducing the time that your iPhone spends fully charged. Your iPhone uses on-device machine learning to understand your daily charging routine so that it can wait until you need to use your iPhone to finish charging past 80 percent.* Charging in this way reduces the wear on your battery and improves its lifespan. Optimized Battery Charging is active only when your iPhone predicts that it will be connected to a charger for a long period of time.

https://support.apple.com/en-us/HT210512

===> Z toho vyplývá několik jasných podmínek:
- musí jít o pravidelný režim nabíjení
- ML musí umět predikovat, že bude iPhone v nabíječce dostatečně dlouhou dobu
- ML musí rozpoznat, kdy ho z nabíječky vytáhnete
- tento režim se ML musí "naučit", takže se z toho musí stát pravidelný zvyk

Celkově nic pro mě, protože já nabíjím telefon pouze ráno než odejdu z domu a při návratu mám zhruba 40-50% zbývající energie.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanli89 30. 12. 2019 01:57

Zdravím,
chtěl bych se s vámi poradit, zda i někdo z vás zkoušel fotit v noci s bleskem (věřím, že většina z vás, stejně jako já si hrála s parádním nočním režimem, který je vážně super)?
Já to zkoušel dnes v interiéru bytu a ty fotky jsou přímo tragický - jakoby zahalené mléčným oparem a když jsem srovnal se Samsungem A50 co má přítelkyně tak sem se fakt zděsil.
Přijde mi, že na vině je slabý blesk iPhonu, kdy i třeba jako svítilna svítí mnohem méně než třeba zmiňovaný Samsung.
Můžete prosím ozkoušet zda máte podobný problém, ať vím zda řešit reklamaci nebo hold požívat spíš noční režim Který je super (jen podotknu že za úplné tmy automatika nabízí právě blesk).
Díky a fajn večer přeju
Přílohy
44A53661-6564-4CF8-A478-FBE0D3FD5716.jpeg
stanli89
Junior

Odeslat příspěvekod BreC 30. 12. 2019 11:22

Tak s bleskem tam takový mléčný opar nemám. Jinak ten noční režim je vážně top.
Lidi jsou jak ryby, někdy plavou proti proudu.
BreC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rewolwer 30. 12. 2019 11:37

stanli89 píše:Zdravím,
chtěl bych se s vámi poradit, zda i někdo z vás zkoušel fotit v noci s bleskem (věřím, že většina z vás, stejně jako já si hrála s parádním nočním režimem, který je vážně super)?
Já to zkoušel dnes v interiéru bytu a ty fotky jsou přímo tragický - jakoby zahalené mléčným oparem a když jsem srovnal se Samsungem A50 co má přítelkyně tak sem se fakt zděsil.
Přijde mi, že na vině je slabý blesk iPhonu, kdy i třeba jako svítilna svítí mnohem méně než třeba zmiňovaný Samsung.
Můžete prosím ozkoušet zda máte podobný problém, ať vím zda řešit reklamaci nebo hold požívat spíš noční režim Který je super (jen podotknu že za úplné tmy automatika nabízí právě blesk).
Díky a fajn večer přeju



Já s bleskem prakticky nefotím, ale zkusím večer pár fotek a přiložím je sem..
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků