Náhrada za Nokia 5800

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Atifanda 1. 12. 2019 16:42

Ahoj dá se v dnešní době sehnat mobil na Androidu s uhlopříčkou okolo 5" placů aby se vešel do kapsy. Nebo je výhled, že takový mobil přijde příští rok na trh? Přijde něco jako současné mobily s "výřezem" na fotoaparát, ale pod 6" - ideálně 5.5,5"? Přemýšlel jsem původně nad Nokia 2720 flip, ale asi bych nechtěl vše ťukat na klávesnici Netuším proč v dnešní době nemá kombinaci dotykového displeje a klávesnice jako to měly modely Adsha.
Přijde na trh něco podobného s lepším vybavením tak do 8tisíc? O Razru za 50 mi nepište :)
Nedávno jsem měl v ruce Xiaomi MI A3 a docela se mi líbil i ten displej. Nosím brýle a na slunci lepší displej je plus na současném je to bída.. Mínus byla ta jeho velikost.
Blýská se pro nás co nechcem nosit telefon v zadní kapse u kalhot nebo v batohu na lepší časy? Nebo si člověk musí zvyknout. Určitě se v oblasti řada z vás pohybuje a třeba někde na veletrzích už se něco takového ukázalo...

PS: mobil okolo 5" na aktuálním (novém) Androidu. Samozřejmě vím, že se dá sehnat starší kousek s ještě starší verzí Androidu...
Atifanda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 12. 2019 17:05

Klávesnice je konstrukčně složitá a tedy drahá. Nic takového jako dotyk+klávesnice za "rozumnou" cenu neseženeš.
anonymni

Odeslat příspěvekod Atifanda 1. 12. 2019 19:39

V roce 2012 to problém nebyl a za rozumné peníze https://www.mobilmania.cz/nokia-asha-202
Neříkám, že to je jediná cesta, ale pokud to tenkrát šlo, tak mi neříkej, že dnes je to tak drahé...
Rozlišení displeje i foťák mám lepší na své 8let staré Nokii 5800. Nápad se mi moc líbí, ale už to není dotažené do konce...
Je tedy dnes nějaký mobil do kapsy nebo se něco chystá?
Zrovna Nokia by mohla být tím hráčem, který by mohl s něčím takovým přijít na trh..
Nevěřím tomu, že se na dnešním trhu prosadí s totožnými mobily jako Top výrobci.
Apple iPhone mají displej v rozměru 4,7" , takže displej v menší velikosti na trhu je, ale chuť výrobců vyrobit něco menšího asi ne. Limitují je rozměry ostatního hardwaru - jinak nechápu, proč by měl mít mobil třeba 1cm široké rámečky nahoře i dole..
Atifanda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 1. 12. 2019 20:09

Nějaký BlackBarry key, ale už je to přece jen postarší kousek.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Atifanda 1. 12. 2019 20:57

Než Blackberry, to radši se budu modlit za výdrž svého současného a vydržím než klekne :)
Na androidu opravdu nic ani nevíte jestli se něco chystá? Apple chystá nový Iphone SE.
Atifanda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 12. 2019 21:32

než velikost displeje tak spíše uveď celkové rozměry smartphonu protože teď jsou jiné poměry stran displeje
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Atifanda 2. 12. 2019 14:58

No celkové rozměry bych viděl 120 výška x 60-65mm na šířku..
Aktuálně 110x50mm
Atifanda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pomasko 2. 12. 2019 16:08

Takéto rozmery sú momentálne (bohužiaľ) nereálne. Z ako-tak aktuálnych telefónov sa k nim najviac približuje asi Xperia XZ1 Compact (129x65mm) a XZ2 Compact (135x65mm). XZ1C však bude dostupná už len na bazároch a pomaly sa jej končí podpora - nedostane Android 10.
Pomasko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Atifanda 2. 12. 2019 17:15

Ta XZ1 vypadá dobře, mě například nevadí tloušťka mobilu - pokud to přinese menší velikst, tak aby se tam všechno vešlo...
Ale XZ1 je už skoro tři roky na trhu a XZ2 už je mimo cenu kam se chci vejít a taky to není aktuální model. Ale jo něco takového by se mi líbilo ideálně ve verzi XZ1 a místo rámečků displej až k okrajům...
Atifanda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pomasko 2. 12. 2019 17:47

Keby existovala XZ1C bez rámčekov, predávala by sa ako teplé rožky. Ďalšia možnosť ešte môže byť S10e, ten je však už kúsok väčší, a kvôli cene, tiež asi len bazárový.
Pomasko
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků