Nokia 7.1 – obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod bizzon83 24. 11. 2019 22:06

Zdravím.
Oplatí se ještě koupit tento telefon 4/64GB, Hledám něco kompaktnějšího do 6000.
Tel. používám na volání, sms, e-mail, fotky, internet, youtube. Hry nehraju.
Jste spokojení s fotkami a celkových chodem systému? Dostane se i na android 10?
Díky
bizzon83
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 27. 11. 2019 21:44

Tuhle verzi ano a desítku dostane příští rok myslím.
Jinak mám 3/32 a naprostá spokojenost
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bizzon83 30. 11. 2019 14:13

Dík. Tak nakonec jsem ji vzal tak momentálně se seznamují. Ale zatím vypadá že je vše O.K.
Je nevím jak dát pryč ty hodiny s počasím co jsou na domácí obrazovce a totéž platí o vyhledávání Google.
Budu muset asi stáhnout nějaký launcher.
bizzon83
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 11. 2019 17:48

Nova launcher
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bizzon83 30. 11. 2019 17:56

Jojo nad tím přemýšlím.
Jaký je rozdíl mezi placenou a free verzi toho Nová launcher?
bizzon83
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 1. 12. 2019 04:45

Widget hodin/počasí je tam napevno,stejně tak vyhledávací okénko Google.
Odstranit je nelze, pouze u Google změnit motiv.
V některých starších verzích androidu v závislosti na značce šlo přesunout nebo zcela odstranit.
Osobně mi to vůbec nevadí a současná podoba hs takto vyhovuje.

Pokud to současný stav nevyhovuje, nejlepší volba bude osvědčený Nova Launcher,jak doporučuje Nick.
Placená verze nese název Prime, stojí 149kc a přináší následující, viz popis na Google Play.

Do more with Nova Launcher Prime
Unlock Nova Launcher’s full potential with Nova Launcher Prime:

• Gestures: Swipe, pinch, double tap, and more on the home screen to execute custom commands.
• App Drawer Groups: Create custom tabs or folders in the app drawer for an ultra-organized feel.
• Hide Apps: Remove apps from the app drawer without uninstalling them.
• Custom Icon Swipe Gestures: Assign swipe gestures to home screen icons or folders for custom actions.
• …and more. More scrolling effects, unread counts, and others.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 12. 2019 05:41

Placená verze je samože lepší, já třeba používám gesto na vypnutí displeje dvojitým poklepem
Ale koupil jsem ji v akci za 20kč čas od času je akce na slevu verze Prime
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bizzon83 2. 12. 2019 19:12

Tak zatím zkouším používat bez Nova Launcher a možná si i zvyknu. Přešel jsem ze Samsungu tak to chce čas než si zvyknu. A když přijde 10-ka tak možná přijdou nějaké změny. Uvidím.
bizzon83
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 2. 12. 2019 22:40

Ja si zvykl během pár dnů a neměnil bych.
Je ale pravda že by Google nebo Nokia, mohli umožnit widgety počasí a vyhledávání z HS odstranit nebo zvolit jjiné
Třeba horní Widget má napevno daně tre vlevo pondělí 2.12a teplotu vpravo.
Chybí mi jakékoliv nastavení velikosti textu, možnosti co chci zobrazit a co ne, chybí rok, u teploty město...je toho víc.
Na hodiny používám Digital Clock Widget protože na bohaté možnosti,jde nastavit prakticky vše.
Originální Widget hodin nepoužívám, důvod je prostý, taje nelze nic nastavit a datum je pod údaji o čase napevno takže bych to měl na ploše dvakrát.
Také doufám že desítka něco změní

V tuto chvíli mám domovskou obrazovku takhle
Obrázek
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bizzon83 3. 12. 2019 10:47

Jasně, půjde o zvyk. Chci mít v tel. čím jak nejmíň dalších doinstalovaných appek. Ještě bych se chtěl zeptat. Kde se dá nastavit ta šipka, domovská obrazovka a spuštěné aplikace. Myslím ty ikonky úplně dole. Mám tam teď jen Home Buton či jak to nazvat.
Díky
bizzon83
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 3. 12. 2019 11:41

Kdyz uz tady mluvite o originalnim widgetu pocasi, nevi nekdo proc se mi u nej nekdy zobrazuji teploty ve °C a nekdy ve °F ?
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod Dsanik 3. 12. 2019 11:42

pro bizzon83 : Nastavení->systém->Gesta->Přejetí prstem nahoru po tlačítku plochy
Dsanik
Junior

Odeslat příspěvekod bizzon83 3. 12. 2019 12:24

Super. Díky. Už to mám. Spodní vyhledávací widget jsem si změnil na černý a mám zrovna tapetu kde je spodní část černá takže tam jde vidět jen logo G a mikrofonek.
Pro ilja2001 : Mě stále ukazuje °C, nebo jsem si toho nevšiml.
bizzon83
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 3. 12. 2019 17:10

Také tak stáje jen údaj v C v F jsem jej neviděl nikdy,netuším kde je potíž a možnost přizpůsobení v jakých jednotkách se bude teplota zobrazovat, widget nemá, nebo jsem to nenašel.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 3. 12. 2019 18:40

Prave, ze kdyz pres widget otevru aplikaci, tak v ni je nastaveno C. Ale widget na stridacku nepravidelne pouziva F i C. Ted jsem zkusil v te aplikaci nekolikrat zmenit tohle nastaveni, tak uvidim. Momentalne tam mam C.
ilja2001
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků