Dotaz k výběru telefonu

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Dan85 22. 11. 2019 00:38

Zdravím,

potřeboval bych poradit při koupi telefonu, cenou ideálně kolem 5000 Kč, maximálně 6000. Synovec si chce koupit nový telefon a poprosil mě o nějaké dobré doporučení. Něco jsem prošel, ale rád bych se zeptal větších odborníků.

Chce telefon na klasické použití - telefonování, textování, internet, videa, hudba a určitě i hry, takže nějaký svižnější telefon. Zvolil bych i větší baterie (ideálně nad +-3700 mAh, aby to víc než 1 den vydrželo). Na fotoaparát žádné speciální potřeby nejsou, v této cen. kategorii stejně asi žádný fotomobil není. Dále alespoň 4GB RAM/64 GB úložiště a slot pro paměť. kartu. Displej by mohl být FullHD. Další vlastnosti kdyžtak upřesním.

Na heurece jsou podle požadavků skoro jen samý Xiaomi, kde mě zaujali nový Redmi Note 8/8T/8 Pro (ten Pro už je o 1000 dražší) a starší Note 7 a MI A3 s čistým androidem. Pravděpodobně asi teď v tomto směru nejsou lepší telefony, ale Xiaomi jsem sám nikdy neměl, takže pořád nevím jestli to je značka na úrovni Samsungu, Huaweie, Applu, ....

Budu rád za každý tip nebo radu a předem díky. Dan
Dan85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod morthorcz 22. 11. 2019 00:55

Sám jsem si momentálně nechával radit s výběrem telefonu avšak do cenovky 8K.

Výběr do 6K jsem řešil v létě... výběr telefonu pro přítelkyni. Nakonec to dopadlo tak, že jsem pořídil Xiaomi Mi A3 a je s ním spokojená, i když musím poznamenat, že není nijak náročným uživatelem. Není to FullHD, čehož jsem se z počátku taky obával, ale na displayi samotném to není nijak znát. Jediné u čeho jsem pozoroval byl znatelný rozdíl na youtube, kde je možné pustit video pouze v 720p nikoliv 1080p.

Jinak co se týče Xiaomi, má ho spousta mých známých a nikdo si na něj nestěžuje spíše ho chválí.

Jen pro úplnost, protože vím že to tak může vypadat, nejsem nějakým členem xiaomi fun klubu, jak jsem psal, nechával jsem si zde poradit s výběrem telefonu pro sebe a sám řeším jestli honor nebo xiaomi, ale v cenovce do 6K pro mě osobně v létě vyšel nejlépe Mi A3.

Doufám, že jsem alespoň trochu pomohl a kdyby jste chtěl nějaké bližší info tak napiště :)
morthorcz
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 11. 2019 01:03

Motorola G7 Power na Alze za 3599kč super cena
nemá NFC
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviloctopus 22. 11. 2019 03:13

U nás prodávaná Motorola G7 Power nemá taky kompas (magnetometr).
eviloctopus
Junior

Odeslat příspěvekod jrk1 22. 11. 2019 06:41

Redmi Note 8T s NFC, nebo RN 8 bez NFC. MI A3 jen HD+ display, ale amoled, ma cisty android, lepsi foto. Nejlepsi volbou sehnatelny do 6k je MI 9 lite- telefon bez kompromisu.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod qepos 22. 11. 2019 08:03

Zkus se podivat na Aze je akce na Xiaomi mi9 SE 128 gb verze za 6599, momentalne vyprodano ale snad jeste naskladni.Po uplatneni kuponu na slevu cena minus 800 dolu.
qepos
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 22. 11. 2019 08:50

Podívej se i na motorolu G8 plus, s kuponem v alze za 6200.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jrk1 22. 11. 2019 10:25

G8 plus parametrove stejna jak RN 8/T- vyssi cena, pro nekoho vyhoda "cistejsiho androidu". Jinak super telefon, ktery by mel stat kolem 5500,- max.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 11. 2019 10:35

jak můžeš napsat super telefon, copak jsi nečet recenzi na Fony.sk??
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 22. 11. 2019 10:50

Jen jsem si je porovnal:
https://www.kimovil.com/fr/comparer/mot ... dmi-note-8
Aby mel G8 plus uspech musi jit na cenu aspon RN 8.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Dan85 22. 11. 2019 22:03

Děkuju všem za tipy. NFC prý zatím nepotřebuje. Motorola G7 Power vypadá za tu cenu pěkně, ikdyž je HD+ displej, G8 Plus mně moc nezaujala.
Jen kdyby byla maximální cena 5k, jaký telefon by se podle vás nejvíce vyplatil - Redmi Note 7 / Note 8 / Mi A3 / G7 Power.

Note 8 Pro zaujal - 4500mAh, dost vysoký body v Antutu, ale to není asi úplně vypovídající údaj. MI 9 Lite taky pěkný + je to AMOLED. Tak jestli se tedy vyplatí koupit nějaký pod těch 5k a nebo připlatit pár stovek za tyto 2 poslední.
Dan85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 11. 2019 22:17

ještě k té Moto G7 Power, nemá takovou barevnost displeje jako mají Amoledy a i vzhledem k IPS jsou barvy trochu méně saturované
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hons 24. 11. 2019 09:23

Po prechodu ze samsung,honor,huawei na redmi note7 jsem nad miru spokojen,rychlost kvalita zpracovani ok.
Dispej ok,sviznost ok,nastaveni trosku hledani,ale nic tragickyho.Jsem spokojen s volbou.
Ted treba na mp.cz 128Gb varianta za 5190kc! takze dostatek mista na cokoliv(temer)
hons
Junior

Odeslat příspěvekod jrk1 24. 11. 2019 10:15

A3 je kazdopadne lepsim kupem do budoucna, vydrz je super a po HW strance je to jina liga proti G7 power. Je take v programu android One, takze aktualizace od google jsou zajisteny.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 11. 2019 10:27

Jestli tím HW myslíš procesor, tak běžný uživatel žádný rozdíl mezi těmi dvěma nezaznamená, ale čeho si stoprocentně všimne, je viditelné zrno u Mi A3 při vyšším jasu na rozdíl od G7 Power
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků