Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Robert.Hujer 16. 10. 2019 08:52

snoop69: VF zakaznikum nekomunikuje technologii, proste na VF webu zjistis, jaky produkt (rychlostni parametr) na pozadovane adrese mas a to ti nabidnou. Jestli si muzes technologii zvolit, to nevim.

Nicmene v ceniku VF (https://www.vodafone.cz/_sys_/FileStora ... sluzeb.pdf) je sekce s produkty pevny internet a pres LTE lze momentalne rychlostni profily 10/2, 30/5 a 50/5. Pevny internet 50 lze jak pres LTE, tak i jako VDSL.
P.S. Sorry, ze jsem to dal do TM sekce, ale kdyz ses na to ptal zde...
Robert.Hujer
Junior

Odeslat příspěvekod snoop69 16. 10. 2019 17:26

Omlouvám se za špatnou sekci. Mě jejich ověřování rychlosti nabízí na pevném internetu 2Mb což mám teď na ADSL :roll:
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 16. 11. 2019 16:39

Ahoj
Používám 2 roky od T-Mobile internet vzduchem LTE, velikost M 50/15.
Tím pádem dva roky používám jejich modem: model HUAWEI B2338-168
Uživatelská příručka: https://www.t-mobile.cz/dcpublic/Navod_ ... _B2338.pdf
Obrázek

Nyní, po dvou letech se objevil nový model modemu: HUAWEI B2368-22 / HUAWEI B2368-66 (rozdíl v balení-příslušenství, jinak stejné modely)
Uživatelská příručka: https://www.t-mobile.cz/dcpublic/Huawei ... manual.pdf
Obrázek

T-Mobile mi umožní výměnu za novější model a ptám se, otázka zní, jaké pozitiva by mi případná výměna přinesla?
Děkuji
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod vpe 16. 11. 2019 20:11

To mi prijde ze ta antena neni moc smerova? :-) Obrázek

A taky ze neni https://www.4gltemall.com/blog/huawei-b ... lte-cpe/je to omni... tedy zisk te anteny bude pomerne zajimavy :-))

Jak jsi toho dosahl, ze TI umozni, normalne neumoznuje? Uz to puvodni mas splacene? To nove je na splatky anebo pronajem?!

Ten puvodni krumpl ma na muj vkus vysokou spotrebu elektriny okolo 15W a adapter na asi 54voltu, WiFi 2,4 GHz umi jen do 11 kanalu... Spatne nastaveny firmware.

Dokazal by nekdo zmerit prikon Wattu te nove verze 2368? Adapter by mela mit uz 12V.

Pokud ti ta stavajici verze beha na 50 Mbit a mas silny signal, tak si nicim nepomuzes, ta nova ma umet teoreticky 600/150 Mb/s - zrejme na nejake 3,7 GHz lte

Podpora LTE 4G pásem 1/3/7/8/20/38/40/41/42/43
Zisk antény: 9dBi Gain in 3.5GHz

Nepodarilo se mi najit verohodne parametry pro srovnani LTE casti tech 2 zarizeni.
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 16. 11. 2019 21:24

Chtěl bych kvalitnější pokrytí wifi po domě, zatím to řeším jen jedním repeaterem.
Ten starý model údajně nemá bridge a chtěl bych eventuálně nějaký modem se silnými externími a polohovatelnými anténami.
Neboť nevím, zda je ten novější nabízený modem výkonější.

A ano, starý model mám zaplacený,platil jsem ho celý předem,takže je i eventuálně k mání. A ten nový model nabízejí do pronájmu za 50.- měsíčně.
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod aaischa 17. 11. 2019 19:25

na pokrytí doma vybrat nějaký slušný několika anténový wifi router od Asusu, a budeš spokojen... 50 měsíčně se ti nevyplatí, vzhledem k ceně routeru...
aaischa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 17. 11. 2019 20:05

Jenže ten můj stávající modem údajně nepodporuje bridge,že nelze připojit jiný router. Kdyby ano, potřeboval bych radu:jaký router a jak to zapojit a nastavit. Díky
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod esquire 18. 11. 2019 20:57

Proc by nesel pripojit jiny router? Mam pripojeny TP-Link a naprosto v pohode.
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 18. 11. 2019 22:03

Fajn a poradíš jak a jaký model?
Naposledy upravil guiz dne 19. 11. 2019 05:35, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněn zdvojený text.
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod esquire 18. 11. 2019 22:24

Tak model zalezi podle tvych naroku a financnich moznosti. Co se tyka pripojeni, tak staci propojit ethernet kabelem modem a router. ☺
Mohu nabidnout TP-Link Archer C9...
Naposledy upravil esquire dne 18. 11. 2019 22:32, celkově upraveno 1
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 18. 11. 2019 22:27

Mám 1a3/4 roku starší typ2338 a k tomu Asus AC51U přes který se samonastavi bridge. Na panelák 55m2 wifi 2.4 a 5Ghz .
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RickGrimesCZ 25. 11. 2019 11:56

Dobrý den,

chtěl bych poprosit o radu, od začátku využívám službu pevný internet do zásuvky - tarif S (20 Mbit/s).

Bydlím v Čerčanech u Prahy a DSL u nás bohužel nedosahuje ani této rychlosti, jelikož jsem daleko od ústředny a jsou tam staré kabely. Tak mi zbyla pouze možnost Wi-fi od lokálního poskytovatele a nebo LTE.

Chtěl jsem minimálně rychlost 50 Mbit/s, ale z T-mobile mi řekli, že mají vyčerpané všechny sloty (březen 2019) a zatím mi můžou nabídnout pouze tu 20tku s tím, že pokud se něco uvolní, tak mi dají vědět a bezplatně přejdu na ten rychlejší tarif.

Doteď se, ale nic neuvolnilo a nedávno se mi ozval Vodafone, že oni mi tu rychlost 50 Mbit/s mohou poskytnout.

T-mobile mi pořád tvrdí, že nemají volno na rychlejší tarif než mám a tak nejspíš přejdu k Vodafone.

Akorát mám strach z instalace té nové jednotky, jelikož do teď jsem měl modem Huawei který byl jen jako modem se simkartou. Ale u tohoto rychlejšího modemu je prý nutná montáž antény na fasádu či na balkon a potom propojení kabelem s modemem uvnitř. Takže je potřeba vrtat do fasády a nikde nemůžu najít jak to bude probíhat a mám strach kvůli a zateplení. Nemáte s tím někdo zkušenost? Děkuji předem
RickGrimesCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 25. 11. 2019 12:13

Záleží jak daleko máš Vodafone stožár. Teoreticky můžeš anténu / sim je vni/umístit doma v bytě a od ní dráty do modemu,je dodáván spolu s anténou. Můžeš udělat domluvu pokud bude dobry signál at ti jako nainstaluje anténu na okně a pak si ji dej kam chceš. Jinak to funkčně vypadá jako satelitovy příjem TV.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RickGrimesCZ 25. 11. 2019 12:30

Bydlím v Čerčanech a přímo na bytovém domě máme BTS stanici Tmobile + O2 a nejbližší Vodafone je ve Lštění což může být cca 2,5 km.

Z Vodafone mi psali že se mi v blízké době ozve technik a domluvíme se na čase. Tak nevím jestli hodlá rovnou instalovat tu jednotku, nebo nejdřív přijde změřit signal a jak rychle by to běhalo.
RickGrimesCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod P. H. 25. 11. 2019 13:23

RickGrimesCZ píše:Dobrý den,

chtěl bych poprosit o radu, od začátku využívám službu pevný internet do zásuvky - tarif S (20 Mbit/s).

Bydlím v Čerčanech u Prahy a DSL u nás bohužel nedosahuje ani této rychlosti, jelikož jsem daleko od ústředny a jsou tam staré kabely. Tak mi zbyla pouze možnost Wi-fi od lokálního poskytovatele a nebo LTE.

Chtěl jsem minimálně rychlost 50 Mbit/s, ale z T-mobile mi řekli, že mají vyčerpané všechny sloty (březen 2019) a zatím mi můžou nabídnout pouze tu 20tku s tím, že pokud se něco uvolní, tak mi dají vědět a bezplatně přejdu na ten rychlejší tarif.

Doteď se, ale nic neuvolnilo a nedávno se mi ozval Vodafone, že oni mi tu rychlost 50 Mbit/s mohou poskytnout.

T-mobile mi pořád tvrdí, že nemají volno na rychlejší tarif než mám a tak nejspíš přejdu k Vodafone.

Akorát mám strach z instalace té nové jednotky, jelikož do teď jsem měl modem Huawei který byl jen jako modem se simkartou. Ale u tohoto rychlejšího modemu je prý nutná montáž antény na fasádu či na balkon a potom propojení kabelem s modemem uvnitř. Takže je potřeba vrtat do fasády a nikde nemůžu najít jak to bude probíhat a mám strach kvůli a zateplení. Nemáte s tím někdo zkušenost? Děkuji předem


Koupil jsem si v OMKO.cz držák na satelit a namontoval jsem si ho sám, pak jsem si sám protáhl UTP kabel od stožáru až k domácímu routeru. Technik od T-mobile to tím pádem měl za 15 minut namontované a funkční, nejvíce se zdržel pitím kafe.
P. H.
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků