Samsung Galaxy S10e, S10, S10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 7. 11. 2019 19:54

Proto sem dal ten screen že to tam nemá.. to co jsi sem dal Ty máme všichni :-)
To je zas rada :-/
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 7. 11. 2019 21:40

No ja nevím, android 9 nemám, tak jen poukazuji že na 10 to stále je a těžko by to teda odstranili v poslední aktualizaci, když to tam všichni máte.
Takže jediná rada je počkat na android 10 nebo udělat tovární nastavení pro tento unikátní případ. :-D
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 11. 2019 05:45

U S10 mi obcas vyskakuje hlaska o: vysokem vyuziti dat. Chtel jsem tuto ikonu zrusit a presmerovalo me to do: sitova upozorneni. Bohuzel tam ale neni moznost zrusit jen upozorneni na data, ale.musel bych tato sitova upozorneni vypnout uplne vsechna.

A muj dotaz...kdyz vypnu sitova upozorneni, tyka se to jen dat? Neno tim vypnu i dalsi, jine informace, ktere by mohly prijt?
anonymni

Odeslat příspěvekod vwmaniak 8. 11. 2019 06:30

guiz píše:Takže jediná rada je počkat na android 10 nebo udělat tovární nastavení pro tento unikátní případ. :-D

Továrko by to asi vyřešilo, to je jasný, ale to se mi dělat nechce, zas všechno nastavovat znova, kopírovat gigabajty fotek..., zas tak nutně to nepotřebuju. Myslel jsem, že se nějakým nastavením zámku displeje tato volba skryje nebo tak něco.
Počkám na Android 10 a pak udělám továrko. Do konce roku snad dorazí.
vwmaniak
Junior

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 8. 11. 2019 08:07

Továrko mě taky napadlo, ale to spíš jako poslední varianta :-/ také doporučuji už počkat na Android 10 :-)
Zkoušel jsem včera různé možnosti v zámku a zabezpečení, zda-li se smartlock při nějaký variantě neskryje a bohužel :-( asi nějaký zkrat v telefonu :-)
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fmartin 8. 11. 2019 10:00

A co nějaká firemní politika? Nemáš v telefonu firemní účet? Smart lock se s firemníma politikama zabezpečení moc neshoduje.
fmartin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zizistm 8. 11. 2019 13:05

Ahoj,
Zkus následující ...
dej v mobilu hledat " zamknout displej"
Poté klikni na zamknout displej ( ikona zámku)
Smarto Lock
Potvrdit Pin kód
Tak to mám na S10+ Android 9 ( aktualizace ASJG )


... ještě mě napadá ...jaký máš typ zámku displeje ?
Pokud by jsi tam neměl aktuálně žádný ,tak by se třeba funkce Smart lock neobjevila v nabidce

Zizi
Samsung Galaxy S10+ White
zizistm
Junior

Odeslat příspěvekod vwmaniak 8. 11. 2019 16:51

fmartin píše:A co nějaká firemní politika? Nemáš v telefonu firemní účet? Smart lock se s firemníma politikama zabezpečení moc neshoduje.

Ne, ne, tento telefon mám pouze a jen k soukromým účelům.
zizistm píše:Ahoj,
Zkus následující ...
dej v mobilu hledat " zamknout displej"
Poté klikni na zamknout displej ( ikona zámku)
Smarto Lock
Potvrdit Pin kód
Tak to mám na S10+ Android 9 ( aktualizace ASJG )


... ještě mě napadá ...jaký máš typ zámku displeje ?
Pokud by jsi tam neměl aktuálně žádný ,tak by se třeba funkce Smart lock neobjevila v nabidce

Zizi

Když dám vyhledat Zamknout displej a kliknu na ikonu zámku, tak mě to přehodí do tý samý obrazovky co jsem sem postnul a Smart Lock tam není.
Typ zámku displeje mám PIN, otisk a obličej. Nejlepší na tom je, že ta funkce tam byla. Pamatuju se, že jsem si zadával místo, kde má zůstat telefon odemčený a taky v blízkosti receiveru co má bluetooth. Pak jsem to obojí rušil, protože mi došlo, že receiver by musel být pořád zapnutý. Od tý doby jsem v tom nastavení nebyl nebo mi nedocvaklo, že tam něco chybí. Vůbec nevím od kdy to tam není. Asi se něco podělalo při aktualizaci, měl jsem tři - říjnovou hned po koupi (po tý tam Smart Lock ještě byl) a teď na začátku měsíce dvě, vylepšení otisku a listopadovej update.
Asi se na to vykašlu, to bude bug v systému, udělám s novým Androidem továrko, teď ho fakt dělat nechci, ptž nechci strávit půl dne nastavováním telefonu. :roll:

Obrázek
vwmaniak
Junior

Odeslat příspěvekod Lubicek 8. 11. 2019 17:55

S novým Androidem u Samsungu ? To můžeš čekat ještě půl roku ... To že je uvolněná Beta neznamená vůbec NIC.
Myslím, že tovární nastavení není takový problém, vždyť máš zálohu Google i Samsung.
Lubicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vwmaniak 8. 11. 2019 19:58

Jsem optimista. O záloze samozřejmě vím, ale myslím si, že se zálohou si do čistýho systému zpátky zanesu minulej bordel stejně jako na pc u windows. Vždycky je lepší všechno udělat znova. Opravte mě pokud se pletu, android mám měsíc, předtím jsem měl pět let Lumii. :-))
vwmaniak
Junior

Odeslat příspěvekod Lubicek 8. 11. 2019 23:24

Obnovíš ze zálohy jen to co chceš.... Žádný "bordel" z minula si tam nezaneseš. Aplikace si nebudou pamatovat nastavení.
Lubicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bohem77 9. 11. 2019 06:39

Ja tiež som toho názoru že zaloho nepoužívam a radšej všetko na čisto tak isto to robym aj na notase a na mobile zakaždým po veľkej aktualizácii keď prináša novinky a mám istotu že všetko pôjde ako má ele to je však len názor a ten čas s nastavovanim má predsa každý
Bohem77
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 9. 11. 2019 12:08

Lubicek píše:Aplikace si nebudou pamatovat nastavení.

Ale budou*, stačí po továrku použít obnovu dat přes Google.

*Do jaké míry se obnoví už záleží na vývojáři konkrétní aplikace.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod Lubicek 9. 11. 2019 13:02

Ještě že jsi dopsal větu za * , jinak by jsi neměl pravdu.
Aplikace "třetích stran" si NIC nepamatují, musíš se v nich ručně přihlásit.
Lubicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Hardy 9. 11. 2019 13:57

Ale pamatují. :-) Každá aplikace má k dispozici cloudové uložiště, kam může ukládat svá data (typicky právě nastavení) -> stačí se podívat do Nastavení -- Google -- Záloha -- Data aplikací. Nikdo se nikam ručně v rámci aplikace přihlašovat nemusí. Stačí pouze, když uživatel po obnovení telefonu (či zakoupení nějakého nového) dá obnovu dat z Googlu a ten se již o vše postará.

Příklad: Zapnul jsem nový telefon Y, přihlásil jsem se do svého Google účtu a dal jsem obnovit data z telefonu X. Google se následně postaral o stažení vybraných aplikací a obnovu dat, takže například aplikace 3. strany Sleep as Droid (btw skvělý budík) měla po spuštění všechny budíky z původního telefonu X -- do aplikace jsem se přihlašovat nemusel.

Jo, a dnes se dokáže aplikace obnovit i dodatečně při stažení z Google Play, takže obnova nemusí nastat pouze po 1. spuštění telefonu.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků