Pomoc s výběrem mobilního telefonu [do 5-6000,-]

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Andrine 7. 11. 2019 19:28

Zdravím.

Chtěl bych vás požádat o pomoc s výběrem mobilu. Rád bych přešel z Nokie Lumie 630 s "pohřbeným" Windows Phone 8.1. Požadavky: Android, nejlépe max. 5000-6000 tisíc, nejlepší poměr cena/výkon.
Pročítal jsem si internetové diskuze zde i na živě.cz a stále je všude doporučován Xiaomi Redmi Note 7 (4GB/64GB) jako TOP v nejlepším poměru cena/výkon do 6000,-. Je to pravda? A čím si tuto "pověst" vlastně zasloužila? Líbí se mi, ale rád bych opravdu vybral to nejlepší (třeba i trochu přes cenovou hranici, pokud to bude nutné a opravdu se vyplatí si trochu připlatit), protože dosud zmiňovanou Nokii jsem měl cca 10 let a kdyby nepřestala mít podporu od vlastního tvůrce, určitě by sloužil dál, avšak jeho OS už opravdu na svou pomalost není dostatečný (stále vypadává). Mobil nekupuji často a tak se v dnešních "TOP" kategoriích opravdu nevyznám. Také jsem se díval na Xiaomi RN8, 8 Pro 8(T) a dočetl jsem se, že se cenově nevyplatí, jako XRN7.

Děkuji vám za případné rady a pomoc s výběrem, které si cením :-).
Andrine
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 11. 2019 20:34

napiš nějaké požadavky na nový smartphone
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrine 7. 11. 2019 21:08

Požadavky: rychlý procesor, velká baterie (nejlépe 4000 mAh), min. 4 GB RAM/64GB uložiště, kvalitní konstrukční provedení a pěkný displej. Foťák nemusí být na mobilu špičkový (téměř nepoužívám), ani o NFC mi nejde. Hlavně, aby byl výkonný, rychlý OS a zvládal i do budoucna. Nejde mi o čtečku otisku prstu a už vůbec ne o odemykání obličejem.
Již jsem se díval i na doporučovaný Huawei Nova 3, ale ten se již spíše doprodává, navíc má Android 8.1. Rozhoduji se tedy mezi Xiaomi RN7 a Huawei N3, spíše se však zatím přikláním ke Xiaomi. Popřípadě, pokud byste navrhli jiný typ mobilu.
Andrine
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 7. 11. 2019 21:55

Na nova 3 je už dost dlouho aktualizace na droid 9.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jrk1 7. 11. 2019 21:58

MI 9 lite v levnych shopech za 6k, RN 8 pro za podobnou cenu, nebo RN 8 a tam i usetris. Take vyborny je MI A3 s cistym androidem a je take levny. Na FB jsou i skupiny, ktere pomuzou s nakupem a reklamacemi na gearbest, banggood apod. coz jsou oficialni prodejci xiaomi, maji take slevove kupony.
.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod bleed 8. 11. 2019 09:55

Zdravím

mám podobný rozpočet jako kolega, akorát jiné požadavky.

musí mít:
-dual sim s podporou LTE na obou slotech
-NFC
-notifkační diodu, nebo něco podobného (always on, moto displej...)
-USB C
-min 4GB ram a 64GB vnitřní paměť
-hlasitý reproduktor
-výdrž alespoň 1 den při aktivním používání...cca 30 hovorů denně, messenger, čtení mailů, nějaký ten internet, hry nehraju, ale to už dá asi každý telefon

vím, že s rozpčtem si nemůžu moc vyskakovat, ale nerad bych xiaomi.
líbí se mi modely od motoroly G7 plus a one action...budu samozřejmě rád za další typy.

telefon bude kupován do firmy.

Děkuji za případné rady a typy :-)
bleed
Junior

Odeslat příspěvekod radim 8. 11. 2019 10:31

Co si tak z hlavy vybavuju, splňuje vše Asus ZenFone 5 ZE620KL. Máme ho doma skoro rok a nebyl jediný zádrhel. Používá se denně na youtube, internet, párování s různými zařízeními přes Bluetooth atd., šlape jak švýcarské hodinky. Před rokem stál 10, teď je za 6. Výkonově OK minimálně 2-3 roky s prstem v nose.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bleed 8. 11. 2019 13:17

ten asus vypadá zajímavě, díky za typ. Jak to u asusu vypadá s podporou, aktualizace atd? zatím váhám mezi zenfone 5 a G7 plus.
bleed
Junior

Odeslat příspěvekod jrk1 8. 11. 2019 13:39

Jeste se podivej na RN 8T, je to RN8 s NFC, v XM.cz za 5290,- vse splnuje a je vykonnejsi nez tebou vybrane. Navic ma infraport coz je take super vec a solidne foti. Pak je tu super telefon s amoled displejem MI 9 lite, za 6290 Kc v exasoftu.
Pak je tu MI A3 do 5k s "cistym" androidem.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod radim 8. 11. 2019 14:19

Byl tam Android 8, teď je tam 9, úroveň zabezpečení z 1. října 19. Ani tady nevidím žádné nedostatky.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bleed 8. 11. 2019 14:27

Díky za odezvu, ale psal jsem že xiaomy raději ne. Hry nehraju, takže nepotřebuju nějaký super výkon, stačí mi když budu mít dobře odladěné prostředí a nejsem si jistej jestli zrovna miui tohle splňuje. Infra port jsem na svém honoru 8 za dva roky ani jednou nepoužil, takže to pro mě není výhoda.
bleed
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 11. 2019 15:52

Teď je za dobrou cenu Motorola G7 Plus, telefon pro běžné použití bez slabin a co nevidět se začne prodávat Motorola G8 Plus s větší baterkou
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 8. 11. 2019 21:42

bleed píše:stačí mi když budu mít dobře odladěné prostředí a nejsem si jistej jestli zrovna miui tohle splňuje

Já myslím, že úplně ne, ale je to čistě osobní názor.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bleed 12. 11. 2019 08:10

Koukal jsem, že je teď v pár shopech v akci motorola one vision za 6000. Co si o ní myslíte za tu cenu? Displej v poměru 21:9 mi nevadí, jen asi bude trochu delší do kapsy.
bleed
Junior

Odeslat příspěvekod jrk1 12. 11. 2019 09:12

Nebrat, problemy s dotykem:
"Nepříjemné zjištění, telefon je neovladatelný na nabíječce. Lenovo koupilo nekvalitni dotykové panely, při připojení na nabíječku se dá psát leda kladívkem nebo promáčknutím displeje :lol: patch slíbil už v červnu, podle fóra Lenova a XDA tím trpí nadpoloviční většina telefonu..."
zdroj:
https://androidforum.cz/viewtopic.php?f=964&t=84386
jrk1
BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků