Telefon pro holky 15 a 13 let kolem 3 tis.

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vesanspi13 5. 11. 2019 13:30

No, trochu se diskuze vede jiným směrem, než jsem očekával. Chápu, že každý může mít svůj názor, také může mít každý jinou zkušenost, byť by se jednalo o stejný typ telefonu.

Holky "fejsbuk" nepoužívají, spíše užitečné aplikace, hlavně, aby dobře (lépe, než stávající) fotil a něco se do něj vlezlo (pořád jim to hlásí, že mají nedostatek místa), proto jsem psal 3/32GB. Teď jsem ale znejistěl, co je vlastně důležitější pro rychlost (svižnost) telefonu? 3 GB nebo vyšší číslo procesoru i za cenu 2GB RAM?

Jinak díky za tipy!
vesanspi13
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 5. 11. 2019 13:40

Radši slabší procesor a víc ram než naopak.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stm01 5. 11. 2019 13:45

Tak samozřejmě to je spojitá nádoba, procesor a RAM, ale k tomu se navíc počítá odladěnost systému
s případnou nadstavbou. Před více než rokem jsem koupil manželce na zkoušku Vernee MIX2 výkonově zhruba podobný jako momentální telefon mé dcery Redmi 5Plus. Redmi má nadstavbu co někteří odsuzují a Vernee MIX2 má čistý android, přesto to Vernee byl šílený neodladěný nedodělek, který se sekal i při přecházení mezi plochami. Prodal jsem ho týden po koupi, naštěstí. ;-)
Naposledy upravil stm01 dne 5. 11. 2019 16:55, celkově upraveno 1
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vesanspi13 5. 11. 2019 13:58

Ladislav_Malek píše:Kupujete telefon pro svoje DĚTI na mnoho let, a šetříte pár stovek? Co to musíte být za člověka .... Hlavně, že strávíte desítky hodin na netu somrování rad, které nikdy nemohou přijít, neboť je to neřešitelný problém, za tyhle peníze koupíte vždycky jen šmejd. Co takhle zkusit nějakou práci třeba?



Pouze jsem slušně požádal o radu, příp. tipy, jelikož tohle není můj obor a spousta lidí tomu rozumí a má zkušenost s mnoha telefony, byť levnějšími, které se ostatním mohou jevit třeba jako "šmejdy"... Ostatně na tomto principu podle mne fórum funguje. Kdo chce, poradí, kdo nechce, nemusí, ale pak moc nechápu, že tohle vůbec čteš a komentuješ...
Pro někoho může být i několik stovek dost peněz, zvlášť, když musí telefonů koupit více. Na svých dětech určitě nešetřím, ale hlavně je nerozmazluju a ani ony netouží po velkých a nadupaných smartphonech, jejichž vlastnosti stejně nevyužijí! Přece jenom je to spotřební věc, která má primárně sloužit k nezbytné komunikaci + nějaké focení. Na vyhledávání věcí do školy je vhodnější větší uhlopříčka monitoru.
Desítky hodin na internetu určitě netrávím:-), opravdu na to nemám prostor, práci mám, to snad dneska bez práce ani nejde, ne? Takže většinu dne v práci, potom práce doma, na inernet zbývá tak půlhodinka denně a stačí to:-)
Ale jinak v pohodě! Pěkný den VŠEM. Tipy padly, určitě z toho něco vyberu.
vesanspi13
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 5. 11. 2019 14:20

Ladislav_Malek píše:Kupujete telefon pro svoje DĚTI na mnoho let, a šetříte pár stovek? Co to musíte být za člověka .... Hlavně, že strávíte desítky hodin na netu somrování rad, které nikdy nemohou přijít, neboť je to neřešitelný problém, za tyhle peníze koupíte vždycky jen šmejd. Co takhle zkusit nějakou práci třeba?

Máš děti Láďo? Jestli jo a myslíš si, že jim prokážeš lásku drahým telefonem tak je mi jich i tebe líto. Já když vidím telefony dětí z naší rodiny tak bych si rozmyslel i ty 3000.Všechny do jednoho do půl roku s pavoučí tapetou. Nevíš v jaké je situaci, hypotéka syndrom, nemoc v rodině, péče o blízkého, hlavně že víš jak drahý telefon má koupit dětem. Příště se radši dvakrát zamysli než napíšeš takovou hovadinu. Ještě doporučuju pohádku Sůl nad zlato, ono to totiž funguje i naopak.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stm01 5. 11. 2019 17:15

Naprostý souhlas. Jenže to funguje i obráceně, někdo si pořídí něco za co platí, ale podle jiných je to špatně a oni by za ty služby nikdy takto neplatili. :-))
Jinak doporučuju sledovat akce a pokud by to šlo, tak alespoň zvednout limit na 4000kč. Navíc dnes mi bylo řečeno, že snad od 15 do 17 listopadu by měly probíhat nějaké slevové akce od O2. Nevím jestli všude, to chce zjistit, ale třeba v Intersportu bude sleva 25% pokud člověk použije číslo od O2. Takže někde dohledat informace a když to půjde tak slevu využít. Třeba ještě 5 dní mají na Mallu Honor 10 Lite, 3GB/64GB, Sky Blue za 3990kč , https://www.mall.cz/mobilni-telefony/ho ... b-sky-blue, což je krásný telefon a za dobré peníze. ;-) Nebo také možnost Redmi 8 3/32GB za 3990 kč bez slevy. Výkon kolem 90000 bodů je v pohodě a vypadá velmi dobře a má skvělou baterii 5000mAh. https://www.mall.cz/mobilni-telefony-xi ... phire-blue
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 5. 11. 2019 17:48

Chce velikost do 150 mm a to je take problem za danou cenu neco rozumneho poradit.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod stm01 5. 11. 2019 18:08

Jak jsem psal, v této cenové relaci je to o kompromisu. Dost často dospělí ví nejlíp co děti chtějí nebo co jim bude vyhovovat a přitom se jich kolikrát nezeptají. :-D Když dcera dostala jeden dotykáč a potom druhý a větší a potom další a ještě větší, tak vždy byla spokojená a tvrdila, že ještě větší telefon by jí nevadil. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vesanspi13 5. 11. 2019 18:31

Chlapi, holky mají LG L90 a Huawei Y3, koupeny přes bazoš v záruce, používány denně, mají tuším 5 a 4 roky, bez poškození, baterka stále super a věřím tomu, že dále poslouží... Oba stály kolem 2 tis. Kč. Myslím, že tipy, které zde padly, mám na mysli kolem 3 tis. Kč za nový v akci, budou vždy velký posun a změna k lepšímu. I kdybych ty peníze na to měl, stejně bych jim dražší nekoupil, je to pro jejich využití zbytečné, použití, jak jsem psal výše.
K tomu manželce odchází displej a kluk má pavučinu, že přes ní už moc nevidí, takže výhledově další investice, pochopitelně větší (kluk naopak výkon a velikost využije). Ale určitě to není o tom, že bych holkám nepřál, v podstatě můžou srovnat různé velikosti a opravdu velký nechtějí... ještě máme doma LG G6, mě odešel telefon nedávno, jak jsem psal v jiném vláknu a nakonec jsem pořídil v akci moto X4, takže výdajů až až:-). Ale jinak souhlas, splátky hypotéky, auta, atd., tzn. některé výdaje musí mít vždy přednost...
vesanspi13
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 5. 11. 2019 18:58

Tak to aby sis našel ještě aspoň jednu práci, sice pak nebudeš mít na děti čas, ale budeš jim moct všechno koupit. Že Láďo?
Jestli to ještě počká tak sleduj akce před vánoci. Kdybys chtěl ta u O2 je s extraslevou za 3000 samsung A10, je jen o 5mm větší a dva kódy na slevu bych ti mohl opatřit.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vesanspi13 7. 11. 2019 13:24

Moc díky!!! Ještě si porovnám parametry a uvidím. Je to až na vánoce, takže času dost. Jeden kupón mi dnes přišel a co ten huawei y6 2019?!?
vesanspi13
Junior

Odeslat příspěvekod jrk1 7. 11. 2019 13:33

To uz radeji redmi 8a podobne velikosti, kvalitou uplne jinde.
https://m.heureka.cz/mobilni-telefony/x ... -2gb-32gb/
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod vesanspi13 18. 11. 2019 17:53

Tak jsem dle rady pořídil 2x xiaomi mi a2 lite (3/32 a 4/64), dobrá cena, záruka ještě 18 a 21 měsíců, a vypadají dost dobře.
O klukovi mám jasno, výhledově redmi note 7...
Poradíte ještě, co manželce? Alespoň 3/32GB, kompaktní rozměry (kolem 150mm), hlavní priorita foťák. Cena do 4 tis. Kč, asi bych šel opět do "zánovního". Díval jsem se na asus zenfone 5, hodně dobrý foťák, píšou, že dobré prostředí bez zbytečností?

Moc díky!
vesanspi13
Junior

Odeslat příspěvekod radim 18. 11. 2019 18:15

Zenfone 5 tě rozhodně nezklame. Ani manželku. :-) Máme ho už rok doma a šlape jak hodinky, fotky super.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gotzinger 18. 11. 2019 18:29

Nějaké Xiaomi Redmi minimálně s 2 GB RAM a 32 GB úložištěm (nejlépe 64 GB).
gotzinger
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků