Emtéčko v síti O2 - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Lomax 21. 10. 2019 16:41

U Kaktusu je to se ztracenou SIM pro příjem kódů z banky hračka, stačí mít s sebou další jejich SIM, ztracenou online zablokovat, pak online přes chat si nechat nahrát své číslo na tu náhradní.
Náhradní musí být aktivovaná aspoň den, takže buď ji udržovat živou za 50 Kč/rok, nebo aktivovat a dořešit to následující den. (Aktivovat novou SIM rovnou prvním zavoláním ale v roamingu nejde, pomohou s tím také na chatu.)
Lomax
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 21. 10. 2019 22:53

Emtecko zrejme klon SIM asi skutecne nabizet nebude, ale dotaz byse dal treba ucinit :)
Ideal a to souhlasim ze by 1x sim byla doma off v supliku a ta druha on na cestach, tak by to realne v poho slo aplikovat :)
To mozna casem ale vyresi virtualni SIM, kdy zadna fyzicka nebude :)
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod suram 22. 10. 2019 04:13

Žádný virtuál nenabízí dvě SIM na jedno číslo, a z operátorů to má zdarma jen Vodafone, jak u postpaid, tak u prepaid.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 22. 10. 2019 06:45

Ještě ohledně Vodafone - v roamingu nabízí přes vowifi ceny jako v ČR
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dj.kure 22. 10. 2019 08:23

Ano, Vodafonní VoWiFi je super věc. Letos jsem jej využil v Egyptě, stačilo mít tamní SIM s daty a WiFi modem. Pak jsem mohl volat a psát jako doma :-)
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 22. 10. 2019 22:53

dj.kure: a neni to zbytecne? Prece pokud mas SIM s daty, tak jde volat zdarma pres ruzne app domu Skype, WhatsAp apod.
Pripadne na stary pristroje ala babicka, maminka ma Nokia 3310... VOIP. Coz jde i pres wi-fi zdarma z hostelu, pokud neni DATA Sim.
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 23. 10. 2019 03:40

Funguje i ve OneNet? Jinak při pohledu do ceníku roamingu plně chápu využití VoWifi přes tamní datovku. Když má doma flat tak v Africe za cenu místních dat svoje tel.číslo... Příchozí i odchozí hovory bez dalších poplatků...
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dj.kure 23. 10. 2019 07:25

2ripper: ne, není. Nehodlám řešit, kdo má jaký IM či způsob, jak se s nimi spojit. Stejně tak to nemusím chtít po nich. Prostě jsem na svém čísle k dispozici za stejných podmínek jako doma. Nejvyšší úroveň komfortu :)

2hauzz: ano, v tom není rozdíl :-) mám OneNet.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 23. 10. 2019 12:10

Blbe je, ze VoWifi funguje jen na nekterych telefonech a z nich jeste nektere musi byt zakoupene primo od operatora, pres ktereho chces volat.

Edit:
Aplikace by byla paradni, kdyby fungovala vsude. Na dualSIMech casto nesla. A pak ji zrusili :(
Naposledy upravil zivan dne 23. 10. 2019 21:33, celkově upraveno 1
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dj.kure 23. 10. 2019 17:21

VoWiFi od Vodafone funguje na téměř všech telefonech. Stačí si stáhnout aplikaci Vodafone WiFi Volání. Případně samozřejmě mít nativní podporu v telefonu (což na iPhonu mám).
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 23. 10. 2019 17:52

Aplikace je jiz od srpna ukoncena... zdroj: web VDF
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 23. 10. 2019 17:59

Tak to je "pěkné", toho jsem si ani nevšiml. Škoda.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 23. 10. 2019 19:18

dj.kure píše:2ripper: ne, není. Nehodlám řešit, kdo má jaký IM či způsob, jak se s nimi spojit.

Dnes ma vetsina chytrej telefon, takze staci mit VOIP napr appka Zoiper Lite, tam pridas ucet zalozen napr na Odorik a volas za 0,50 haliru ci kolik to presne je :) Pripadne ty jim na obyc i telefon napr typ Nokia 3310 mamince. Pripadne i muzou tobe pokud je to nekdo zdatnejsi, kdo uz ma alespon chytrej telefon a pozna ikonku a cifernik ;-) Aplikaci tak resit vubec nemusis. Pokud mas lidi silne konzervativni ze proste app nemaj, nechtej tak alespon ty jim zavolas. Oni treba jen prozvoni na telefon a nebo poslou sms ze si preji kontakt :)
Vyzkouseno treba takto vola pritelkyne do zahranici starej mamince, ta na telefon skoro nevidi :-)

-- 24. 10. 2019 15:38 --

Co se tyce tech kodu pro sit a blokaci ruzne, tak bohuzel nefunguji a Emtecko me reklo ze to fungovat ani nebudou :( Pro Emtecko nejsou tyto sluzby dostupne :(
Pokud tu ma nekdo nejaky figl, budu rad kdyz poradi. Chtel jsem pomoci prikazu napr 31*neco# heslo apod mit moznost treba blokovat vsechny odchozi hovory a to i pro zahranici.
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod intago 17. 11. 2019 13:39

Zdravim z Tenerife. Užívám si vymoženosti EU a datují a volám jak doma. Akorát nechápu proč mi android píše že jsem v roamingu a data jsou dráha když to není pravda.
Taky uvádí místní čas s tím že platí pro ves Ridelov jež je na vysočině. To je problém tam psát Puerto de la Cruz nebo coo..
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Mrwolf 18. 11. 2019 09:21

Má někdo nějaké info, že by se měly upravovat tarify?
Mrwolf
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků