Samsung Galaxy S10e, S10, S10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 18. 10. 2019 09:30

Mikross píše: To je jako ze do auta se ma taky tankovat jen 80% paliva?


Nepředpokládám, že srovnáváš benzínový/naftový motor s nabíjením akumulátoru, toho by snad uživatel "chytrého telefonu" ani nebyl schopen :D Jinak ale správně, výrobci elektromobilů doporučjí nabíjet na 80 - 90% kvůli nejlepšímu zachování nejvyšší kapacity baterie v elektromobilu.
Se zbytkem co píšeš souhlasím 8-)
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bruco 18. 10. 2019 10:33

Nerozumiem, preco vyrobcovia elektromobilov doporucuju nabijat baterie na 80-90% namiesto toho, aby logika auta ukoncila nabijanie po dosiahnuti 80-90% nabitia. Ty ako uzivatel predsa nikdy nevies, aku hodnotu nabitia baterie dosiahnes, ked mas na stavovom riadku/nejakom uakzovateli zobrazene 100%. Tych 100% (nastavenych vyrobcom zariadenia) moze predsa znamenat, ze bateria je nabita na idealnych 80-90% kapacity.
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod tlamik5 18. 10. 2019 11:00

To jsou zase neskutečné kecy "rádobyodborníků, co si někde něco přečetli", trochu mi to připomíná v Rakousku prodávaný přístroj, který pozná elektřinu z jaderné elektrárny.

Od dob, co v mobilu nemám Ni-Cd, Ni-MH - tak neřeším žádné formátování ani podobné kraviny. Souhlasím s tím, že není dobré vybíjet telefon do mrtě, ale je to spíš o tom, že to je otravné někde shánět nabíječku nebo čekat až se mobil nabije. Ale rozhodně nesouhlasím s tím, že není vhodné nechávat mobil na nabíječce přes noc a podobným kravinám. Elektronika už je jinde, nejsme v pravěku. Běžně nechávám mobil někdy přes noc nabíjet (řádově tak 15 let) a nikdy jsem neměl problém s žádným mobilem, ani mi neodešla baterka - všechny baterky mi držely i 5 let než jsem si pořídil novou a zjistil, že drží stejně jako ta 5 let stará, čili zbytečná investice.

Ale nikomu svůj názor ani zkušenosti nevnucuji, ať si každý nabíjí jak chce, ale ať to neprezentuje jako jedinou správnou možnost, pokud za tuto oblast náhodou nedostal Nobelovu cenu nebo něco podobného
tlamik5
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 18. 10. 2019 11:27

Baterku jsem nikdy neresil, nabijel jak chtel, kdyz nabijim zrovna pres noc, je telefon na nabijecce az do rana a nicemu to nevadi a ani po 4 letech nebyla baterie na vyhozeni.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jinryd 18. 10. 2019 11:33

Mikross píše:odkud ten screen je,

Samsung Tab S6
Ukazatel ukazuje po nabití 100%
jinryd
Junior

Odeslat příspěvekod bruco 18. 10. 2019 12:07

Takze ukazovatel ukazuje 100%, ale bateria je nabita na 85%?
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 18. 10. 2019 12:29

Presne tak. A to i v pripade vybiti do nuly, skutecnou nulu nema.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 10. 2019 13:15

pan_Lukas píše:
Mikross píše: To je jako ze do auta se ma taky tankovat jen 80% paliva?


Nepředpokládám, že srovnáváš benzínový/naftový motor s nabíjením akumulátoru, toho by snad uživatel "chytrého telefonu" ani nebyl schopen :D Jinak ale správně, výrobci elektromobilů doporučjí nabíjet na 80 - 90% kvůli nejlepšímu zachování nejvyšší kapacity baterie v elektromobilu.
Se zbytkem co píšeš souhlasím 8-)


Nechci srovnavat baterii a naftu. Chtel jsem poukazat na stupiditu nekterych, jak šílí ohledne nabijeni. Jak pise Renek1, nejsou devadesatky!!!
anonymni

Odeslat příspěvekod tomas fuk 1 18. 10. 2019 14:05

Lubicek píše:Moc hodný,ale mám S10e. Hned objednáno z tvého odkazu, zkusím a uvidím. Díky.
Ps.: ""klouže prst""- prostě jsem měl folii po kterém neklouzal prst, ale zadrhával se, jako kdyby se přilepoval ;-]

Ten Hydrogel co postl Pan_Lukas mam. Presne ten jisty. Ano, hezky se lepi, ale je to tzv guma, je to takove lepkave. A prst po tom klouze hur, nez po originalni folii. Je kdyz opres poradne prst do diepleje, zatlacis, tak tu folii natahnes, zkrabatis. Na ovladani je mnohem horsi, nez originalni folie ze Samsungu. Na druhou stranu uz mi telefon spadl na displej a ta folie to pobrala dobre. Jsou na ni vrypy, ale displej je neposkozeny. Kupoval jsem rovnvu 5 kusu. Dnes budu davat druhou folii, protoze ta prvni se uz zacala od okraje v rozich displeje odlepovat a chyta se tam bordel.
Alcatel One Touch Club, Mitsubishi Trium Aria, Nokia 3320, Samsung SGH-V200, Sony Ericsson K800i, Sony Xperia X1, Samsung Wave, Sony Ion, Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 825, Microsoft Lumia 950 XL, Samsung Galaxy S10+ Snapdragon.
tomas fuk 1
Junior

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 18. 10. 2019 14:22

Ano, neklouže jako po originální, někomu to může vyhovovat více. Nicméně klouže víc, než co jsem měl "samohojící" přímo od Samsungu asi za 1000 CZK :-) ta byla i lepkavá... tyhle mi ani tak moc nepřijdou... je potřeba to zkusit, každý má raději něco jiného...
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod renek1 18. 10. 2019 14:53

Pokud jde o skla nebo fólie, tak nic zatím nepřekoná tohle
https://doopshop.cz/produkt/tempered-gl ... s10-clear/
Je to sice dražší, ale pro ty co chtějí ochranu displeje je to jasná volba a na telefon za víc jak dvacet klacků dát ochranu za 1 300,- je pakatel.
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
Folie S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=6EtopHzd40Y
Sklo S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=7Vap9u8T7aU
Nativní nahrávání hovorů: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czab 18. 10. 2019 18:34

Tak na mém s10e mám vypálená displej. Řekl bych že od navigace. Což je dost podivné, jelikož během těch 6 měsíců co ho mám jsem na navigaci ujel max 2000km.... celkem zklamaní. Měl jsem s5,s7,a8 a nikdy nebyl problém....
Jak toto řešit? Reklamace ?
czab
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 18. 10. 2019 18:59

Ano, reklamace. Poprve vymeni v ramci zaruky z dobre vule. Pokud se stane znovu, jiz bude nutno zaplatit..
flatliners
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomas fuk 1 19. 10. 2019 06:01

pan_Lukas píše:Ano, neklouže jako po originální, někomu to může vyhovovat více. Nicméně klouže víc, než co jsem měl "samohojící" přímo od Samsungu asi za 1000 CZK :-) ta byla i lepkavá... tyhle mi ani tak moc nepřijdou... je potřeba to zkusit, každý má raději něco jiného...

Tak jsem včera nalepil druhý Hydrogel, kupoval jsem 5 na Aliexpresu a je výrazně lepší, než první Hydrogel. Tento druhý není tak gumovitý a prsty po něm kloužou dobře. Pořád to není tak dobré, jak originální fólie, ale s tímhle se už dá pracovat. Asi ta první byla nějaká vadná. Uvidím, jak dlouho tahle druhá vydrží, než se začne v rozích odlepovat. Ta první dala něco přes měsíc a půl, možná dva měsíce.
tomas fuk 1
Junior

Odeslat příspěvekod renek1 19. 10. 2019 07:05

tomas fuk 1
A to je to co jsem psal. Ty a tobě podobní na takhle drahej telefon raději nakoupíš tunu sraček a co měsíc ji budeš měnit nebo zkoušet jinou sračku, jen abys "ušetřil", než rovnou koupit mnohými otestované, doporučované a výborné sklo WHITESTONE, které je sice dražší, ale kvalitní a vydrží ti.
Pak si tu na fóru stěžujete a vedete o tom stále dokola jednu a tu samou písničku. :roll:
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
Folie S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=6EtopHzd40Y
Sklo S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=7Vap9u8T7aU
Nativní nahrávání hovorů: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků