Samsung Galaxy S10e, S10, S10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Lubicek 16. 10. 2019 15:49

Tak už mám také betu, šlape perfektně.
zumzumzum píše:Samsung vám k nákupu Galaxy S10 přibalí Galaxy A40 zcela zdarma

Takže prodeje S10 jsou tak mizerné že musí přidat telefon za 6500,-Kč aby to někdo koupil ?
Lubicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J_FUNKY 16. 10. 2019 19:04

Zdar zase po pár týdnech. Mám nějaké postřehy o které se chci podělit.

1. Koupil jsem si kablík redukci USB-C na jack 3,5mm. Vím, že S10 má výstup na jack, ale chtěl jsem zkusit, zda kablík bude fungovat taky, ale bohužel. Vyzkoušel jsem celkem 4 různé kablíky a s žádnou redukcí sluchátka nefungují. Nikde jsem se nedočetl, že toto S10 nepodporuje, ale zřejmě to tak bude. Na CZC nicméně u této redukce píšou, že jí Samsungy řady S10 podporují, tak nevím. V obchodě mi zase chlápek říkal, že když má S10 samostatný výstup na jack, tak do konektoru pro nabíjení tento sluchátkový výstup nedělají, tudíž žádná redukce na jack fungovat nebude. Telefon ji po připojení ani nepoznal a nic se nedělo. Je to tedy tak, že toto S10 nepodporuje?

2. Jak je to vlastně s baterkou po nabití na 100%? Přítelkyně mi koupila z Číny bezdrátovou nabíječku, funguje. Je to hezký stojánek, vidím pěkně na AOD na hodiny a telefon se nabíjí. Co se ale stane, když se plně nabije na 100% a já nechám telefon na nabíječce až do rána, třeba dalších 8 hodin v kuse? Mělo by to být tak, že elektronika v mobilu si řídí nabíjení a pokud dosáhne nabití na 100%, odpojí baterku od plného nabíjení a pouze ji udržuje na 100 procentech s malým proudem? Nestane se tedy, že by se baterie nějak přebila, poškodila, snižovala by se jí kapacita a životnost? Bezdrátový stojánek je super, chtěl bych ho využívat a nechat na něm mobil celou noc, pokud budu celou noc chrápat. :) Ale jestli se tím nějak ubližuje baterii, tak bych ji zase nerad poškodil.
J_FUNKY
Junior

Odeslat příspěvekod hudys 16. 10. 2019 19:05

A viděl si k jakým typům S10 se tato akce vztahuje?
iP 13 pro/AWU
hudys
Junior

Odeslat příspěvekod Lubicek 16. 10. 2019 19:44

Nevztahuje se jen na nejnižší model rodiny Galaxy S10
Lubicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tlamik5 17. 10. 2019 06:19

J_FUNKY> bod 2. Mám nějakou bezdrátovou nabíječku jako reklamní předmět, určitě taky z Číny a už jsem to tu asi i psal. Funguje v pohodě. Akorát, když se telefon nabije, tak se rozsvítí displej a napíše, že baterie je nabitá a že přerušil nabíjení, za minutu se znovu rozsvítí, že začal nabíjet a tak furt dookola dokud ho nevyndám, bo mě to rozčiluje. A to sem ještě musel vypnout zvuk a vibrace, páč jinak u toho ještě dycky zabimbal a zavibroval - každou minutu ...
tlamik5
Junior

Odeslat příspěvekod vitolexa 17. 10. 2019 07:25

to je divný, já mam bezdrátovou nabíječku taky, večer položím telefon a nabíječka svítí že nabíjí, jakmile je baterie na 100% nabíjení se přeruší a mobil se nanabíjí, ráno sundám telefon a baterka má třeba 97% protože za noc neco zmizelo
vitolexa
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 17. 10. 2019 08:23

já mam tuhle a ráno mam vždy 100%.je pravda že sem teda nikdy nezkoumal průběh nabíjení..
https://www.alza.cz/samsung-fast-wirele ... 089278.htm
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bruco 17. 10. 2019 08:42

Tuto nabijacku od samsungu pouzivam aj ja. Nabija do 100% a potom udrzuje baterku na 100% bez toho, aby sa nabijacka/telefon prepinali do rezimu nabijania.
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod tlamik5 17. 10. 2019 09:07

To zní jako sci-fi, telefon ani baterka se nepřepínají do režimu nabíjení, ale přesto se udržuje 100% :D
tlamik5
Junior

Odeslat příspěvekod bruco 17. 10. 2019 09:14

To ano, technicky je to urcite inak, ale uzivatelsky je telefon v stave "Fully charged", nabijacka svieti na zeleno a hlavne neotravuje notifikaciami nabijam/prerusujem nabijanie.
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod J_FUNKY 17. 10. 2019 13:03

Vcera jsem zkusil a nechal jsem telefon na bezdratove nabijecce nabit na 100%. Po nabiti se mi na AOD napsalo, ze baterie je plne nabita, dioda se z nabijeci modre barvy prepnula na zelenou a tak to bylo dokud jsem telefon nesundal. Nic o preruseni nabijeni mi to nepise, displej byl stale zhasnuty a v rezimu AOD, dioda svitila zelene a baterka se udrzovala na 100%. Tak by to melo byt pro baterku dobre, jen ji udrzovat a nenicit ji prebijenim nebo odpojenim nabijeni a znovu mzikove nabijet. Asi to ma kazda bezdratova nabijecka jinak. Jedna jen udrzuje stale na 100%, druha odpoji nabijeni a pri poklesu zacne zase nabijet. Rekl bych, ze lepsi bude to udrzeni na 100 stale malinkym proudem. Nebo?
J_FUNKY
Junior

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 17. 10. 2019 16:10

Rozhodně je nejlepší nenabíjet do 100% a nabíjet zavčas, aby nekleslo pod 20% :-) takže pokud jdete domů z práce / ze školy a máte 40 - 50% doporučuji nabít večer na 85 - 90% (to vám na další den stačí) nebo ráno hodit tel chvíli na nabíječku abyste dosáhli alespoň 80 - 85%. Na 100% nabíjím jen když vím, že bude hodně náročný den bez zásuvky někde na cestách, to znamená gps navigace, whatsapp, messenger, email .... stále puštěný data a plná synchronizace. Nejhorší pro akumulátor je nabíjet přes noc a pak ho udržovat na 100% až do rána, tomu bych se vyvaroval, pokud netočíte telefony po pár měsících, ale chcete docílit co nejvyšší kapacity po co nejdelší čas. Líbí se mi, jak tu někdo psal, že mu bezdrát nabije na 100% a vypne se.. pokud se vypne úplně a ráno má akumulátor třeba 97% dle mého nejlepší způsob dobíjení přes noc :-) a nejhorší způsob jak zde také někdo psal, že mu dobije do 100%, vypne, za minutu nabíjí ztracenou kapacitu a zas vypne a pořád dokola...to je za pár měsíců takového dobíjení zralý na výměnu akumulátoru :-)
S S10 mi přišlo, že pořád jen nabíjím a nemohu si dovolit co teď s S10+ že večer když mám třeba 35 - 40% tak nabíjím až druhý den v práci kolem oběda, nebo chvíli ráno než vyrazím do práce a šťáva vyjde na celý den :-)
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 17. 10. 2019 17:08

pan_Lukas píše:Rozhodně je nejlepší nenabíjet do 100% a nabíjet zavčas, aby nekleslo pod 20% :-) takže pokud jdete domů z práce / ze školy a máte 40 - 50% doporučuji nabít večer na 85 - 90% (to vám na další den stačí) nebo ráno hodit tel chvíli na nabíječku abyste dosáhli alespoň 80 - 85%.

To bych prosím chtěl vysvětlit, tuto úvahu nechápu. Proč bych měl nabíjen jen na 85% kapacity? Nabíjet tak, aby se kapacita nedostala pod 20%, mi přijde prakticky nerálné.

pan_Lukas píše:Na 100% nabíjím jen když vím, že bude hodně náročný den bez zásuvky někde na cestách, to znamená gps navigace, whatsapp, messenger, email .... stále puštěný data a plná synchronizace.

A jakou máš kapacitu baterie?? Mě totiž, když budu používat telefon hodně náročně, jak píšeš, baterka nevydržela ze 100% ani v době, kdy byla nová.

pan_Lukas píše:Nejhorší pro akumulátor je nabíjet přes noc a pak ho udržovat na 100% až do rána, tomu bych se vyvaroval, pokud netočíte telefony po pár měsících, ale chcete docílit co nejvyšší kapacity po co nejdelší čas.

S tím nesouhlasím. Mám obyčejný Huawei, používám cca 1.5 roku, zakoupen jako nový. Od samého začátku používám tak, že když jdu večer spát, dám na nabíječku a když jdu ráno do práce, sundám z nabíječky. Za ten rok a půl, co mobil používám, vidím reálný pokles kapacity baterie na cca 15%. To ale rozhodně není způsobeno nabíjením, co jsem uvedl, ale aspekty jako stáří, počet nabíjecích cyklů, prostředí, ve kterém se tel. používá, atd.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 17. 10. 2019 17:39

Nové typy akumulátoru nemají rády extrémy, to znamená nabíjení do 100% a vybití do 0%. Pokud chceš více informací, podívej se na google, jsou o tem tisíce článků od RC modelářů přes mobil maniaky až k elektromobilům, kteří provádí analýzy, testy, experimenty a neřídí se pocitem :-) i tady na MM určitě najdeš dost článků jak správně nabíjet. Neříkám, že si za rok ponížíš kapacitu akumulátoru o 50% ale rozhodně si můžeš nějaké to procento zachránit.
Mám pocit, že i nový iphone nabije na noc na 80% a až před budíčkem třeba 2h dobije do 100% a že to není jen nějaký apple vtípek nebo vada (ač bych se ani nedivil) :-)
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubicek 17. 10. 2019 18:03

"Nové" akumulátory v mobilních telefonech se NIKDY nenabíjí do 100% a NIKDY se nevybijí do uplné nuly. O to se stará elektronika. To co ti ukazuje telefon jako 100% není realných 100% baterie. Takže ji fakt neublížíš když ji třeba vymlátíš do zobrazených 0% na telefonu (do vypnutí). Od toho tam je ta elektronika co si pohlídá poškození baterie.
Zase semej indžejnýr :D

Pojďte se raději bavit o nové bezpečnostní aktualizaci a jakou máte folii.
Já teď nemám žádnou folii, protože mi žádná z Aliexpresu nepasuje přesně, co mám dělat když nechci folii za 1300,-Kč ? Tu co jsem měl z Alika už nemají dostupnou.
Někdo na folii po které klouže prst, je přes celý displej a je "za dolar" ?
Lubicek
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků