Samsung Galaxy S10e, S10, S10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod J_FUNKY 8. 10. 2019 19:33

Volný prodej, S10.
J_FUNKY
Junior

Odeslat příspěvekod jinryd 8. 10. 2019 19:59

Lubicek píše:Mám S10e T-Mobile, takže si zase počkám...

Buď v klidu, taky mám T-mobile a minulý týden mi přišla teprve srpnová aktualizace :-D. Ale já to tak neřeším.
Přílohy
Screenshot_20190930-150852_Software update.jpg
jinryd
Junior

Odeslat příspěvekod slava68 8. 10. 2019 22:00

Kupujete někdo také u Slováků na Mobily. eu.?
Díky a pokud ano, jaké máte zkušenosti.
slava68
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 8. 10. 2019 22:22

Možná se koncem měsíce dočkáme bety Androidu 10: https://www.androidpolice.com/2019/10/0 ... te-rumors/
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod KrylP 9. 10. 2019 09:05

slava68 píše:Kupujete někdo také u Slováků na Mobily. eu.?
Díky a pokud ano, jaké máte zkušenosti.


Mám dovezený S10+ 512 GB, je tady jedno plus a taky nějaký mínus. Hlavně je mnohem levnější (S10+ 1TB za 24 tisíc!), ale mě například se SIM Vodafone kolísá signál od 1 dílku po 5. Volat se dá bez problémů, ale něco je špatně, není pro CZ trh. Protože s SIM Tmobile jede krásně! Takže má nahrané něco pro síť TM. Protože používám jen VF, tak třeba na některých místech v terénu, kde se s CZ verzí dovolám, tak s S10+ ne. Může být i jiný problém s Volte a nebo Wifi voláním.
Je třeba zvážit riziko, dost špatně se vrací zásilka do zahraničí.
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 9. 10. 2019 10:07

A to uz nejde prehrat FW pres odina ze by se tam hodila ceska ROMka?
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 9. 10. 2019 11:30

Ahoj,
aktualizace mi přilítla dnes dopoledne (S10+)

Jinak tip na apku - One Hand Operation+
Mám asi týden a nemůžu si vynachválit. Je přímo od Samsungu volně ke stažení na google play. Navolil jsem na potažení z hrany (jak u edge panelu, jen jsem umístil nad něj a širší) doleva dolů rychlé nástroje, kde je printscreen celé obrazovky, ale také hlasitost, což je někdy příjemné za chůze, nebo když nechcete přehmatávat (dnešní lenost nezná mezí), baterka, bluetooth, prostě co si navolíte.
Na potažení zprava doleva jsem si dal zamčení telefonu, protože mi zamykací tlačítko přijde moc vysoko. Zkoušel jsem jiné aplikace na zamykání sw tlačítkem ale ani jedna si nerozumí se zamykací obrazovkou, tato ano :-) Aplikace zatím funguje na 100% a neměl jsem jediný problém. Jde tam samozřejmě nastavit daleko víc věcí, proto doporučuji alespoň vyzkoušet. App je v češtině.
Omlouvám se, zda-li už to tu bylo.
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KrylP 9. 10. 2019 13:12

kultus píše:A to uz nejde prehrat FW pres odina ze by se tam hodila ceska ROMka?


Pokud si myslíš, že ho nebudeš někdy reklamovat, tak proč ne? Jenže prodejce rád využívá každou maličkost proti zákazníkovi při reklamaci - napíše neodborný zásah, placená oprava... A je to.
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 9. 10. 2019 16:55

KryIP a na co má přehrání fw přes Odin jako vliv? Na záruku určitě ne. :-D Já osobně jsem přehrával a experimentoval s fw v každém Samsungu a vždy se dá vrátit snad původní fw zpět, aby nebylo nic poznat. A za ty roky jsem teda osobně nereklamoval ani jeden Samsung a ani nikdo z rodiny a známých. Takže riziko poruchy tu samozřejmě je, ale minimální.
Jinak už jsem viděl že existuje nástroj Samkey, který dokáže u řady S10 změnit CSC na libovolné které si zvolíte. Je to za mírný poplatek, ale zatím ještě nevím přesně postup. Nemá někdo podrobný návod?
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KrylP 9. 10. 2019 17:32

quiz: psal jsem, že nevím, jak se k tomu postaví prodejce. U telefonu koupených z EU se reklamace řeší přes prodejce a ti se snaží nepřijít k finanční úhoně. Většinou prodají telefon a záruka je potom hrozný problém, je pár spolehlivých, musí se číst recenze.
Když jsme u toho, nemáš návod, jak to přeinstalovat přes ten odin, říkám si, že to ohledně toho signálu risknu. Dělá to jen u vodafone a ten zrovna používám.
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 9. 10. 2019 19:00

Postup je jednoduchý a návod je na Sammobile u každého stahovaného fw.
https://www.sammobile.com/samsung/galax ... II/294608/

Spíš je problém dostat do telefonu CZ CSC XEZ u řady S10 pokud tam bylo něco jiného. U S10 to vždy skončilo na BTU ,což mám i já místo TMZ.Ale budu zkoušet změnu CSC přes Samkey ,tak dám pak vědět.Budu aplikovat CSC německou DBT. :D
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KrylP 9. 10. 2019 20:45

Odin není problém stáhnout, ale ostatní instalační soubory nejdou...nechápu proč. Jsem přitom registrovaný (https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s10-plus/). Zkoušel jsem i balíky pro operátory a ani ťuk.
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod tlamik5 10. 10. 2019 05:26

T-Mobile S10e
Přílohy
Screenshot_20191010-050520_Software update.jpg
Screenshot_20191010-050520_Software update.jpg (46.46 ) Zobrazeno 5991 krát
tlamik5
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 10. 10. 2019 05:47

KrylP píše:Odin není problém stáhnout, ale ostatní instalační soubory nejdou...nechápu proč. Jsem přitom registrovaný (https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s10-plus/). Zkoušel jsem i balíky pro operátory a ani ťuk.

FW nestahuj ze Sammobile,stáhni si do PC nástroj SamFirm a přes něj stáhneš jakýkoliv fw a plnou rychlostí tvého připojení. ;-) Potom fw nahodit přes Odin, ale potřeba mít v PC všechny ovladače, aby komunikoval s telefonem.
No a jak budeš mít v telefonu nějakou OXM verzi ,tak přes nástroj Samkey změníš CSC na co chceš.Já dával německou DBT,takže jistota aktualizací jako první a funguje vše včetně ID volaj. a ochrana proti spamu,což třeba s CSC BTU nefungovalo :-S
Jinak pokud nemáš telefon od operátora a chceš jen změnit CSC kvůli aktualizacím ,tak všechny fw jsou stejné,je jedno jestli máš XEZ ,XEO,BTU,DBT...,pořád je to ten jeden stejný fw.Liší se jen tím CSC a podle toho se i aktivují automaticky dodatečné aplikace a služby regionu.Takže stačí změnit CSC,flash fw přes Odin je zbytečnost,to jen v případě přechodu z operátorské veze FW na OXM verze.

tlamik5 :Tuhle aktulizaci měly neoperátorské verze už dávno,tohle ještě není pořád ta nejnovější. :-D TM je s atualizacemi poslední dobou o měsíc pozadu.
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tlamik5 10. 10. 2019 05:51

Já vím, ale tak hodně lidí bude ráno aspoň za tuhle ...
tlamik5
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků