Nástupce Mi 9

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod NwT17 3. 10. 2019 18:45

Ahoj, už nějakou dobu mám Xiaomi Mi 9.

Jedním slovem je to peklo.
Mám českou ROM, dokonce jsem zkoušel i android 10 a je pořád je to jedno velké peklo.
Nejdou notifikace, nejde to, nejde ono.

Doma mám ještě iP 7 Plus, který se preventivně na iOS 13 seká i po factory resetu.
Hledám tedy náhradu za Mi 9.

Požadavky mám v celku jednoduché
- co nejčistší OS (ideálně Android)
- dobrý fotoaparát (náplň práce je foto dokumentů - OP, prac. smlouva apod.)
- velký displej
- navigace max. 1 hodinu denně

A to vše zabalit do ceny 15 000 Kč max.
Původně jsem měl jen 12 000 Kč, takže rozpočet prosím nepřekročit, jen pokud to bude mít opravdu opodstatněné důvody.

Předem dík za Váš čas i ochotu.
Ignoruješ pravidla/mě, já ignoruji Tebe.
NwT17
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 10. 2019 19:18

Asus Zenfone 6
Motorola One Zoom
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 3. 10. 2019 19:35

Pokud cisty OS tak zkusit zenfone.
Popr pixel 2 , ale je to stara vrana.
Ja mel tez mi9 , ale jak rikas , xiaomi a jejich bugy v systemu fakt spatny...
Ja presel na mate 20 pro , za 11900 na zkousku s jsem spokojeny s huawei , stejne tak manzelka ma P20 pro.....
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 10. 2019 20:46

ještě je možnost Nokia 7.2 novinka za poměrně nižší cenu, ale ještě nejsou recenze
https://www.mobilenet.cz/clanky/nova-no ... orun-39075
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 10. 2019 21:37

Meizu má čistý android? Asi ne, když má nadstavbu Flyme
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod don-leo 4. 10. 2019 05:04

Nwt17.... To je to se xiaomi fakt tak špatný? Může ještě někdo potvrdit tyhle problémy? Chtěl jsem jít do mi 9t, kvůli tomu, že nemá notch ani průstřel. Vždyť ho všude v recenzích celkem chválí. Teď nevím, co koupit. Potřebuji čtečku vpředu. Jediné, co max akceptuji je kapka, tak možná samsung a50?
don-leo
Junior

Odeslat příspěvekod NwT17 4. 10. 2019 06:07

V recenzích je i více než chválená Mi 9 a konec.
Ono po HW stránce, je to opravdu moc dobrý telefon, který i dobře fotí.
Ale SW...

Názor si udělej sám, běž na https://www.miuios.cz/
A čti co hrdlo ráčí. Najdeš tam vše na Mi 9 i T.

Dost uvažuji o Mate 20 PRO, jenže neví někdo jak to bude s updatem na A10?
Vím, že security záplaty budou, jenže co dál.
Ignoruješ pravidla/mě, já ignoruji Tebe.
NwT17
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 10. 2019 06:15

máš požadavek na co nejčistší android a přemýšlíš o Huawei Mate 20 Pro s nadstavbou EMUI, která má také svoje mouchy jako MIUI :-D
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 4. 10. 2019 06:21

Jak vidno tak se toho od dob mojí redmi 1s moc nezměnilo. Dost poslední dobou chválí nadstavbu Samsungu, možná by to stálo za úvahu. Co zase moc nechválí je Motorola one zoom, je to škoda, že tak pěkný telefon zazdí podprůměrným hardwarem.Údajně neběhá tak plynule jak by se na čistý android slušelo a širokoúhlý foťák je parodie.
Ty Nicku, jako dlouhodobý uživatel emui ti řeknu jen jedno. Nevíš co mluvíš. Emui a miui je co se týče funkčnosti nebe a dudy.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 10. 2019 06:28

ale vím co píšu, EMUI a MIUI nesplňují požadavek na co nejčistší android, příště čti pozorněji...
Motorola One Zoom a podprůměrný HW? Jsi upad na hlavu nebo co?
Motoroly jsou jedny z nejlépe odladěných telefonů a i po delší době běží jako nově vybalené z krabice, a vůbec nezáleží na procesoru jaký tam je
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NwT17 4. 10. 2019 06:39

Ohledně Motoroly má Nick pravdu.
Ohledně EMUI a MIUI už ne, opravdu to nelze srovnat.

Mám doma nepoužívaný Mate 10 PRO a běhá pořád moc hezky, bez seků. Jen se mi nechce jej nechat opravovat, to už je lepší koupit Mate 20 PRO.
U Mate 10 Pro jsem se nikdy za celou dobu (měl jsem ho přes rok) nesetkal s jakýmkoliv problémem.

Proto uvažuji o Mate 20 PRO, EMUI mi vadí, launcher si změním a je to přijatelnější. Všechny aplikace vyměním za Google (telefon, sms, kontakty) a je to relativně OK.
Ignoruješ pravidla/mě, já ignoruji Tebe.
NwT17
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 10. 2019 06:53

netvrdím že MIUI je totéž co EMUI, jen že ani EMUI nesplňuje požadavek na čistý android
EMUI mám a MIUI jsem se po pročítání všech možných diskuzí raději vyhnul
Jestli chceš smartphone bez výřezu a zahnutých okrajů s čistým androidem, pak je tady Asus Zenfone 6, tím ale nijak neodrazuji od Mate 20 Pro
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 4. 10. 2019 07:35

Hele Nicku, slušně. Třeba se prostě tentokrát nezadařilo a holt všechno na čem je napsáno motorola není špička. Jako že není. Jen píšu, co bylo ve dvou recenzích, co jsem zatím viděl. Taky se tomu divili. Najdi si je a přesveč se sám. Když uvažuje už telefonu s nadstavbou tak jsem jen něco navrhl, nemusíš se chlape hned zavzdušňovat.

-- 4. 10. 2019 08:37 --

Nick Cave píše:máš požadavek na co nejčistší android a přemýšlíš o Huawei Mate 20 Pro s nadstavbou EMUI, která má také svoje mouchy jako MIUI :-D

A napsal jsi tohle, jen aby sis osvěžil paměť. On i ten čistej android nemá zrovna málo much.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 10. 2019 07:58

Jestli myslíš tu videorecenzi od Hurá mobilu, tak jsem se musel zasmát, jak p. Hudec dokáže obratně shodit na základě nepodložených domněnek telefon, který jeho eshop nemá v nabídce, kdyby měl, tak Motorolu One Zoom vychválí do nebes, tomu věř, je to chytrý obchodník a jeho recenzím bych nedával žádnou váhu při rozhodování, který smartphone koupit
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků