Samsung Galaxy A40 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Cheetah007 1. 9. 2019 16:53

lulala píše:A máte někdo zkušenost, jaká je funkčnost růných Always-On aplikací z Google Play? Jestli se dají použít, neomezují hodně baterku apod?
Vidět na první pohled zmeškané události mi přijde jako dost zásadní funkce a nechápu, proč se to do telefonů standardně nedává

No zkušenosti těch náhražek z google play rep té jedné jsou asi takové, že je to žrout baterie a udaje stále na jednom místě, tudíž vypalují displej.
Co vím tak AOD už samsung jednou vynechal snad to byl A6 nebo A7...že tam nedají ani LED to je síla..a třeba ambientní režim kdy by se krátce po mávnutím ruky nad sensory displej rozsvítil tam taky není.
V nastavení je snad jediná možnost že po zvednutí telefonu krátce zavibruje, jinak je nutnépro kontrolu zmeškaných notifikací telefon tlačítkem nebo dvojitým poklepáním na displej probudit, pokud to tedy A40 podporuje.
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 9. 2019 13:47

Kolik stojí oprava Samsungu Galaxy A40 (SK)
https://www.mojandroid.sk/samsung-galaxy-a40-servis/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ferkl 4. 9. 2019 12:44

Vážení,
před časen jsem si pořídil A40 a mám následující problém - bydlím na sídlišti, kde se O2 zrovna "nevycajchnovalo" s kvalitou signálu, ale předešlé telefony, které jsem měl, to "zkousávaly" bez znatelných problémů. A40 to také nějak dává (i když kolísá mezi 0 - 2 čárkami), ale bere si celkem velkou daň - žere baterii, jak o závod. Za noc klidně i 40-50%. Pokud dám letadlo, tak je vše OK. Stejně jako přes den, kdy jsem v práci (a kde je signál dobrý) a kde MT používám významně více, baterie drží. Je to, prosím, vlastnost nebo tento MT má obecně větší problémy s příjmem? Nebo snad pouze můj kus? Má někdo stejnou zkušenost? Nebo snad řešení? Díky předem...
ferkl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cheetah007 4. 9. 2019 16:11

Pokud máš tak slabý signál telefon se snaží hledat další dostupné btsky možná, určitě mrkni do nastavení ale 40-50p je fakt moc.
Bydlím ve vnitrobloku kolem domy (Kaktus-TM) a na nočním solku má xperie na indikátoru 1-3čárky a přes noc jen na GSM to udělá 3-5p takže desetinásobek je fakt moc, zkusil bych továrko jinak nevím.
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 4. 9. 2019 22:57

Pokud máš blbý signál, telefon si svoje sežere. Teda procesor asi. Telefon furt hledá "signál". Pokud tam fakt je signál na gule, zapni na noc letadlo a wifi, pokud chceš. Jinak asi nepochodíš. Přes noc stejně asi nechceš, aby ti někdo volal, že..
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumík930 5. 9. 2019 04:00

Pokid máš v mobilních sítích zapnuto přecházení mezi 2G 3G a 4G nebo mezi 2G a 4G, dej na noc jen 2G - může totiž přecházet mezi 2G a 4G ....
lumík930
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 9. 2019 04:24

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ferkl 9. 9. 2019 06:07

Díky lumík930 - vyzkoušel jsem změnu pásem (pouze 2G) a - přes noc si to "sežere" pouze jednotky %. Díky všem za rady!!!
ferkl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PD 11. 9. 2019 08:51

To 2G pomohlo ačkoliv jsem měl vypnutý data. Nejspíš telefon vyhledává a přepíná sítě, i když to neni potřeba. Takhle se ze 2 dnů běžnýho používání dostanu alespoň na 3. Pochopitelně z důvodu úspory jsem ztmavil prostředí i všechny aplikace. Krom šetření baterie a očí byl důvod, že téma pro One UI vytvářelo nějaký dítě ve školce a jediný řešení jak to vylepšit byla černá. Škoda, že si člověk nemůže vytvořit vlastní téma.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 11. 9. 2019 11:02

Poslední OneUI je propracované,rychle a snad spolehlivé ovšem ta grafika je děs....styl jako by primárně mířili ta teenagery nebo níž...
S vystavenou A40 jsem si pár minut pohrával a prostředí se mi fakt nelíbilo...touch Wiz ať byl už jakýkoliv vypadal určitě lépe.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PD 12. 9. 2019 14:38

V šetření proudu jsem zašel ještě dál a povypínal u většiny aplikací "data na pozadí". V případě Nokie 3 mých rodičů to bylo poměrně učinný. Taky jsem si všim, že Chrome má v menu oficiálně tmavý téma. Ještě před nedávnem jsem ho musel aktivovat přes flags.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 12. 9. 2019 18:34

Ohledně šetření dát, mohou doporučit přímo od Google aplikaci Datally.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nightwatch 13. 9. 2019 08:15

Dobrý den, nesetkal jste se někdo s problémy při použití GPS například při záznamu běhu (délky, trasy). Na fóru community.samsung.com si několik lidí stěžuje, že trasy zaznamenané pomocí A40 jsou výrazně kratší a nepřesnější než na jiných zařízení. Děkuji.
nightwatch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 9. 2019 13:44

Podzimní akce Samsungu, cashback na Galaxy A40
https://samsungmania.mobilmania.cz/clan ... -a-1346156
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mosquito 18. 10. 2019 16:09

ahoj :)

lidičky prosím o dvě rady:

1. slabý příjem 5Ghz WiFi? 5Ghz sítě mi telefon většinou nenabízí, nakonec jsem zjistil ze oproti 2.4Ghz má výrazně horší příjem a proto je nechytam tam kde s tim jina zarizeni nemaji problem - vadný kus nebo tímto trpíte taky?

2. AdaptiveBrightnessControl mi žere baterku - když se podívám na spotřebu energie, tak "oprávněně" vede Displej 46%, ale hned druhá položka je AdaptiveBrightnessControl 19% .. to mi jako čidlo na světlo žere pětinu telefonu :(( to snad nééé, vám taky?

dík za info
mosquito
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků