Huawei Nova 3 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod lrotrekl 7. 8. 2019 19:14

Huawei Nova 3 je zase na dlouho dobu a možná definitivně můj poslední Huawei.... Neustálý votravný jakýsi vestavěný aplikace, sestřelování navigace a trackovacích SW za účelem šetření baterky i když je nastaveno, že je vypínat nemá, foťák, kterej vypichovali jako jednu z předností nic moc, pomalej, blbě ostří, ty jejich automatický vylepšení, to je taky dílo....... Nene, takto fakt ne.
Po asi milionu let změna značky - po Italovi mám Žabožrouta vyrobenýho ve Španělsku převlečenýho za Japonce. Globalizace vpirjód. :D
lrotrekl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rokane 8. 8. 2019 17:36

Irotrekl:tak to máš divné,mám Novu 3 již dlouho,ale takové problémy sní teda nemám.navigaci nevypíná a nějaké aplikace taky neotravují.Buď špatný kus,nebo né cz distribuce,nebo nevím,ale jak píši,jede zcela bez problémů a to i ted ,když tam mám EMUi 9.1
rokane
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 16. 8. 2019 14:41

Má Nova 3 ochranu displeje CGG, Asahi, Panda nebo tak něco?. Ve specifikacích to není uvedeno recenze také mlčí, nebo mají nějaké svoje noName případně z továrny nalepenou folii?
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 8. 2019 15:21

třeba tam dali Dinorex, něco tam být musí
https://www.mobilmania.cz/clanky/odolne ... fault.aspx
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 16. 8. 2019 16:07

Taky myslím že tam nejake mene zname bude....tohle byva zvykem u rady honor u huawei davaji vetsinou neco
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 30. 8. 2019 16:08

Huawei Nova 3 obdržela srpnové bezpečnostní záplaty
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod engine_er 12. 9. 2019 10:26

Ako ste na tom s kvalitou telefonátu? Mám Novu 3 ako záložný telefón a kvalita hovoru mi príde celkom chabá. Podozrievam z toho telefonovanie v sieti 4G. Keď prepnem na 2G tak zvuk zo slúchadla už nie je taký "rozbitý", ale zasa mám pocit, že telefonujúci na druhej strane je ďalej odomňa. Pozrel som všetky nastavenia, či náhodou nie je niekde zapnuté nejaké "vylepšenie", ale nič som nenašiel.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rokane 15. 9. 2019 17:19

engine_er : i mě jsou hovory v LTE krásně čisté,nemohu nic vytknout,tak asi bud chyba v telefonu,nebo v síti v určité části,kde se nacházíte :)
rokane
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 9. 2019 20:39

engine_er:
tovární nastavení by mohlo (ale taky nemuselo) pomoci
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 8. 11. 2019 10:44

Nemáte někdo problém s vypadáváním mobilních dat?

Dříve jsem měl xiaomi redmi note 3 a třeba cestou ve vlaku sice signál kolísal mezi lte, 3g nebo místy i edge, což je pochopitelné z důvodu pokrytí, ale Nova 3 vyloženě vypadává úplně. A to klidně i v centru Prahy, kde je všude LTE. Jdu pěšky s LTE připojením, najednou přestane fungovat internet (signál mobilní sítě se ale normálně zobrazuje, pouze vypadne internet, jak kdybych vypnul mobilní data) a tak do minuty opět naskočí zpátky LTE. Při jízdě ve vlaku to bylo téměř nepoužitelné. Laicky bych odhadl, že je nějaký problém, když se telefon má přepojit na jiný vysílač.
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Junior

Odeslat příspěvekod szantus 8. 11. 2019 11:23

To tomasvlasak - software poslední? Wipe cache po každém upgrade? Zapnuté VoLTE a funkční? Nemáš čínské/barevné pouzdro které by ovlivňovalo prostup signálu? Pokud vše OK tak nechat vyměnit ještě SIM a potom obnovit do továrního nastavení.... Když ani to ne, tak samozřejmě reklamovat.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 8. 11. 2019 20:33

verze 9.1.0.343 (telefon píše, že je aktuální)

ne, sim kartou to není, to jsem zapomněl zmínit. sim je stejná jako v původním xiaomi a zkoušel jsem i 2 další sim jiného operátora (abych vyloučil, že jsem při přendání sim ze starého do nového poničil)

zkrátka když se nepohybuji, tak je vše ok, ale při pohybu se to odpojuje, víceméně už jsem vypozoroval, že i ve stejném místě (chodím pravidelně z vlaku stejnou trasu)

Wipe udělám nyní, to jsem nedělal a VoLTE ani zaplé nemám.

silikonové pouzdro mám, ale to by přece vypadl signál komplet ne? nikoliv jen internetové připojení a ještě třeba v centru prahy, kde to je fakt dobře pokryté
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Junior

Odeslat příspěvekod szantus 8. 11. 2019 23:24

VoLTE je právě dobré používat... Mobil je neustále na 4G síti a nemusí se přepínat do starších sítí.. U O2 a T-Mobile je nahoře ikonka VoLTE, u Vodafone nechat zapnuté mobilní data a vypnout WiFi - zahájit hovor a musí zůstat nahoře ikonka 4G/LTE sítě (pokud se přepne během hovoru do 2/3G, tak není VoLTE aktivní) - kdyžtak aktivovat přes samoobsluhu/operátora... Jinak samozřejmě alespoň 1x týdně mobil restartovat (nebo vypnout/zapnout).
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod engine_er 11. 11. 2019 13:53

Tak a mám ďalší problém. Nejaký najnovší FW 9.1.0.343 a z ničoho nič mi prestalo fungovať otáčanie obrazovky. Stretol sa s tým už niekto? Neviem či je to FW alebo chybou HW.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 18. 1. 2020 18:08

Nová aktualizace 9.1.0.357 Prosincové bezpečnostní záplaty.
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků