NOKIA 5510 zhasíná. půjde rozchodit, či nikoli?

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jadeoasis 7. 9. 2019 10:18

zdravím všechny!
můj kamarád který má rád retro hračky, včetně telefonu nokia 5510, a je posmutnělý z toho , že jeho přístroj se po startu zapne na pár sekund , a poté se display hned vypne.
pořídil jsem mu jiný z druhé ruky v lepším stavu, který má stejný problém
jelikož to s baterií nemá nic společného, rád bych se chtěl zeptat, zdali někdo nenarazil na stejný problém, a nepodařilo se mu to odstranit. myslím si že to nemá co dočinění s vadným hardwérem, ale nýbrž softwérem.
díky za přečtení či případnou praktickou radu!
jadeoasis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 7. 9. 2019 12:39

Přikláním se k tomu že nepůjde opravit/rozchodit však je to telefon z roku 2001! :shock:
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 9. 2019 14:56

Opravdu to nemá nic společného s baterií? Protože to je nejčastější problém takhle starých telefonů, bez zátěže nebo s malou zátěží se zdá baterka OK, ale když se zatíží napětí spadne.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jadeoasis 12. 9. 2019 17:25

děkuji ta tip, ale baterii jsem zakoupil funglovku, a oba mobilní přístroje reagují stejně:-(
jadeoasis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 12. 9. 2019 20:17

A funguje ta baterie v nějakém telefonu normálně? Ono nová baterie pro starý telefon může být nějaký ležák x let na skladě.

Taky jsem měl 5510 ve sbírce, ale bohužel moc nefungovala, už si nepamatuju, před pár lety jsem se sbíráním skončil.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jadeoasis 13. 9. 2019 19:22

bohužel to vyzkoušet nikde nemám, ale při zapnutí nokie než zase zhasne to ukazuje plné nabití. obávám se, že se jedná o nějakou softwarovou závadu, ale bohužel nemám spešl kabely na flashování telefonu. v minulosti se něco obdobného řešilo na jednom foru v angličtině http://forum.gsmhosting.com/vbb/f131/5510-power-insert-sim-power-off-54606/index5.html
jadeoasis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lokomot1 13. 9. 2019 20:43

taky bych i věřil, že to může být baterií (přestože je nová). Ale snad by to mělo nastartovat v případě , pokud bude telefon napíchlý při zapnutí na nabíječce, ne?
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jadeoasis 13. 9. 2019 20:48

vyzkoušeno na dvou 5510 se stejným problémem.
oba se nastartují, rozsvítí, ukážou že jsou plně nabitý a zhasnou, bez ohledu jsou li připojení na nabíječku či nikoli. prohazoval jsem i baterie, ale žádnej efekt to nepřineslo.
napadlo mě udělat hard reset popisovanej tady https://www.unlockandreset.com/nokia-5510-hard-reset/ , ale mobil se vypne v tak krátkém čase, že to nestihnu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
našel jsem nějaké zajímavý věci od mobil gurua "Dejvídka" zde: https://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=1903&t=1105668, ale nejsem si jist, zdali ty softy fungujou i dnes na win 10, a navíc se nedá kontaktovat přez PM.
pokud by měl někdo možnost ho laskavě požádat o jeho názor, tak bych mu byl velmi vděčen!

.•:* ̈ ̈*:•..•:* ...je tak krásný zase vidět chodit retro hračky*:•..•:* ̈ ̈*:•.
jadeoasis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 16. 9. 2019 18:54

Ahoj,
Obávám se, že problém bude na desce a bez servisního kabelu / boxu a fw ani nejde ověřit, zda je to opravdu hw závada. Vzhledem k tomu, že servery Nokie jsou vypnuté, není fw kde sehnat.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kamel 22. 3. 2020 14:50

vsak tam daj new softvare a mal by slapat ale treba mat box ja ho mam
kamel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šulda 22. 3. 2020 15:18

A to ses přišel po půl roku od posledního příspěvku pochlubit s tím že máš servisní box? :roll:
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků