Samsung Galaxy S10e, S10, S10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod zby 9. 9. 2019 14:10

Mně se samo nic neaktivovalo (mobil z volného prodeje). Musel jsem psát na infolinku. Ale během chvíle vyřešeno a VoLTE funkční.
zby
Junior

Odeslat příspěvekod J_FUNKY 9. 9. 2019 21:18

Ahooj všem. Dnes se mi stala věc, která se mi stávala poměrně často na S4. Přisuzoval jsem to starému androidu, na kterém běžely nové aplikace a rozhraní si s nima nerozumělo. Ale dnes se mi toto stalo i na S10. Abych popsal o co jde: Aktualizoval jsem aplikace v Galaxy Store. Po ukončení aktualizací jsem tlačítkem zpět odešel ze Storu. V ten moment jsem ale neodešel zpět na plochu, ale rovnou jsem skočil do aplikace Messenger. Opět jsem dal tlačítko zpět a skočil jsem do aplikace telefon, opět zpět a skok do aplikace zprávy. Takto se to opakuje pořád dokola. Mačkám zpět a přeskakuji mezi těmito aplikacemi z jedné do druhé. Takže na plochu se nedostanu, pořád jsem v nějaké aplikaci. Pomůže až tlačítko domů, pokud na něj ťuknu, objeví se prázdná domovská plocha a za vteřinu naskočí vše co na ní má být. Stále jsem ale v pastavu, že pokud otevřu nějakou apku a pak z ní chci vyskočit na plochu tlačítkem zpět, ihned skočím do jiné aplikace a zase dokola. Tento stav zruším tlačítkem "tři čárky" a zavřením všech aplikací. Pak už vše funguje jak má. S10 mám cca dva měsíce a toto se mi stalo poprvé. Na S4 se mi toto stávalo skoro každý den, když jsem tlačítkem zpět chtěl odejít z appky Facebook. Asi nějaká chyba v androidu co se táhne s každou verzí? Nevím. Stává se to taky někomu? Neumím si to vysvětlit. :)
J_FUNKY
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 9. 2019 21:24

Facebook je proste silenost, ktera nema co delat jak v mobilu, tak ani mezi lidmi. Podle me to dela tato app.
anonymni

Odeslat příspěvekod slava68 9. 9. 2019 22:22

Nevíte jestli má 10e taky nalepenou ochrannou folii z výroby?
slava68
Junior

Odeslat příspěvekod Matysska 10. 9. 2019 04:58

Ano, S10e má také nalepenou fólii přímo z výroby od Samsungu
Matysska
Junior

Odeslat příspěvekod Capita 10. 9. 2019 06:31

J_FUNKY píše:Ahooj všem....Neumím si to vysvětlit. :)


Ahoj, já jsem nic takového nezaznamenal, ale je možné že jsem si toho jen nevšiml, protože docela často používám "zavření všech aplikací"(3 tečky). Ale klidně vyzkouším zda mi to taky dělá ;-)

1) čím ten problém teda "spustíš"? Tím že aktualizuješ něco ve storu? Nebo se to prostě "někdy stane"?
2) problém spočívá teda v tom, že tlačítkem "zpět" se telefon nevrací zpět na plochu, ale nahodile si přeskakuje mezi aplikacema spuštěnýma na pozadí?
Nokia N8, Sony Xperia z3c, Galaxy S7, Galaxy S10e, Galaxy S21 5G

Samsung UE55RU8002
Capita
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gyngy 10. 9. 2019 10:31

Podla mna je to preto, ze sa aktualizovala HOME appka a proste nebezala.
Tlacitko HOME ju zase spustilo (preto bola chvilu prazdna).
gyngy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod J_FUNKY 10. 9. 2019 19:12

Dnes jsem zkusil opět aktualizovat a různě zapínat a vypínat aplikace a nestalo se to. Takže k Capita k bodu 1: stane se to "někdy". Zatím poprvé.
K bodu 2: Ano, nevrací na plochu ale přeskakuje mezi různýna aplikacema.
Jestli to dělá aktualizace domovské plochy na pozadí, tak tím by se to vysvětlovalo. Ale nevím. Jestli se něco aktualizuje na pozadí, tak by mi to mělo minimálně oznámit, že proběhla aktualizace domovské obrazovky. Uvidíme co dál :)
J_FUNKY
Junior

Odeslat příspěvekod Capita 11. 9. 2019 10:23

já jsem včera aktualizoval Samsung music a pak jsem normálně tlačítkem "zpět" vyskočil na home...Takže mi to asi nedělá. (jinak jak tu někdo psal, vše co souvisí s FB, mám odinstalováno nebo zakázáno - jesli to může nějak souviset)

-- 11. 9. 2019 11:33 --

mám takový zvláštní problém: nefunguje mi režim "nerušit"!

Už po několikáte si žena stěžovala že jí v noci budí "pípnutí" mého mobilu (já spím jak dudek:)). Mám tam nastaveno, že každý den 23-6 se zapne režim NERUŠIT - takže to nějak nechápu.

v menu "povolit výjimky" mám všechno vypnuté, kromě "hovory od oblíbené kontakty" (což je nějakých 5 čísel co jsem si nechal, že kdyby byl opravdu problém, aby mi to od nich v noci zazvonilo)

Ráno jsem si to otestoval přes "zapnout nyní". Nastavil jsem nerušit - žena mi poslala zprávu přes WS a normálně to zapípalo://

čím tohle může být? nemůže být ještě někde něco, čím jsem to vlastně negoval?
Nokia N8, Sony Xperia z3c, Galaxy S7, Galaxy S10e, Galaxy S21 5G

Samsung UE55RU8002
Capita
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KrylP 11. 9. 2019 11:28

Jednoduché řešení, vyměň otravnou manželku... :) Samsung dělá čím dál horší chyby v SW. Mám nastavenou písničku v budíku, stejně si pouští jakou chce a navíc mám ztišený budík, ale řve to jak kráva!! Přitom mám nejnovější FW - S10+ 12/512 GB
Když chci přehrávat písničky přes spofity a nebo přehrávač, musím restartovat mobil, protože hraje 2 minuty a pak přestane, po restartu hraje celý den normálně, další den znova....
A další a další problémy.
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod bruco 11. 9. 2019 12:21

Zaujimave s tym budikom. Mne funguje uplne bez problemov, ci uz teraz na S10, alebo aj predtym na S7 a S4.
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod Lubicek 11. 9. 2019 18:26

Na S10e také budík bez problémů ... Jestli to nebude tou písničkou.
Lubicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kesounam 11. 9. 2019 18:29

Capita, já mám vytvořenou Bixby Routines s názvem Před spaním, kde mám vše nastaveno a nemám žádný problém.
kesounam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvido79 11. 9. 2019 19:15

Uvažuji o koupi S10, náhrada za pro mé potřeby stále dostačující S6. Trochu mi vadí chybějící stavová led, ale na to si časem zvyknu. Zajímá mě jak je na tom S10 s kvalitou příjmu signálu? S S6 nemám problém i v místech, kde některé mobily signál nemají. A koupili by jste si S10 znovu? Díky za reakce.
kvido79
Junior

Odeslat příspěvekod lokomot1 11. 9. 2019 20:08

mám S10e a signál je myslím v poho. Srovnatelný s mým S7, který je z jeden z těch lepších telefonů, co se týče signálu.
Není to sice přímo větší S10, ale nemyslím si, že ten by na tom byl hůře.


*Pokud by tě teda ještě zajímaly nějaké detaily navíc, tak jsem si všiml, že S10e se oproti mým starším telefonům snaží více udržet ve 4G (za což jsem rád, protože ve slabších lokalitách jsem musel přepínat manuálně, přes různé force LTE, tady nemusím). To je ale spíš softwarová záležitost. Signál na použitelné brouzdání mám třeba i tam, kde LG V30 je úplně ztracené.
A tak úplně mimo mísu, nejlepší signál jsem měl zatím ze smartfonů asi na xiaomi mi 4a za 2 tisíce :-D
lokomot1
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků