Nedostatek paměti

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod shaula01 26. 8. 2019 20:40

Dobrý den, mám následující problém s mobilem: nedovolí mi nainstalovat už žádnou novou aplikaci ani aktualizovat stávající, hlásí stále nedostatek paměti. Přitom mám uvnitř velkou SD kartu, mám nastaveno ukládání primárně na SD kartu, přesto je vždy část aplikace i v interní paměti. OK, to bych ještě pochopila, ale postupem času, jak se měnily moje potřeby, jsem nejrůznější aplikace odinstalovala a nainstalovala jiné, celkově bych řekla, že jich mám méně, než kdy dříve a přesto prý stále není místo... Je možné, že v paměti telefonu zůstaly jakési "pozůstatky" těch už odinstalovaných aplikací a stále zabírají místo? Telefon je v provozu cca 5 let, jen sem tam restartován. Pomohlo by třeba vrácení do továrního nastavení? Nechce se mi tam obnovovat všechny ty účty a nastavení, proto se na to ptám předem - ale kdyby to mělo pomoci, tak do toho půjdu.
Jedná se o Doogee Leo DG 280, interní paměť by měla být asi 4 nebo 8 GB (telefon ukazuje celkovou velikost 1,44 GB - zbytek asi zabírá systém??? Z toho volných 150 MB), SD karta 32 GB (ukazuje 28,95 GB), systém Android 4.4.2.
Pokud tady už podobný dotaz je, tak mě prosím jen nasměrujte, běžně sem nechodím, tak nemám přehled.
Děkuji :-)
shaula01
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 8. 2019 20:51

Vypadá to, že máš plnou SD kartu, protože použitelná kapacita je nižší než těch 32GB
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 26. 8. 2019 20:52

Odpověď možná najdeš v této recenzi tam píšou o paměti telefonu hezké věci :D :)
https://www.smartmania.cz/recenze-dooge ... oid-10319/
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomus 26. 8. 2019 22:48

Muzete zkusit vymazat mezipamet, ta si umi ukousnout hodne, ale uprime 5 let na beh sysytemu je opravdu hodne, tovarko by urcite pomohlo a take zrychlilo beh telefonu.
tomus
Junior

Odeslat příspěvekod KrylP 27. 8. 2019 10:34

To má být v dnešní době telefon? Taková stará ludra, která neumí pořádně pracovat s pamětí? Hodit do smetí a je po problémech! :)
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 8. 2019 10:51

hlavně pozor, tovární nastavení smaže všechna data!
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shaula01 27. 8. 2019 19:56

Nick Cave píše:Vypadá to, že máš plnou SD kartu, protože použitelná kapacita je nižší než těch 32GB

Určitě ne, je na ní volných 26 GB. O kartu ale nejde, problém je s vnitřní pamětí.

zumzumzum píše:Odpověď možná najdeš v této recenzi tam píšou o paměti telefonu hezké věci :D :)
https://www.smartmania.cz/recenze-dooge ... oid-10319/

Díky, kterou část konkrétně máte na mysli?
Mě zaujalo "Vnitřní paměť je rozdělela do dvou sektorů – v prvním máte volných zhruba 1,4 GB, v druhém 4,70 GB." - ta druhá část (nazvaná "Paměť telefonu") tam opravdu je, k dispozici je 3,8 GB, tak proč ji tedy nevyužívá? Používá jen tu první část nazvanou "Interní úložiště" - tam je volných jen cca 90 MB, proto už odmítá cokoli zapisovat.

tomus píše:Muzete zkusit vymazat mezipamet, ta si umi ukousnout hodne, ale uprime 5 let na beh sysytemu je opravdu hodne, tovarko by urcite pomohlo a take zrychlilo beh telefonu.

Mezipaměť mažu, to nepomáhá. Asi mi tedy nic jiného nezbude...

KrylP píše:To má být v dnešní době telefon? Taková stará ludra, která neumí pořádně pracovat s pamětí? Hodit do smetí a je po problémech! :)

No a co? Nemám potřebu si každý rok kupovat nový telefon jen proto, že se objevil nějaký nový model.

Nick Cave píše:hlavně pozor, tovární nastavení smaže všechna data!

Díky, tohle vím, proto se mi do něj moc nechce, pokud to nebude nezbytné...


Dnes mi kolegyně v práci ukazovala nějaký prográmek "Čistič", který používá na čištění telefonu. Ale má novější telefon s vyšší verzí Androidu, ten můj ho nemá :-(
shaula01
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 8. 2019 20:15

tady čistič nepomůže
na té kartě 32GB máš 28,95 GB volných nebo obsazených?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 27. 8. 2019 20:37

link2SD na přesun app na kartu by mohlo třeba pomoci.
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 28. 8. 2019 03:00

shaula01 píše:No a co? Nemám potřebu si každý rok kupovat nový telefon jen proto, že se objevil nějaký nový model.

Tohle chápu, mám na to stejný názor. Jenže nejde o rok ale o pět let a to je v tomhle odvětví opravdu hodně. S 1GB RAM a cca 6GB volné vnitřní paměti toho dnes moc ne vymyslíš. Na "čistič" opravdu zapomeň. Pomůže jen ten FR a pokud ten telefon začneš po resetu běžně používat (ne jen hovory a sms), tak se budeš divit za jak krátkou dobu bude ve stejným (ne-li horším) stavu jako je teď. Ale třeba ho budeš používat jen hala bala a dáš s ním ještě pár let.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shaula01 29. 8. 2019 18:44

Nick Cave píše:tady čistič nepomůže
na té kartě 32GB máš 28,95 GB volných nebo obsazených?

Ukazuje 28,95 GB celkem (počítám, že je to proto, že celková kapacita je 32 milionů bytů, i když tohle mi při přepočtech vychází spíše na 30 GB než 32 GB), z toho je 26 GB volných. Jak jsem už psala, v kartě problém není, je ve vnitřní paměti.

freddy158158 píše:link2SD na přesun app na kartu by mohlo třeba pomoci.

Díky, asi vyzkouším, i když to anglické prostředí pro mě bude asi spíš metodou pokus-omyl :-D
EDIT: Ok, tak se mi ho povedlo nainstalovat, dokonce na mě mluví i česky:-) Ale nic nedělá, jen mi zobrazuje, kolik je z aplikace v interní paměti a kolik na SD kartě (a že jsou to věru zajímavá čísla...) Dočetla jsem se, že aby se dal plně použít, je nutné mít rootnutý telefon - to nemám a ani se do toho nehodlám pouštět, natolik nejsou mé mobilní schopnosti dostatečně na výši... :-(
EDIT2: hm... když tak o tom přemýšlím, začíná mě to lákat... aspoň si to budu mít příležitost vyzkoušet a kdyby to nedopadlo, tak si budu moct koupit nový mobil :-D

šulda píše:

Děkuji, takto slušně formulovaný názor akceptuji. Je to pravda a souhlasím s tím, že morální zastarávání je enormní. U mě jde totiž dost o ekologické cítění, nechce se mi zbytečně likvidovat mobil, který funguje, i když má tuto mouchu... (taky na ni má už stařeček nárok:-) Už aby se sviňa pokazil :D :oboze
shaula01
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 29. 8. 2019 21:07

No jenže on nefunguje, že?
Takže, v rámci ekologie, udělej root /pro 4.4.2 to nebude žádná věda - zkus apku framaroot, nebo kingoroot), SD kartu musíš rozdělit na dvě partitions, z nichž jednu vyhradíš pro apky ta musí být ve formátu exfat (rozmysli si jako velkou ji uděláš) nastaviš ji jako primary, druhý oddil necháš na normální data. Apky potom link2sd linkuješ na kartu (pozor ne přesouvat)
No a je to.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 8. 2019 21:55

...a není jednodušší koupit nový foun než se takhle trápit se starým bazmekem? :-) teď už se dá za 3-4 tisíce koupit dobrý telefon
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 29. 8. 2019 22:48

To není trápení, náročnost 10 min Max. A je to ekologické. Druhá varianta řešení kontejner na elektroodpad, taky ekologické.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ludek_II 30. 8. 2019 06:30

Ekologické je mobil nemít :-P
Ludek_II
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků