Redmi 4X - spadl mi do sněhu - co udělat dále ?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tomik2012 29. 8. 2019 09:27

zdravím,

Chtěl bych jsem se zeptat je možné ,aby se po pádu do sněhu objevil problém až po 9 měsicich ? jen se ptám ,jestli to náhodou nemůže mít spojitost ,že 2dny mi blbne už nabijeni chvili to jde ale pak už to vypadava - ne fyzicky (zkoušen i jiný kabel i jiný nabiječka - stále stejné)
tomik2012
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 29. 8. 2019 11:12

Klidně to možné je.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lokomot1 29. 8. 2019 12:07

Možné to je, ale taky to tím být nemusí.

Každopádně pokud najdou v servisu jakoukoliv oxidaci, záruku zruší (teda pokud zařízení vůbec ještě nějakou má)

Já bych to zkusil vypnout, pokud to zařízení umožnuje vyndal baterii, vyčistil konektor spendlikem nebo necim zda tam není nějaký bordel, nastrikal do toho přiměřeně kontaktmenu(nějaký sprej na kontakty) a vyčistil uterkou z mikrovlakna nebo něčím takovým. Pak počkal hodinku až to uschne a zkusil jestli to nejde.
Takhle už se mi pár zoxidovanych konektorů "opravit" podařilo
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomik2012 29. 8. 2019 12:13

Chápu ,tem konektor jsem zkusil vyčistit paratkem ale tam žádny bordel ani nebyl ,tak to budu muset zkusit odnest do servisu, když to mám jestě v záruce ,přinejhorším budu muset použit tu pojistku ,kdyby tam něco našli v servise co se týče oxidace,ale doufám že ne.

Co se týče te baterie,tak ono to tak snadno nejde odejmout tem kryt bez potřebneho nařadi kor u xiaomi co jsem slyšel
tomik2012
Junior

Odeslat příspěvekod lokomot1 29. 8. 2019 16:16

Jestli nejde vyndat baterie, tak se vydávat nebude. To je ok.
Jestli si to nechceš teda zkusit vyčistit sprejem, tak už vážně jen servis. Ale to je handrkovačka na dýl(a tomto případě) s nejasným výsledkem. Ale zase proč to nezkusit.
Případně je ještě možnost to dát někde do neautorizovaneho servisu, kde teoreticky vyčistí/ vymění USB port( který bude nejpravděpodobněji zkorodovaný)
Ale to spíš kdyby jiné možnosti selhaly a nechtělo se ti platit za novou desku(tak by to zřejmě řešil autorizák)
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mangalica 29. 8. 2019 16:58

Jen tak na okraj, vyměnit baterii u 4X není nic náročnýho, dělal jsem to podle videa u 4A a v pohodě.

Tady je video na 4X: https://www.youtube.com/watch?v=SwWDxRMuCag
Mangalica
Junior

Odeslat příspěvekod tomik2012 29. 8. 2019 17:49

Tak jsem to odnesl do datartu a tam mi řekli že mi neuznaji uvolněny usb konektor dle nich co zjistil zasunutim do toho ,já jsem jsi toho ani nevšiml popravdě tak se to muselo dát přes pojistku ,kteru mám jestě rok a půl a spoluúčast min 500 a prý to tak ma i stát - i když kdo vi jestli by mě to nevyšlo kdybych si tem panel na usb objednal z číny a vyměnil sám dle návodu - nevím no
tomik2012
Junior

Odeslat příspěvekod tomik2012 13. 9. 2019 17:32

Nakonec to byl uvolněny tkonektor usb,takže souvislost stímto temátem ani nemělo a oxidaci telefon ani nemá dle vše servisni zprávy po tom pádu sněhu to vypada ,ale ta pojistka od české pojistovny se na mobil nevyplaci jako 10% by šlo ,ale kurňa min spoluúčast 500korun to kdysi neměli ,ale asi to museli nastavit,ale to je ponaučeni pro mě přiste,že radši si kupovat na to díly sám př z činy levněji ,než podporovat pojistovny,protože z toho maji byznys
tomik2012
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků