Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod esquire 10. 5. 2019 00:46

Mel jsem dnes hovor s technikem z T-Mobilu a pry je to automaticke to prepinani frekvenci. Vypinani vysilacu na noc poprel. Na modemu to pochopitelne zafixovat nejde (pry z duvodu sitove neutrality?). Rychlost neni garantovana, takze i 60 Mb/s u tarifu L je vlastne v poradku. No vysledek veskery zadny, jen moznost vypovedi nebo slevy (ale tu mi uz dat nemohl, protoze mam Magentu). Pry si mam podat standardni reklamaci a tam by se nejaka sleva snad dala zaridit.
Naposledy upravil esquire dne 10. 5. 2019 10:26, celkově upraveno 1
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 10. 5. 2019 05:06

Sleva jde i s Magentou.Já jsem jen na LTE 800, které je v mé lokalitě asi už 1,5 roku přetížené a někdy večer dochází ke kolísání rychlosti třeba na 4 Mbit ,kdy se zastavuje i TV v HD,jinak to jede většinou mezi 15-20Mbit.Měl jsem na výběr ukončení smlouvy,nebo 20% slevu.Protože nemám moc na výběr,vzal jsem slevu. :-| Pevná linka 6Mbit a Wifi poskytovatelé dva, ale to nechci.Tam vychází nejvyšší tarif 20/5Mbit na 475kč s úvazkem na 2 roky. :-D
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esquire 10. 5. 2019 09:06

Ja nemuzu rict, ze by internet nefungoval, nebo byl pomaly. Problem je v tom, ze nedostavam zaplacenou rychlost kvuli nesmyslnemu prepinani frekvenci. Pokud by i na tom vzdalenejsim vysilaci byla 1800, tak je mi to jedno. Ale to neni. No uvidime, jak dopadne reklamace, ale budu pozadovat odpovidajici slevu.
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jolikorva 12. 5. 2019 03:57

Poslední cca. týden ten "lepší" vysílač nevypínají v mé lokalitě. Jinak mám vypozorováno, že kolem 1:00 ráno mě to přehodí na 800. Dělají to z důvodu úspory elektřiny nebo nemá někdo insider informace o tom, proč to vypínají na noc?
jolikorva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod P. H. 4. 8. 2019 15:45

Ahoj
Tak jsem si pořídil T-Mobile pevný internet vzduchem (variantu "M", tj. 50Mb/s). K tomu jsem dostal modem Huhlavej B2368-66. Vše ze začátku vypadalo téměř dokonale ... až po několika dnech jsem objevil 2 malé chyby:

1. chyba: Modem se přes noc sám přeladí na BAND 20 (800MHz), asi T-mobile v noci restartuje nebo schválně na chvíli vypne ostatní vysílače a donutí můj modem se přeladit na BAND 20. Problém je, že v tomto pásmu jede internet rychlostí jen 20Mb/s.

2. chyba: Modem má trošičku upravený firmware. T-mobile z firmwaru vymazal možnost UZAMKNOUT PÁSMO. Tím se jen potvrdilo, že to T-mobile dělá úmyslně. I když si zákazník všimne, že je modem naladěn na nevhodné frekvenci, tak s tím skoro nemůže nic dělat.

Snadno jsem objevil řešení obou chyb - RESTART. Po restartu se obvykle modem naladí na BAND1 nebo BAND3, kde bez problémů zvládá zaplacenou rychlost 50Mb/s. Ale restartovat, každý den je dost otrava. Tak jsem se naštval a nahrál jsem do modemu firmware z této stránky:
https://www.velmo.cz/firmware-upgrade-b2368/
Tento firmware je určen pro O2, takže jsem musel přepsat APN nastavení, aby modem fungoval s T-mobilem. Veškeré nastavení jsem si předem raději ofotil, ale nakonec mi stačilo jen to APN nastavení.
Co jsem získal? V menu (Vysokorychlostní připojení/Nastavení LTE/Typ uzamknutí) je nyní navíc položka "UZAMKNOUT PÁSMO", kde jsem zakázal ten příšerný BAND 20.
Už 3 dny jsem nemusel restartovat modem ... a pořád mám 50Mb/s.

Závěr: modem Huhlavej B2368-66 je fajn, jen si jej nepořizujte s upraveným firmwarem od T-mobilu.
P. H.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tau1 12. 8. 2019 08:26

P.H. to,co jsi udělal s modemem by u většiny uživatelů PIV znamenalo odpojení od NETu na celých 6 hodin !!! Od půlnoci do šesti ráno dochází na většině území k řízenému vypnutí 2100 Mhz a 1800 Mhz a tudíž při uzamknutém pásmu je modem bez signálu...Třeba NET v noci nepoužíváš,tak ti to nevadí a ani jsi to nezjistil...Určitě to nikomu nedoporučuji,protože když i přes den vypadne pásmo nebo vysílač jsi úplně bez NETu a pásmo 800 Mhz sice běží pomalu(u mně tak kolem 15 Mbit),ale je na všech vysílačích funkční celých 24h...Lepší řešení tohoto T- Mobile nesmyslu je řízený restart modemu v 6h ráno každý den třeba zásuvkovým spínačem a poté celý den do 00h běží ta správná rychlost na vyšších pásmech LTE a nemusíš to každý den ručně restartovat...Služba PIV splňuje svou řádnou funkci pouze 18 hodin denně,bohužel...
tau1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod narg 12. 8. 2019 08:47

tau1 píše:P.H. to,co jsi udělal s modemem by u většiny uživatelů PIV znamenalo odpojení od NETu na celých 6 hodin !!! Od půlnoci do šesti ráno dochází na většině území k řízenému vypnutí 2100 Mhz a 1800 Mhz a tudíž při uzamknutém pásmu je modem bez signálu...Třeba NET v noci nepoužíváš,tak ti to nevadí a ani jsi to nezjistil...Určitě to nikomu nedoporučuji,protože když i přes den vypadne pásmo nebo vysílač jsi úplně bez NETu a pásmo 800 Mhz sice běží pomalu(u mně tak kolem 15 Mbit),ale je na všech vysílačích funkční celých 24h...Lepší řešení tohoto T- Mobile nesmyslu je řízený restart modemu v 6h ráno každý den třeba zásuvkovým spínačem a poté celý den do 00h běží ta správná rychlost na vyšších pásmech LTE a nemusíš to každý den ručně restartovat...Služba PIV splňuje svou řádnou funkci pouze 18 hodin denně,bohužel...

A je někde vysvětleny, proč se to děje?
narg
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 12. 8. 2019 09:56

já několikrát zkoumal signál přes netmonster a nikdy sem si tohoto jevu v noci nevšimnul..
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymius 12. 8. 2019 13:24

Dalsi vrstvy se zapnou po nejaky chvilce, kdyz zacnes sosat...
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod tau1 12. 8. 2019 15:22

Anonymius,tady určitě po půlnoci další vrstvy nezapnou a sosat můžeš jak o život...Jedině se dá sosáním zabránit tomu vypnutí přesně o půlnoci(třeba si pustíš 4K video) a potom ti tu vrstvu nevypnou dokud to video běží...Jakmile větší sosání ukončíš(třeba pustíš HD video),tak se vyšší vrstva LTE vypne a už se nezapne do 6H ráno a 4K video si už nepustíš,protože na 800Mhz u nás zamrzá a je nesledovatelné... Několikrát vyzkoušeno a testováno na více BTS. Když zavoláš na T-Mobile,tak ti po delším vymlouvání a lhaní řeknou,že to budou dělat dál a když se ti to nelíbí,tak jdi a to doslova!!! Když máš vázanost,můžeš odejít bez pokuty hned nebo si dohodneš do konce vázanosti malou slevu...To je politika našeho slavného operátora...
tau1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymius 12. 8. 2019 17:15

P6 Brevnov, P9 Kyje to tak funguje, pri beznym serfovani to je na 800MHz, pokud dam sosani filmu napr. zapne se 1800 i 2100.
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 12. 8. 2019 17:49

Ahoj,

jen menší otázka do pléna. Za chvíli mě čeká konec smlouvy u TMO s VDSLkem, takže koukám po alternativách, protože i přes stále zlepšující se download je upload stále stejná bída. Je možno si nějakým způsobem ověřit jakou max. rychlost bych chytil u sebe doma a (nejlépe) bez pomoci technika? Třeba přes telefon s rychlým LTE modemem? Mapkám na webech operátorů moc nevěřím, protože třeba xDSL mapa CETINu u mě ukazuje max. 50Mb/s, ikdyž linka reálně zvládne 100Mb/s...

Díky.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod narg 12. 8. 2019 19:12

tau1 píše:Anonymius,tady určitě po půlnoci další vrstvy nezapnou a sosat můžeš jak o život...Jedině se dá sosáním zabránit tomu vypnutí přesně o půlnoci(třeba si pustíš 4K video) a potom ti tu vrstvu nevypnou dokud to video běží...Jakmile větší sosání ukončíš(třeba pustíš HD video),tak se vyšší vrstva LTE vypne a už se nezapne do 6H ráno a 4K video si už nepustíš,protože na 800Mhz u nás zamrzá a je nesledovatelné... Několikrát vyzkoušeno a testováno na více BTS. Když zavoláš na T-Mobile,tak ti po delším vymlouvání a lhaní řeknou,že to budou dělat dál a když se ti to nelíbí,tak jdi a to doslova!!! Když máš vázanost,můžeš odejít bez pokuty hned nebo si dohodneš do konce vázanosti malou slevu...To je politika našeho slavného operátora...

btw tak me napadlo, dela tohle i telefon? pokud stahuju neco velkeho do mobilu na lte, co trva treba prez noc, bude se taky takhle odpojovat ? nebo je to zalezitost ciste jen toho modemu ??
narg
Junior

Odeslat příspěvekod tau1 12. 8. 2019 20:40

narg,LTE je jedna síť a je jedno jestli jsi na mobilu nebo na modemu...
tau1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobilen 20. 8. 2019 20:56

Ahoj, nemáte někdo zkusenost z funkčností Tmobile internetu bez dratu v Praze(Pankrác)? Trochu se bojim jak to v zahlcenem městě bude fungovat. díky
Mobilen
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků