Samsung Galaxy A50 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mokashi 31. 7. 2019 21:11

jinak to superpomale video, to neni zadna velka slava.Nocni rezim jdu ted vyzkouset :-)
Asus P525 WM 6.1, Sony Ericsson Aspen M1 WM 6.5.3, Nokia Lumia 820 WP 8.1 Denim, Microsoft Lumia 950 W10M Redstone 2, Samsung Galaxy A50 Android 11, Samsung Galaxy S20 FE 5 G Android 12.
Mokashi
Junior

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 1. 8. 2019 05:48

Ten noční režim mi přijde skoro stejný, jak když fotím na automat...ale je možný, že po té aktualizaci fotoaparát na automatiku rozpozná tmavou scénu a sám si noční režim aktivuje...Chtělo to udělat stejnou fotku před aktualizací :-) Fotky takový průměr, ale lepší než nic a hlavně se dá odfotit z ruky :o)
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JRQ009 1. 8. 2019 08:14

Večer jsem to zkoušel. Noční režim má oproti automatice trochu víc prosvětlená tmavší místa. Taky nemám žádnou fotku z předchozí verze FW k porovnání.
Obrázek

Ten stín stromu vpravo na fasádě domu to vytáhlo docela slušně...
JRQ009
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matysska 8. 8. 2019 23:56

Máte prosím někdo zkušenost se sklem na displej? Aby bylo co nejvíce k okrajum. Děkuji za odpověď.
Matysska
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 8. 2019 06:37

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysska 10. 8. 2019 21:36

Můžete mi prosím někdo poradit, na jaký režim je nejlepší fotit - běžné foto přes den (použít režim fotografie nebo pro) a jak foťák manuálně nastavit, aby byly fotky pěkné. Jaký používáte formát? Používáte optimalizaci scény? Prostě cokoli k foťáku. Díky
Matysska
Junior

Odeslat příspěvekod pablomino 10. 8. 2019 22:27

Nejsem zadny odbornik a proto fotim mobilem stejne jako vetsina ostatnich.
Za normalnich svetelnych podminek to nechavam na automatice, rozliseni na maximum.
Pri ubytku svetla prepinam na nocni rezim.
To je vse.
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod Matysska 10. 8. 2019 22:44

Děkuji za reakci, automatika znamená režim fotografie? Mám telefon jeden den, tak se s ním teprve seznamuji. Nemůžu právě nikde najít, jak velké mohou fotky být. Původní Samsung mi nabízel MB. Ale tady krom poměru 3:4, 9:16 atd. nic dalšího nemohu najít.
Máte nějakou aplikaci místo led notifikace? Díky za tipy
Matysska
Junior

Odeslat příspěvekod JRQ009 11. 8. 2019 07:48

Nejvyšší rozlišení je označeno "3:4H", to ostatní jsou všechno výřezy v různých poměrech stran.
JRQ009
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pablomino 11. 8. 2019 13:43

Spravne receno, nejvyssi rozliseni fotografii dosahnete zvolite-li 3:4H.
Misto notifikacni diody Galaxy A50 disponuje funkci AOD (Always on Display) ktera umoznuje mit na vypnutem displeji zabrazena zvolena data - hodiny, musicplayer, zmeskane udalosti, apod. Vyhodou je ze na displeji S-Amoled pri zobrazeni uzivaji energii pouze pixely nesouci zpravu, zbytek displeje je cerny - nepodsviceny a necerpa energii akumulatoru. Dale doporucuji nastavit v telefonu "nocni rezim" ve kterem mate pozadi stranek tmave a pismena jsou bila, krome toho ze to setri energii, setri to i vase oci.
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod pablomino 13. 8. 2019 07:33

Tak už máme za sebou pátou aktualizaci. Datum zabezpečení 1. července 2019.
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 13. 8. 2019 19:50

Matysska píše:Máte prosím někdo zkušenost se sklem na displej? Aby bylo co nejvíce k okrajum. Děkuji za odpověď.


Ahoj, doporučuji hydrogelovou fólii na Ali, stojí asi 30,- strašně jednoduše se lepí a je až do krajů. Lepil jsem i na S8 a S10 kde je zakřivený display a super. Do SZ můžu poslat link. Sklo moc nemusím, přijde mi, že zhoršuje dotyk i obraz. Navíc pokud Ti telefon "šikovně" spadne, je jedno co máš nalepené ;-)

Jinak k dnešní aktualizaci - všiml jsem si navíc ikonek v horní liště - QR scanner, vypínač bixby atd.... jinak asi nic nového, uvidíme co fotoaparát :-)
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod awas 20. 8. 2019 10:17

Jak je na tom příjem signálu a citlivostí příjmu slebé wifi? Objevují se hlasy, že nezvládá slabou wifi, kdy jiné značky ještě v pohodě fungují to samé i pokud jde o mobilní signál, uvažuju o koupi a toto mě zajímá víc, než foťák, pomalou čtečku snad bych i přežil. Máte někdo konkrétní zkušenosti? Pak už bych to viděl asi na MI9t....
awas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 8. 2019 12:11

Aktualizace Samsung Galaxy A50 přináší vylepšení čtečky
https://www.mojandroid.sk/samsung-galax ... zim-video/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aqualife 25. 8. 2019 07:35

Dobrý den. Prosím poradil byste mi někdo kde změnit PIN sim karty na svůj ?
aqualife
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků