Samsung Galaxy A40 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod impact 16. 7. 2019 08:58

cox píše:Dobrý den, prosím o radu s problémem. Na A40, pokud je uzamknuta a v klidu, po cca 5 min přestávají chodit notifikace a ani když se potom telefon odemkne, notifikace nepřijde, musí se přímo do aplikace. Takto nechodí emaily, messenger ani whatsap. Šetření energií vypnuto a režim spánku aplikací zakázán. Děkuji za info, pokud někdo bude vědět. Při mobilních datech vše funguje. Když jsou zapnuta mobilní data a zároveň wifi, také nefunguje.


Začalo mi to dělat po poslední update, co přidával foťáku slow motion video, pomohlo u Whatsapp vypnout ten režim šetření baterie (v nastavení telefonu, ne Whatsapp).
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Junior

Odeslat příspěvekod Bendom 16. 7. 2019 18:36

Používate kryt nebo obal na telefon, případně můžete nějaký doporučit? :-)
Bendom
Junior

Odeslat příspěvekod Trymore 31. 7. 2019 10:36

nefir píše:Telefon mám od pondělí,
pokud se někdo chce na něco zeptat, můžu poreferovat.


Ahoj, mam 2 otazky:

1) je pravda, ze usb c konektor nabija iba v jednej polohe? Cital som niekde, ze zasunut sa da v oboch polohach, ale nabija iba v jednej.

2) skusal si smart alert? t.j. ze ti telefon zavibruje ak ho vezmes do ruky a mas zmeskanu udalost. Funguje to aj vtedy, ked nosis telefon vo vrecku a chces skontrolovat, ci mas napr zmeskany hovor, tak ho len vezmes do ruky a zavibruje? Myslim, ze to bude fungovať len pri zodvihnuti zo stola, no bolo by fajn keby vzdy.

Dakujem
Trymore
Junior

Odeslat příspěvekod dev_null 31. 7. 2019 11:53

impact píše: poslední update, co přidával foťáku slow motion video

Hovoris o slow motion na A40 ? Ja tam nic take nemam :hm
dev_null
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MOJE JMÉNO 31. 7. 2019 14:13

V minulosti jsem se zařekl, že Samsung již nikdy více. Nicméně, v této ceně, výbavě a hlavně v tomto pro mne ještě přijatelném rozměru se dnes už nic koupit nedá. Mám dva dotazy :

1) Je tento model stále tak přeplácaný neodinstalovatelným balastem, jako dříve?
2) Blokuje stále výrobce odemčení bootloaderu a možnost ROOTu?

Doposud mám Redmi 4X se kterým jsem maximálně spokojený, ale po 2,5 letech se rozhlížím po náhradě. Bohužel Xiaomi už vyrábí jen a pouze pro mne nepoužitelná megaobludária, takže padla volba na tohoto ťamťunga.
Díky předem za info.
MOJE JMÉNO
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 8. 8. 2019 07:13

Ahoj,
koupil jsem Samsung Galaxy A40, EU distribuce a mám hrozně slabý příjem GSM signálu. Nevíte někdo co s tím nebo to je vlastnost telefonu? Už jsem to jednou u telefonu zažil a radši ho vrátil protože stačilo být někde s o trochu slabším signálem a hned nedostupný...Pro srovnání: Sony Xperia z5 kompakt má na stejném místě asi o 25 dBm více. Operátor Sazkamobil. Díky
Sinuhet1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cheetah007 11. 8. 2019 14:37

Nick Cave píše:vzhledem k tomu, že má SuperAMOLED displej, tak pro Samsung nebude problém v některé z příštích aktualizací tuto funkci přidat

Upřímně tohle je od výrobce celkem fail, aspoň notifikaci LED mohli nechat, vibrace po uchopení to ale zachraňují.
V komentářích u recenze na mobilenetu někdo zmiňuje aplikace v Google Play ale jak fungují nevím a jestli Amoled v tomto modelu HW AOD podporuje také ne a ten rozumbrada co hned tvůj post komentoval ví také velký prd.
Nová ackova řada se Samsungu dost povedla a A40 je slušný zástupce střed i třídy s víc než příjemnými rozměry, po dlouhé době samsung který se mi líbí a do kterého bych i šel, no uvidíme, zatím XA1 téměř rok šlape spolehlivě a rozměrově je velmi podobná

Edit
Doporučím pohledat na Google Play nebo pročíst tohle, jestli funguje nevím já nedám dopustit na LED signalizaci a sony se jí zatím stále ještě drží.
https://forum.xda-developers.com/androi ... 59/page159

Další tip tohle
https://youtu.be/6D3uikQrIvY

Netuším však jak se to podepíše na vydrží baterie
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PD 20. 8. 2019 17:43

Ahoj, jak ukončit běžící aplikaci? U Kitkatu jsem vyvolal seznam aplikací a křížkem je ukončil. Teďka vyvolám pomocí III seznam aplikací a ne a ne je vypnout. Třeba radio se mi podaří posla maximálně na pozadí, ale hraje dál. Díky
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 20. 8. 2019 18:15

Swipe nahoru.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 20. 8. 2019 20:23

Sinuhet1 píše:Ahoj,
koupil jsem Samsung Galaxy A40, EU distribuce a mám hrozně slabý příjem GSM signálu. Sony Xperia z5 kompakt má na stejném místě asi o 25 dBm více. Operátor Sazkamobil. Díky


Pri stejny technologii a frekvenci ? Napr 4G 1800MHz ?
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod PD 20. 8. 2019 21:19

Loader píše:Swipe nahoru.


To aplikaci neukončí jenom odstraní ze seznamu. Třeba rádio nebo nebo přehrávač audioknih hraje na pozadí dál. Když navíc vypnu oznamování, tak aplikace zmizí, ale je pořád slyšet. Myslim, že tohle se týká Androidu obecně ne jen A40.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 20. 8. 2019 21:30

U hudebniho prehravace to obcas byva.
Ja na xperii ani envim co se s aplikaci stane, kdyz swipnu v mem pripade do strany, jestli se ukonci uplne nebo jen zmizi ze seznamu a "da spat" ale nejak to neresim.
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 8. 2019 21:37

asi záleží na verzi Androidu, mě se na A7 swipem všechny aplikace ukončí a vypnou
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 20. 8. 2019 21:46

Tak verze androida a Touchwiz/nebo experience ci OneUI jak se ted jmenuje, nadstavby na to budou mit nemaly vliv
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PD 22. 8. 2019 10:16

Ahoj, můžu plnohodnotně zaměnit nabíječku

EP-TA200EBE
https://nabijecky-pro-mobilni-telefony- ... e/#section

za

EP-TA20EB ?
https://nabijecky-pro-mobilni-telefony- ... e/#section

Nějak jsem nenašel rozdíl. Pochopil jsem, že to E na konci znamená ekologický balení B je barva.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků