Čistý android vs nadstavba - do 9000,-

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 7. 2019 18:34

samozřejmě, že nadstavba obsahuje jak různé funkce tak přidané aplikace od výrobce...
přečti si tohle, ať víš, jak to doopravdy je
https://svetandroida.cz/cisty-android-n ... lasovacka/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 21. 7. 2019 18:38

No Nicku, měl jsem Nokii 7 Plus z programu android one. Podpora tragická, někdy nestihli aktualizaci ani do konce následujícího měsíce, bugy po přechodu na droid 9 řešili půl roku a podle Nokia fóra je stejně ještě nevyřešili všechny. Teď mám Honor Play, aktualizace každý měsíc a hlavně, všechno funguje. To si radši odinstaluju pár zbytečností než instalovat a zkoušet základní věci ze storu.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 7. 2019 18:46

ale ty záležitosti s nepodařenými aktualizacemi jsou věcí Nokie, která si zkrátka dala velký závazek o častých a rychlých aktualizacích a u některých modelů to nezvládla... netřeba proto zatracovat ostatní výrobce na které si nikdo nestěžuje, jako je Motorola a Xiaomi se svými smartphony s čistým androidem
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 21. 7. 2019 19:07

Mobily Xiaomi s cistym androidem mely mozna vic zasadnich chyb po aktualizacich nez xiaomi s miui...
Tady nejake testy jednotlivych androidu:
https://xm.cz/blog/xiaomi-miui-10-dle-t ... xperience/
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 7. 2019 19:18

Hmm zajímavé... ale je potřeba vzít v potaz i názory v diskuzi, i když jsou jen dva...
stejně by mě zajímal výsledek měření např. po dvou letech s MIUI nadstavbou
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 21. 7. 2019 19:39

Ono na druhou stranu je dobre udelat FR po nekolika aktualizacich jak u "cisteho" androidu tak i u androidu s nadstavbou...
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod standavfr 21. 7. 2019 20:03

Nick Cave píše:ale ty záležitosti s nepodařenými aktualizacemi jsou věcí Nokie, která si zkrátka dala velký závazek o častých a rychlých aktualizacích a u některých modelů to nezvládla... netřeba proto zatracovat ostatní výrobce na které si nikdo nestěžuje, jako je Motorola a Xiaomi se svými smartphony s čistým androidem


Nápodobně Nicku ono to platí i pro telefony s nadstavbou, které tak rád kritizuješ.
Nokii jsem zatratil definitivně, možná bych zkusil Motorolu, ale jejich nabídka mi zatím nevyhovuje.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šulda 21. 7. 2019 20:39

jrk1 píše:Mobily Xiaomi s cistym androidem mely mozna vic zasadnich chyb po aktualizacich nez xiaomi s miui...

Něco konkrétního na místo možná?
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 7. 2019 22:20

bugy ve funkcích Wi-Fi a signálu po aktualizacích na vyšší Android nemají s čistým androidem nic společného, je to jen zpackaná aktualizace od Xiaomi, kterou opravily další aktualizace
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 21. 7. 2019 22:27

Samozrejme, ze to je problem Xiaomi, tak jako u nokie je to problem nokie.... ikdyz by problemy nemely byt, protoze "android one"
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod šulda 22. 7. 2019 07:46

Děkuji za odkazy. O tom sem sice četl, ale v rodině ani na jednom přístroji nezaznamenal. Vlastně zatím žádný problém, proto ta zvědavost.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukodlak 27. 7. 2019 14:00

Řeším podobné dilema. Přemýšlím nad Xiaomi MI 9 T nebo Motorolou One Vision...
Ten Honor 20 je za tu cenu taky docela lákavý, ale mé poslední dva telefony byly Huaweie (aktuálně Mate 8 ) a cítím, že bych asi chtěl změnu.

Máte ještě nějaké nápady na telefony v podobné cenové hladině - vyšší střední třída?
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 7. 2019 14:10

Asus Zenfone 5Z
Samsung Galaxy A50
Nokia 8.1
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 27. 7. 2019 14:58

Pocophone F1
MI 8
jrk1
BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků