Vodafone samoobsluha (problémy, poznatky)

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod adam.jacques 16. 5. 2019 22:58

HURÁ!!! Vodafone konečně (v roce 2019!!!) umožnil nastavit si až 15 ti místné heslo (původně mohlo být heslo max. 6 ti místné číslo). I když na FB dokola tvrdili, že počet znaků měnit nebudou a kdyby ano, dozvěděli bychom se o tom na jejich FB, tak oznámení se jako vždy nekonalo :-) Na FB totiž cpou jen ty jejich předražený tarify a Passy, které nikdo nechce :-)
Přílohy
Vodafone heslo.jpg
Vodafone heslo.jpg (32.92 ) Zobrazeno 4631 krát
adam.jacques
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 16. 5. 2019 23:14

No, tak to je výhra...
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KrylP 17. 5. 2019 07:22

Když zavoláš operátorovi a chce po tobě druhou, osmou a čtrnáctou číslici hesla, tak to budeš vědět okamžitě z hlavy... To je fakt perfektní !
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod .357 17. 5. 2019 11:30

A není to málo??
.357
BAN MM.cz

Odeslat příspěvekod dj.kure 17. 5. 2019 16:22

Zlatý OneNet, tam si člověk nastaví heslo libovolného tvaru, respektive musí splňovat přísnější pravidla :D ...
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adam.jacques 7. 7. 2019 19:15

Další prasárna od Vojebfounu: K 26. srpnu 2019 změníme způsob účtování hovorů. Nově se vaše hovory budou počítat na celé minuty, a to včetně volných jednotek.
Cenu vašeho tarifu ani minutové sazby neměníme a zůstávají stále stejné. V případě, že vám tato změna nebude vyhovovat, můžete bez
sankcí odstoupit od smlouvy nejpozději ke dni 26. srpna 2019. Věříme však, že budete s našimi službami i nadále spokojeni.
Přílohy
Vodafone nové účtování hovorů.jpg
adam.jacques
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 7. 2019 10:14

Vodafone chystá odstávku, o víkendu 13-14. nepojede samoobsluha
https://www.mobilmania.cz/clanky/vodafo ... fault.aspx
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 26. 7. 2019 13:19

adam.jacques píše:HURÁ!!! Vodafone konečně (v roce 2019!!!) umožnil nastavit si až 15 ti místné heslo (původně mohlo být heslo max. 6 ti místné číslo)...

Měl někdo 4 místné heslo, které mu Vodafone najednou změnil na nově vygenerované 6 místné a poslal ho v SMS?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 5uch 26. 7. 2019 13:25

zivan:

Ano. Co vím, tak jeden případ v rodině (ostatní měli už předtím heslo šestimístné).


Ještě k tomu vnucení politiky delších a silnějších hesel...

zvolený postup přechodu (zneplatnění hesla a zaslání nového v SMS) má bezpečnostní slabiny. Ty slabiny nejsou zase až tak zásadní... ale proč to rovnou neudělat pořádně?

Vodafonem zvolený postup:
Vygeneruje se nové heslo (tj. Vodafone zná a má v systémech uložené heslo, nikoliv pouze jeho hash), přes systémy operátora (SMS centrum, SMS brána atd) je heslo zasláno SMSkou zákazníkovi.

Slabiny jsou tedy:
  • heslo v otevřené podobě "probublává" vícero systémy, kde k němu mají přístup zaměstnanci Vodafone
  • uživatel dostane SMS s novým heslem v nečekaném okamžiku, kdy nemůže zaručit důvěrnost pro její příjem/čtení. Uživatel nemá pod kontrolou, tj. nemůže zaručit, že si heslo nepřečte i někdo jiný (probliknutí SMS s náhledem textu na odloženém telefonu na stole v práci, zrcadlení SMS na obrazovce počítače...)

Řešení:
  • Staré heslo označit jako zastaralé, ale násilně ho neměnit.
  • Při přihlášení zastaralým heslem do samoobsluhy nepustit zákazníka dál, ale vyzvat ho ke změně hesla
  • V rámci změny hesla ověřit totožnost zákazníka (při změně na dálku použít jednorázový a dočasně platný ověřovací kód doručený na telefon)
Takže Vodafone - příště lépe a radostněji. ;-)
Navíc myslím, že mnou navržený postup je nejen lepší a bezpečnější, ale i méně náročný na implementaci. Do přihlášení do samoobsluhy se jen přidá logika na označení zastaralého hesla. Zbytek už v samoobsluze je.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adam.jacques 9. 8. 2019 09:41

Dnes jsem přes samoobsluhu měnil tarif z původního REDu 5+2 GB na RED 5+5 GB. Původní tarif byl se smlouvou na 24 měsíců, zbýval cca rok (MMP 690,- Kč). K mému překvapení Vodafone při změně tarifu nastavil novou smlouvu na 24 měsíců ode dne změny tarifu! Samozřejmě v průběhu změny v samoobsluze ani slovo o tom, že se opět uzavírá smlouva na dalších 24. měsíců i když jsem se původně uvázal k plnění minimálního měsíčního plnění nikoliv ke konkrétnímu tarifu! Vodafone jsou stejní šmejdi jako prodejci hrnců! Na infolince mi řekli, že je to normální a že nechápou co mi na tom přijde divného...Tak pokud jim takové praktiky přijdou OK, tak hodně štěstí...
adam.jacques
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tiskové oddělení Vod 14. 8. 2019 13:17

adam.jacques píše:Samozřejmě v průběhu změny v samoobsluze ani slovo o tom, že se opět uzavírá smlouva na dalších 24. měsíců

Dobrý den, v samoobsluze máte při změně tarifu uvedeno, že jde o změnu se smlouvou na 24 měsíců platnou od zpracování objednávky. Přikládám screenshot. Ondra
Přílohy
smlouva.png
Informace o změně tarifu
Tiskové oddělení a péče o zákazníky Vodafonu
Pro řešení konkrétních požadavků nás můžete kontaktovat přes ikonku webu.
Tiskové oddělení Vod
Zástupce operátora
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adam.jacques 14. 8. 2019 17:31

Jsem rád, že jste tam informaci již stihli za těch 5 dnů doplnit...
adam.jacques
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 14. 8. 2019 17:58

2adam.jacques: Můžu Tě uklidnit, ta informace tam byla už před čtrnácti dny, kdy jsem si tarif měnil, takže příště více číst a méně spekulovat ;-)
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 22. 10. 2019 09:33

Hm, zase jim to spadlo a už druhý den jim to nefunguje. Prý se mi do 24 hodin ozvou, co jsem chtěl. :-) Vtipálci.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 22. 10. 2019 12:16

Tak to jsem včera využil ten asi nejlepší okamžik k přechodu z paušálu na předplacenou kartu. Dneska jsem sice už na předplacence, ale po prvním dobití vidím, že jsem hned chudší o 112,79 Kč podle samoobsluhy za připojení. Což je zvláštní minimálně tím, že se jedná o předplacenku Vodafone 30 s denním limitem 30 Kč a že jsem celou dobu na WiFi je věc jiná. Asi před hodinou a půl mi slečna na infolince řekla, že mi za půl hodiny zavolá, tak čekám :roll:
ziki
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků