Xiaomi Mi A3 – obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 7. 2019 17:53

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 2. 8. 2019 15:10

K předobjednávce Xiaomi Mi A3 získáte zdarma náramek Mi Band 4:

https://smartmania.cz/k-predobjednavce-xiaomi-mi-a3-ziskate-zdarma-naramek-mi-band-4/
Naposledy upravil mople71 dne 10. 10. 2019 21:16, celkově upraveno 2
Důvod: Opraven nefunkční odkaz
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod z4yrus 13. 8. 2019 12:38

Zdravím,
jen upozornění u CZC akce na Xiaomi mi A3 a náramek Xiaomi mi band 4

POZOR czc posílá telefon s náramkem HUAWEI band 2, tak abyste nebyli překvapeni jako já - odůvodňují to tím, že jim dodavatel náramek nedodal.
z4yrus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 13. 8. 2019 13:45

Tak neni problem ho zas zabalit a poslat zpet, ne?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod z4yrus 14. 8. 2019 07:46

To jestli je to problém vrátit nebo není o tom jsem se vůbec nebavil.
Vadí mi klamavá "reklama" czc, který do dnešního nabízí zdarma náramek Xiaomi (dokonce ho prodává i zvlášť a zásob má spoustu).

BTW například pro ičaře to problém být může - ti nemají právo na 14-ti denní lhůtu na vrácení.
z4yrus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 14. 8. 2019 12:55

I icar to snad muze vratit s tim, ze doslo neco jineho, nez si objednal. To neni vraceni do 14 dnu bez udani duvodu.

Ale jinak souhlas, pokud nedaji predem vedet a moznost zruseni objednavky, tak je to prasarna.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 18. 8. 2019 08:30

V jedné recenzi naopak displej chválí, to niízké rozlišeni a 286ppi jemnost, má příznivý vliv na výdrž baterie a upřímně při této jemnosti vzhledem k dané uhlopříčce si normální člověk at je to IPS nebo AMOLED ničeho asi nevšimne.
Co ale zamrzí podle zahraničních recenzí, je nízký maximální jas takže na slunci muže být problém, ač je to stále lepší než některá IPS a režim AutoMAX prý kvůli čistému androidu dostupný není.

Taktéž čtu kritiku na příliš velký minimální jas, i na nejnižší uroven v noci displej hodně svítí pálí do očí.

Vzhledem k nastavené ceně to žádný trhák nebude a má dost konkurentu i ve vlastních řadách kteří jsou zkrátka lepší.
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 18. 8. 2019 14:28

Displej je úplne v pohode, nebál by som sa ho. Mi A3 som kúpil manželke a tá si nič nevšimla. Ja som si miernu neostrosť všimol až keď som mal displej 10 cm od očí, a aj to je vidieť iba pri texte (závisí však od použitého fontu, od veľkosti písma a od pozadia). Pri obrázkoch, hrách a videách nevidieť žiaden rozdiel oproti fhd displeju.

Takisto maximálny jas je v poriadku, subjektívne svieti rovnako ako moj RN6 pro a na slnku problém nemám. Minimálny jas by mohol byť aj nižší, ale to si všimne človek iba pri úplnej tme.

Naopak, som sklamaný z čistého androidu. Ponúka veľmi málo možností úprav a v porovnaní s Miui ani tak pekne nevyzerá. Manželke som musel stiahnuť najprv Nova a potom Poco launcher, aby mala to čo mala predtým na Huawei P10 Lite. Plus som musel kopec vecí dodatočne inštalovať a ladiť....s Miui by som mal pokoj. Kto sa rozhoduje medzi Mi A3 a Mi 9se odporúčam radšej Mi 9se kvôli Miui.
Trymore
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 18. 8. 2019 15:46

Tak pokud je spokojena proc ne-
Ano cisty android ma neco do sebe pro nekoho lepsi, ale ficury co maji ruzne OneUI,EMUI,MIUI a dalsi nadstavby velkych hracu jsou nekdy velmi uzitecne a do cisteho androidu je lze castecne dostat skrze google play a nebo po rootnuti, urcite je to lepsi mit integrovane primo od vyrobce a MIUI co vim byva celkem odladena nadstavba a nepusobi jako takovy nedodelek jako v pripade EMUI u huawei a honoru.
Hlavne emui a take one ui je desne barevne preplacane, u MIUI jsou barvy decentnejsi
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMKS 23. 8. 2019 09:00

tak taky telefon pro manželku (jak si ženská něco vybere, logika nefunguje).
- display v pohodě, respektive já nic špatného nepozoruju
- výdrž super, ale jsem zvyklý už z mého Xi Note 5
- ten čistý Android není fakt pro někoho kdo se v tom nechce drbat, nevypadá to nic moc, taky jsem nahrával Nova launcher, na který jsem zvyklý zase já, ale třeba pro zobrazení kontaktů zase tuším Simply contacts, protože to v telefonu nic moc vzhled a nastavení.

Velké mínus BT, nějak mě to náhodně vyhledávalo zařízení a hlavně spárované zařízení mi nepřehrávalo zvuk. Na forech jsem našel, že je to poměrně častá chyba u Xiaomi a je potřeba předělat kodek, ale mám 2 telefony od stejné značky a vše OK. Tady se mě po několika pokusech podařilo náhodně kodek přehodit, reprák hudbu přehrával, ale při druhém pokusu jej to zase nenašlo (už bylo pozdě a neměl jsem na to nervy zjišťovat, kde je problém)
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 17. 9. 2019 20:01

Podzimní pád cen u Xiaomi. Model Mi A3 zlevňuje o tisíc korun:

https://mobilenet.cz/clanky/podzimni-pad-cen-u-xiaomi-model-mi-a3-zlevnuje-o-tisic-korun-38956
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jinmajstr 20. 11. 2019 09:13

Má rozpoznání obličeje pro odemknutí? Vím že nokie s čistým androidem tuhle funkci nemají.
Jinmajstr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MOJE JMÉNO 27. 11. 2019 17:17

Ano, má.
MOJE JMÉNO
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cheetah007 10. 12. 2019 21:00

Jinmajstr píše:Má rozpoznání obličeje pro odemknutí? Vím že nokie s čistým androidem tuhle funkci nemají.

Ja tuhle možnost u Nokie 7.1 tedy mám a je to přímo od Google v androidu 9.
Jde o jednu možnost v funkci Smartlock.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bady1750 13. 1. 2020 22:48

Zdravim. Ma ten telefon always on display ? Dik O:-)
Bady1750
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků