Asus ZenFone 6 – obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Asus

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jis 14. 7. 2019 11:46

Pokud máš problémy, nastav si to, jak popisuji zde:
https://swedroid.se/forum/threads/snabb ... st-2453348

Musíš mít synchronizaci zapnutou, aby ti fungovaly notifikace, to je ti jasné, že?

Na soukromé a pracovní emaily používám Gmail a Nine.
Messenger nepoužívám, nic od FB.

Uživatelé dlouhá léta neustále brečeli, jak málo jim v Androidu vydrží baterie a když to Google a výrobci konečně pořešili, tak si pro změnu zase neumí svůj mobil správně nastavit.
Naposledy upravil jis dne 14. 7. 2019 13:14, celkově upraveno 1
jis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dawe25 14. 7. 2019 12:39

Tak úplně se nedivím, Asus to má malinko nepřehledné. Ani já přesně nevím co je nutné mít zapnuté a vypnuté, aby to chodilo. Jestli optiflex brání aplikaci na pozadí notifikovat, nebo jen aut. spouštění. Ještě jsem to nevyzkoušel. Navíc v optiflexu může být 15 položek, to může být leckdy i málo. Tedy pokud by jim opravdu bránil v běhu na pozadí.
Dawe25
Junior

Odeslat příspěvekod jis 14. 7. 2019 12:48

Nemá, stačí si proklikat Nastavení a přečíst si příslušné nápovědy.
OptiFlex se snaží držet vybrané aplikace v paměti, aby zbytečně nedocházelo k jejich reloadu. Vždyť je to tam jasně napsané.
Ty potřebuješ držet v paměti více než 15 aplikací? Asi ne.
jis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dawe25 14. 7. 2019 13:13

Ne, v paměti ne, ale potřebuji aby jich na pozadí běželo víc než 15. Gmail, komunikátory, snychronizace, počasí, widgety ...

V nápovědě Optiflexu je toto : OptiFlex urychluje spouštění aplikací, minimalizuje opětovné načítání aplikací a šetří energii při pohotovostním režimu.

Z toho mi ale není jasné, zda nezabrání i běhu aplikací na pozadí tj výše uvedené funkce.

Optimalizace beru tak, že nezabrání, jen se mohou zpozdit. A aut. spouštění beru tak, že tomu zabrání, že nepovolené aplikace prostě zastaví a oni nemohou běžet ani nic notifikovat.

Chápu to správně? Nejspíš by to zajímalo i ostatní. Nejde jen o Messenger, ale ostatní app, které bez běhu na pozadí a občasném připojení k netu nemohou vůbec správně fungovat.
Dawe25
Junior

Odeslat příspěvekod jis 14. 7. 2019 13:47

Na konci předchozí stránky jsem odkazoval na svůj příspěvek na jiném fóru, kde popisuji, jak to nastavit.
jis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dawe25 14. 7. 2019 14:22

Jasně, pak je to povolené u všech třech možností. Já si jen pohrávám s myšlenkou a testuji, zda by nestačila povolit jen některá z těch variant.
Dawe25
Junior

Odeslat příspěvekod jis 14. 7. 2019 15:00

To bylo hlavně pro toho nešťastníka s tím Messengerem, aby měl přehled, co vše tu lze nastavit.
jis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 16. 7. 2019 13:54

Ty optimalizace baterie a RAMky jsou extrémně nepřehledný, ale to je asi spíš vada Android 9, ne? Mně se asi po týdnu ladění podařilo konečně nastavit, že mi chodí všemožné notifikace, ty výjimky byly schované v menu snad na třech různých místech... teď potřebuju povolit ještě jednu aplikaci a už jsem to vzdal, znova všechny ty věci hledat nebudu. Člověk by to čekal v nastavení aplikace, ale tam je jen něco.

Jinak zvláštní bug... po ránu mi nejde vypnout režim "nerušit", klikám na to a i když se ikonka graficky prohne, tak se režim nevypne... musím ten horní panel maximalizovat, pak to jde. Zvláštní.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jis 16. 7. 2019 14:08

Mr.Scully píše:Ty optimalizace baterie a RAMky jsou extrémně nepřehledný, ale to je asi spíš vada Android 9, ne?
Mě to přijde zcela v pohodě, byť je to můj první ZenFone, stačilo projít si kompletní Nastavení a přečíst si příslušné nápovědy, prostě tomu nejprve věnovat nějaký čas.

Jinak zvláštní bug... po ránu mi nejde vypnout režim "nerušit", klikám na to a i když se ikonka graficky prohne, tak se režim nevypne

Nic takového se mi neděje, pokud to ručně vypínám/zapínám.
Jinak já pro režim Nerušit využívám pravidla, takže se mi zapíná a vypíná (i budíkem) automaticky.

musím ten horní panel maximalizovat, pak to jde. Zvláštní.
Chceš tím říci, že když máš staženou oznamovací roletu a vidíš 6 ikon rychlého nastavení, tak Nerušit nejde vypnout a když stáhneš oznamovací roletu kompletně a vidíš 12 ikon rychlého nastavení, tak Nerušit jde vypnout?
jis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hamon 18. 7. 2019 10:59

Někteří nastavovači jsou asi paranoidní a nastavováním kde jaké spořivosti a strachem o špehování po vypínají kde co a teď mají problémy.Já mám také některé věci zakázané nebo v úsporách ale foun mi funguje OK.
Dejte tovární nastavení ti co vám to blbne a nastavte vše v klidu.
Já mám Messenger nainstalovaný nic jiného jsem u něj nenastavovala funguje na 100%.
Nerušit také využívám pravidla, takže se mi zapíná třeba ve 22:00 a vypíná v 8:00 automaticky.
Ručne jde zapnout i vypnout normálně v roletě.

-- 20. 7. 2019 17:57 --

Tak mi už přišel futrál abych ho uchoval pádům když jdu ven nebo v práci.Jinak většinou ho mám bez protože mám folii na zádech i na displeji tak se jen tak nepoškrábe.

Obrázek
Hamon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 20. 7. 2019 21:47

jis píše:Chceš tím říci, že když máš staženou oznamovací roletu a vidíš 6 ikon rychlého nastavení, tak Nerušit nejde vypnout a když stáhneš oznamovací roletu kompletně a vidíš 12 ikon rychlého nastavení, tak Nerušit jde vypnout?


Ano, přesně tak. Ale jako nastane to třeba jednou z deseti případů. Devětkrát to funguje normálně. Podesáté ta ikonka mezi 6 jde poklepat ("prohne" se), ale režim se nevypne. Ve 12 ikonkách už to jde vypnout napoprvé. Jak říkám, drobnost. Jen mě to zaujalo. Tovární reset měsíc po koupi dělat nebudu :)
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dawe25 20. 7. 2019 22:00

Hamon píše:Někteří nastavovači jsou asi paranoidní a nastavováním kde jaké spořivosti a strachem o špehování po vypínají kde co a teď mají problémy.Já mám také některé věci zakázané nebo v úsporách ale foun mi funguje OK.
Dejte tovární nastavení ti co vám to blbne a nastavte vše v klidu.
Já mám Messenger nainstalovaný nic jiného jsem u něj nenastavovala funguje na 100%.



Stačí to povolit, na co tovární nastavení, to je nesmysl. Návod co se kde nastavuje tu už je. Podle mých zkušeností stačí aplikaci povolit v aut. spuštění a měla by být spuštěná i na pozadí.
Dawe25
Junior

Odeslat příspěvekod Hamon 22. 7. 2019 16:01

Ano vím o návodu ale já to směřoval spíš na ty co jim blbne i mnoho jiných věcí.
Hamon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jis 23. 7. 2019 15:05

Pokud někomu něco blbne, většinou se pak ukáže, že si za to dotyčný mohl sám.
Např, zde si jeden takový expert stěžoval na to, že:
Is the phone gets a little slow by time or I am the only one facing it. The phone feels a little laggy. Even while switching recemt apps.

Až posléze z něho vypadlo, že si nainstaloval Greenify, aplikaci navrženou v době, kdy se používal Android 4.4 KitKat a kterou na ZF6 fakt nepotřebuje.
jis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 23. 7. 2019 16:56

ASUS vylepšuje fotoaparát ZenFonu 6. Lépe se otáčí i fotí
https://mobilenet.cz/clanky/asus-vylepsuje-fotoaparat-zenfonu-6-lepe-se-otaci-i-foti-38449
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků