Asus ZenFone 6 – obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Asus

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 7. 2019 22:23

co zkusit tovární nastavení... vím je to buď anebo, ale třeba pomůže
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajs 12. 7. 2019 13:14

Než Asus naskladní,už asi nebude zájem,valí se na nás spousty novinek a Asus Zenfone 6 pořád není.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod jis 12. 7. 2019 13:43

Ovšem kdo chtěl ZF6, už ho dávno má (6/128/black). Ty si to komplikuješ tím, že chceš nestandardní konfiguraci (8/256/silver), která se objeví až koncem července.
jis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dawe25 12. 7. 2019 15:56

Já už 8/256 mám, ale je černá. Nemyslím si, že to je nestandardní konfigurace, prostě větší paměť se hodí, jak ram tak vnitřní a jestli se mu líbí stříbrná, chápu to. Pokud někdo netrvá na IPS displeji (jako já) tak telefonů 6/128 sežene spoustu. Ale IPS a 8/256 s top procesorem už ne. Podle mě se vyplatí počkat, nebo si připlatit za Asus. Ale chápu, že někomu stačí míň. Všechno chápu, jen mě se Asus prostě strefil se vším přesně do noty, takže to byla pro mě jasná volba.
Dawe25
Junior

Odeslat příspěvekod xls 12. 7. 2019 23:38

S tím zásobováním to těžce nezvládli. Slibovali květen, pak červen, teď už ani neví, co slíbit. Tento týden mi czc.cz slíbilo vykrytí objednávky za 86 dnů, tak jsem se na to vykašlal a objednal v Německu, v pondělí přijde. Marně si vzpomínám, že by byly s jinými mobily takové problémy.
xls
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 13. 7. 2019 06:05

Přesně tohle Asus nezvládl zatím čekám ale uvidíme co konkurence.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod xls 13. 7. 2019 10:55

Bude toho vycházet samozřejmě spousta, ale tenhle mobil se odlišuje právě takovou kombinací "retra" a moderních řešení, že je těžké něco podobného najít. Z retra chybějící bezdrátové dobíjení (měl jsem u předchozího moobilu, považuju za blbost), LCD displej (OLED nemusím), velká baterka, kompletní sloty, čistý adroid, z moderního: využití plochy displejem, USB-C, procesor+paměti. Nezmiňuji foťák, který spíš vypadá na takovou blbůstku, ale protože přední kameru prakticky nepoužívám, nevidím v něm problém.

Z konkurence pro mě odpadají číňani s pochybnými nadstavbami a pak předražení číňani. Zbývá předražený Samsung (taky s pochybnou nadstavbou+zahnutými displeji) a pár číňanů s čistým androidem, které by se v nejhorším daly. Jediné, do čeho bych šel s naprostým klidem, jsou Pixely, ty jsou ale brutálně předražené, jejich retro-design nic moc, potíže s nákupem; nový Pixel to taky nevyřeší. Ještě bych bral v úvahu LG, které mi přijdou s výborným poměrem výkon/cena, ale kde je baterka nic zvláštního.

Vychází mě z toho, že není moc na co čekat.
xls
Junior

Odeslat příspěvekod Dawe25 13. 7. 2019 11:13

Úplně souhlasím
Dawe25
Junior

Odeslat příspěvekod jis 13. 7. 2019 12:39

Naprostý souhlas.
Akorát nevím zda LG již vyřešilo problém náhlé smrti a zda bych jim dal znovu šanci.
jis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 13. 7. 2019 13:29

Tak můj Nexus se taky zasekl ve věčné smyčce aktualizace, kdy pořád žádá restart (i když funguje). Někdy se prostě něco pomrví u každé značky.
xls
Junior

Odeslat příspěvekod jis 13. 7. 2019 13:46

Jaký Nexus? Pokud je to Nexus 5X, tak ten je také od LG...
jis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 13. 7. 2019 13:51

Jo, 5X.
xls
Junior

Odeslat příspěvekod lozo77 13. 7. 2019 15:05

Pořídil jsem si také tento mobil jako již druhý Asus po dosluhujícím ZenFone2. Zatím jsem docela spokojený, ale zápasím s nastavením. Zjistil jsem, že mi nechodí notifikace na Messengeru a ani v emailových klientech ( e-mail.cz, AquaMail), pokud jsem na mobilních datech a třeba Messenger chvíli nepoužívám. Jak dlouho musí být aplikace v klidu vysledováno nemám. Režim baterie - vyvážení, automatické spuštění povoleno, v aplikacích notifikace povoleny, adaptivní baterie vypnutá. V nastavení/účty je u email.cz a Messengeru je synchronizace účtu vypnutá u všech položek a tato položka nejde měnit na zapnutou. Messenger jsem zkoušel odinstalovat znovu nainstalovat i vymazat data aplikace, ale bez výsledku.Máte někdo podobnou zkušenost? Verze programů mám poslední a také poslední FW mobilu.
lozo77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dawe25 13. 7. 2019 15:43

Výjimky optimalizace, klasická Androidí záležitost. Pak má Asus navíc to automatické spuštění, musíš ho dát do výjimek jinak ho za chvíli killne. A poslední věc, která do toho může mluvit je optiflex. Myslím, že nejdůležitější ze všeho je výjimka v zakázání automatického spuštění, ale zkus případně i ten zbytek.
Dawe25
Junior

Odeslat příspěvekod lozo77 14. 7. 2019 10:31

To tady není nikdo kdo by měl stejný problém s notifikacemi jako já? Nebo tady nikdo Messenger nepoužívá? Jaký používáte program na emaily vy, co používáte seznam email jako hlavní? Máte to taky tak jako já na tom přiloženém screenshotu? Už mne to docela irituje. Messenger používám docela dost a nefunkční notifikace vnímám jako zásadní problém ☹️
Přílohy
Screenshot_20190714-112354780_1.jpg
lozo77
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků