LG G8 /G8s ThinQ - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kufus 10. 7. 2019 18:58

panrt píše:
kufus píše:Taky ji mám pár dní koupenou a zatím spokojenost. Displej je na první pohled super i s full HD rozlišením - toho jsem se nejvíc bál.
Zkoušel jsem fotky v šeru a v noci v místnosti, kde jsem ještě okem viděl a to se ani Night View už nechytalo, což je škoda. Přes den super, barvy super.

Chybí mi tu možnost zatřesení mobilem pro odložení budíku (a nebo jsem ji nenašel). Potom gesto pro zmenšení obrazovky pro ovládání jednou rukou mě nefunguje. Nejde vypnout zvuk foťáku v aplikaci (ztlumením všeho se ale vypne).
Taky jsem zatím nikde nenašel ochranné sklo pro G8s, doufám že budou, jinak bych musel najít nějaké rozměrově stejné pro jiné mobily.



Zatím sem našel fólií takze očekávám brzy i sklo

Zde odkaz kdyby někdo chtěl:
https://m.heureka.cz/ochranne-folie-pro ... g8s-thinq/

-- 9. 7. 2019 11:56 --

Jinak nyní je G8s na heureka za 15tisic!! https://czechcom.cz/mobilni-telefony/lg ... 28gb-black


Díky. Risknu to a počkám na sklo :D
kufus
Junior

Odeslat příspěvekod Jarko01 10. 7. 2019 21:01

Otazka na majitelov G8s:

Ma teda 32bit Quad DAC prevodnik alebo nema?

J.
Jarko01
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 10. 7. 2019 21:48

Nemá, místo toho je tam DTS: X Surround Sound
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod kufus 10. 7. 2019 22:40

No, DTS není náhrada Quad DACu. Je to prostě prostorový efekt.
Nemá ani boomboox.
kufus
Junior

Odeslat příspěvekod kocur.jg 11. 7. 2019 06:31

Tak že G8s není po zvukové strance tak vybavena jako klasicka starší G7 ?

Obrázek
Naposledy upravil kocur.jg dne 11. 7. 2019 18:33, celkově upraveno 1
LG G7+
kocur.jg
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kufus 11. 7. 2019 10:17

Nastavení je víceméně stejné, ale není tam ten quad dac.
kufus
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 11. 7. 2019 10:47

Tak G8s boombox nepotřebuje ten má už Stereo oproti G7, a u G8s máte navíc i Meridian Sound Tuning. Plus DTS X takže si myslím ze není žádný problém.
A výstup ze sluchátek je stejný jako u G7 nebo V40 i když nema Quad DAC, jinak G8 nemá Meridian to má pouze V40 a nyní G8s.

Tak sem se dočetl že G8s ma Hifi DAC neboli DAC 32Bit ale ne Quad DAC jako G8.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod PaulHot 11. 7. 2019 11:01

Není mi jasné jak funguje DTS:X.

Musím mít specifický video soubor (třeba i appku NETFLIX s daným formátem?), aby mi zapnul zvuk v 360°? Nebo si to díky AI samo domyslí a můžu koukat na libovolný Matrix nebo Interstellar ve formátu avi?
PaulHot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kocur.jg 11. 7. 2019 18:32

No podle mne DTS:X 3D surround ti umožňuje posilat jakýkoliv zvuk prostorově ale mužeš si určit z jakeho směru v rámci prostoru ten zvuk vychází. Nevim jak to popsat, ona ta grafika u toho nastavení to zobrazuje ale blbě se to popisuje.

Obrázek

Mi se líbí nastavení ze strany na stranu.
LG G7+
kocur.jg
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 17. 7. 2019 14:44

DTS:X 3D je ďalší pseudo-priestorový efekt - nájdeš jednu vec, pri ktorej to nie je rušivé ale pri všetkom ostatnom to je.

Mimochodom, prečo G8S stojí 700€? Veď je to okresaná G8. Aj keď...neriešim, všetky haluze okolo G8 a G8S sú smiešne, telefón predstavený a pol roka kým sa dostane na výklady a aj tam je dostupnosť zlá.
Ak už je niekto taký podivín, že chce LG telefón, tak ja by som odporúčal brať buď od ruky (za šupku) alebo dopredaj G7 a zaplatil za telefón menej, než polovicu z G8S a vlastne si ani nepohoršil.

panrt píše:Tak G8s boombox nepotřebuje ten má už Stereo oproti G7, a u G8s máte navíc i Meridian Sound Tuning. Plus DTS X takže si myslím ze není žádný problém.
A výstup ze sluchátek je stejný jako u G7 nebo V40 i když nema Quad DAC, jinak G8 nemá Meridian to má pouze V40 a nyní G8s.

Tak sem se dočetl že G8s ma Hifi DAC neboli DAC 32Bit ale ne Quad DAC jako G8.

Boombox = nevyužiteľná hovadina - to akoby som mal zapnuté zvuky len keď leží na stole...
Stereo u G8/s = asi najhoršie stereo riešenie na trhu
Výstup do slúchadiel nebude rovnaký, nie ak budeš mať slúchadlá s vyššou impedanciou.
Meridian tuning nebude znamenať vôbec nič.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PaulHot 17. 7. 2019 16:21

kocur.jg píše:No podle mne DTS:X 3D surround ti umožňuje posilat jakýkoliv zvuk prostorově ale mužeš si určit z jakeho směru v rámci prostoru ten zvuk vychází. Nevim jak to popsat, ona ta grafika u toho nastavení to zobrazuje ale blbě se to popisuje.

Obrázek

Mi se líbí nastavení ze strany na stranu.


Jojojo, tohle chápu. Jen mi není jasné, jestli si to samo díky AI samo přechroupe zvuk, což nejspíše jo, když i televize pozná, kdy je hudba, kdy dialog, kdy výbuch, kdy střeba, kdy vlny, a tak podobně.

Třeba naproti tomu HDR obraz neaktivuješ, dokud to nemá ten daný soubor přímo v sobě.
Takže to DTS:X je fajn. Univerzál. :-) :tleskani
PaulHot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panrt 19. 7. 2019 11:40

Naposledy upravil opasino dne 19. 7. 2019 12:58, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven odkaz.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 7. 2019 19:32

LG G8s ThinQ se začíná prodávat v Česku, potěší parametry i cenou
https://www.smartmania.cz/lg-g8s-thinq- ... y-i-cenou/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 22. 7. 2019 05:53

Pecka, ten telefon ma vsechno a stoji o 10 litru min, jak predrazeny Samsung pro ovce.

G6 funguje spickove, totalni spokojenost, doufam, ze G9 bude taky tak super, abych za 2 roky pak mohl obmenit za 10tis :)
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod roman II 22. 7. 2019 06:39

parádní cena, o vánocích bude stát 10 tis. Kč a vyměním za svou stávající G7 která se dá pořídit za krásných 8 tis. Kč
roman II
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků