Windows 10 Mobile - obecná diskuze

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Cheetah007 22. 6. 2019 14:50

cinematic píše:Asi hloupá otázka, ale konec podpory WhatsApp znamená, že potom aplikace vůbec nebude fungovat, nebo jen nebude dostávat aktualizace?

Mám pocit že nebude vůbec funkci jako ostatní oficiální aplikace ve vlastnictví FB Inc.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 23. 6. 2019 06:33

Cinematic: Aplikace bude funkcni do te doby, nez nastane nejaka zmena serverech.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 23. 6. 2019 08:28

Co já pamatuji ukončení podpory aplikací na WP, tak to probíhalo i stylem, že autor vydal poslední "aktualizaci", která doteď funkční aplikaci odinstalovala a zanechala po sobě jen úvodní obrazovku s informacemi o ukončení podpory :-\. Co si teď vzpomenu, takto končili třeba Ebay, PayPal, Svátky. Kvůli této prasárně jsem míval raději vypnuté automatické aktualizace aplikací a dotyčná aplikace byla funkční do doby, než jsem ji omylem aktualizoval s ostatními aplikacemi :roll:.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 23. 6. 2019 09:23

Tak to zalezi na vyvojari, u WhatsApp to ma byt ukonceno stylem stahnuti aplikace ze Store, ale ne znefunkcnenim aplikace. Aplikace pujde tak dlouho, dokud nebude nejaka zasadni zmena na serveru, zmena API nebo clovek neudela HR. Spousta apek tak dodnes bezi a funguje. I defakto instalacni soubor lze zalohovat.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 23. 6. 2019 14:34

cinematic
Ono to až tak zřejmě co bude koncem roku až MS definitivně ukončí WM zase není.
WhatsApp snad fungovat bude pokud na serverech něco nezmění WhatsApp Inc.
Tady v článku si tím jisti také nejsou

https://www.dotekomanie.cz/2019/05/what ... phone-s40/

Něco patrně fungovat bude některé věci zase ne.
Měl bych celkem obavy o zálohování, veškerou komunikaci má uživatel včetně médií u sebe šifrovanou v přístroji, případně může zálohu vestavěnou funkci, provádět už bez šifrování na cloud.
U WA to funguje odlišné než v případě messengeru, kde je veškerá komunikace uložená na serverech poskytovatele v uživatelském účtu.
V případě Androidu je to na Google Disk, možnost jiného úložiště aplikace nenabídne.
U mobilních Windows to bude patrně na OneDrive od MS, pokud i po novém roce dovolí zálohu nahrát.

Takže aplikace bude možná fungovat ale nebude na ni spoleh, kdykoliv může poskytovatel udělat změnu a nic už nemusí předem avizovat.
Konec podpory oficiálně ohlásili a uživatelé mají aplikaci přestat používat a přejít na jiny systém, pokud se rozhodnou ji i v roce 2020 používat, dělají tak na vlastní nebezpečí s vědomím rizika že mohou o veškerou komunikaci nenávratně přijít.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cinematic 25. 6. 2019 20:54

Děkuju vám všem za odpovědi. Tak uvidíme, jak dlouho to pak bude fungovat. Třeba před pár dny jsem po delší době spustil Spotify a ofiko aplikace je nepoužitelná. Naštestí jsem našel ještě jakous takous náhradu. Ale je mi jasné, že konec WP je nevyhnutelný a na co přejít bude (nejen) pro mě těžké rozhodnout... :hm
cinematic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cheetah007 26. 6. 2019 07:42

Tak WP už bohužel skončily dříve, těch je škoda, W10m mají bezchybně fungovat ještě do konce tohoto roku, tak to MS "garantuje".
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 26. 6. 2019 09:19

Na Spotify vysla nova aplikace pro mobilni Windows Spotimo, je lepsi jeste nez ofiko aplikace Spotify na jakemkoliv OS. ;-)
Aplikace tretich stran samozrejme mohou skoncit kdy chteji, garantovana podpora do konce roku je pro OS a aplikaci od Microsoftu a tam to logicky pokracuje a je i nadále. A Ani po konci roku neprestane OS fungovat, neprestane fungovat email aplikace, mapy a dalsi. Takze porad pekne pouzitelny system. A jako treba Spotimo, coz je nova aplikace, par developeru tvori nove aplikace, mnohdy lepsi nez ofiko. Lumii stale nadale moc rad pouzivam. :-))
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 28. 6. 2019 20:12

To je sice hezké, ale na WP 8.1. mi to nejde. Pořád nějaké omezení.
petison
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 28. 6. 2019 20:34

A až utne Microsoft jejich Store, tak se s WP/W10M můžete jít klouzat :-(
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 28. 6. 2019 20:57

petison píše:To je sice hezké, ale na WP 8.1. mi to nejde. Pořád nějaké omezení.


Tak jsi v tema W10M a ne opravdu starych WP8.1, to uz je opravdu velka historie. :lol:
Bezi store i aplikace z velkych Win, takze jeste dlouhou dobu vse pobezi. ;-)
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 28. 6. 2019 22:11

dj.kure píše:A až utne Microsoft jejich Store, tak se s WP/W10M můžete jít klouzat :-(

A já měl za to, že je na tomto fóru jen jeden ubožák.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 28. 6. 2019 22:53

uiqjirka píše:. Takze porad pekne pouzitelny system. A jako treba Spotimo, coz je nova aplikace, par developeru tvori nove aplikace, mnohdy lepsi nez ofiko. Lumii stale nadale moc rad pouzivam. :-))

Blbcům se to ale blbě vysvětluje..
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cinematic 7. 7. 2019 21:05

uiqjirka píše:Na Spotify vysla nova aplikace pro mobilni Windows Spotimo, je lepsi jeste nez ofiko aplikace Spotify na jakemkoliv OS. ;-)

Tak na mé Lumii 640 je Spotimo nepoužitelné. Neustále padá a když už náhodou začne přehrávat, tak zvládne 2-3 songy a crash. Ale je to stále beta verze a třeba bude časem fungovat. Jediné, co mi jakžtakž funguje na Spotify, je tahle apka.
cinematic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 8. 7. 2019 06:06

S jakou verzi OS? Na 830 i 930 mam FCU 1709 bezi ok bez padani..
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků