Mobil do 4000 - baterka, spolehlivost

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kiwi_cz 12. 6. 2019 10:43

Zdravím,
můj stařičký Nexus S už pomalu dosluhuje (respektive běhá s custom ROM docela pěkně, ale bohužel už spousta aplikací odmítá fungovat) tak uvažuju o novém telefonu. Požadavky jsou lehce atypické a asi i v určitých ohledech protichůdné, ale snad mi zde bude někdo schopný poradit.


cena - do 4000,-
baterka - obří výdrž
displej/rozměry - pokud možno kompaktnější, chápu že je to v rozporu s velkou baterkou, ale nejsem moc fanda obřích pádel
používané aplikace - prohlížeč, Gmail, WA, Messenger, Mapy.cz, hudba, Movescount (synchronizace s Suunto hodinkama)
Andorid - pokud možno co nejčistší, bez zbytečných aplikací od výrobce
custom ROM - nemám moc přehled o tom jak moc mají tyto levnější mobily podporu na XDA, ale uvítal bych případnou možnost větší optimalizace jako jsem měl právě u Nexusu
odolnost - žádná skleněná fajnovka
LTE,NFC - bylo by příhodné, ale není nutné


Mobil nemám v plánu nijak zaměstnávat na vysoký výkon a zároveň za něj fakt nechci vyhodit moc peněz. Potřebuji něco spolehlivého, na čem v pohodě vyřídím mail, přečtu si zprávy, odpovím na WA apod. Potřebuji aby mobil vydržel v "pohotovostním" režimu fakt dlouho - když ho vemu do hor, tak abych nemusel minimálně 5 a více dní řešit nabíjení (pouze na signálu, či v módu letadlo, občasný kouknutí na mapu (ne navigace) - Nexus mi zvládá tak 4 dny s odřenýma ušima). Zároveň by bylo příjemné, abych nemusel na mobil dávat velký pozor, když by mi někde spadnul a zároveň ho nemusel dávat do voděodolných sáčků, pro případ kdybych náhodou zmoknul - prostě základní (vodě)odolnost. Plus by byly kompaktnější rozměry, ale to chápu, že toho se asi budu muset vzdát...
Nehltám žádný moderní vychytávky, potřebuju prostě jen aby fungoval- v tom by byla i ta výhoda případný custom ROM, až skončí podpora od výrobce (což předpokládám, že v této cenové kategorii nebude nijak dlouhá doba). Nexuse mám od roku 2011 - neočekávám, že by mi nový mobil vydržel podobně dlouho, ale nechci za dva roky řešit nákup dalšího.
Xiaomi Mi A2 Lite
Google Nexus S, Android 4.4.4
kiwi_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 6. 2019 10:51

Xiaomi Mi A2 Lite
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baf13 12. 6. 2019 11:02

Jak píše Nick Cave Xiaomi Mi A2 Lite s kuponem za 3300,-.
Jediné mínus nemá NFC.

https://www.datart.cz/vyhledavani/index ... A2+Lite+32
Přílohy
Screenshot_20190515-064613.jpg
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod kiwi_cz 12. 6. 2019 11:32

Koukám na něj, na papíře vypadá fakt pěkně - jen bych se ještě zeptal, zda by byla i nějaká alternativa, u který bych mohl počítat s voděodolností?
Xiaomi Mi A2 Lite
Google Nexus S, Android 4.4.4
kiwi_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 6. 2019 12:01

Alternativa by byla, ale za mnohem vyšší peníz a mimo CZ distribuci
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kiwi_cz 12. 6. 2019 12:26

Dobrá, měl bych tedy ještě dotaz, zda mobily jako jsou např tyto (vybráno narychlo namátkou):

https://mobilni-telefony.heureka.cz/doo ... e/#section
https://mobilni-telefony.heureka.cz/ige ... e/#section

je třeba uplně blbost brát v potaz, nebo zda by dokázaly posloužit - ano jsem si vědomej, že rozměry a váhu maj obří a výkon nebude kdovíjak vysoký, ale klíďo oželím třeba nějaký ten pixel na displeji za ještě větší baterku a to, že se nebudu muset bát, když mi náhodou upadne nebo se namočí. Nebo je fakt blbost se nad těmito typy mobilů vůbec zamýšlet v téhle cenové kategorii?
Xiaomi Mi A2 Lite
Google Nexus S, Android 4.4.4
kiwi_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 6. 2019 12:55

Tyto noname telefony jsou povětšinou bazmeky, za nizkou cenu tě může potrápit jak software tak hardware
Btw že jsou odolné neznamená že vydrží pád na displej
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaman 27. 6. 2019 12:29

Ahoj, snad nebude vadit, když zde připojím svůj dotaz
Vybírám nástupce za svoji Lumii 640 LTE.
Nemám žádné extra požadavky, běžné používání telefonu, volání, sms, net, navigace, sem tam nějaká fotka či video, hry nehraju, žádné náročné aplikace nepoužívám.
Xiaomi Mi A2 Lite máme v rodině 3ks, takže ten telefon docela znám (si myslím). Nemám proti němu absolutně nic. Opravdu fantastická je u něj výdrž baterie, manželka dá bez potíží na jedno nabití klidně 5 dnů.
Přesto mne to stále trochu táhne k Nokii. V životě jsem jiný telefon neměl (i když současná 640 vlastně přímo Nokia není).
Proto pokukuju ještě po Nokii 5.1 Plus (dokud se dá ještě sehnat), případně Nokii 4.2
Jaký je váš názor? Ta výdrž baterie pro mne není zásadně důležitý parametr, nyní nabíjím po 2-3 dnech.
octaman
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 6. 2019 12:35

T-Mobile bude mít v nabídce levnější Nokii 2.2 má na rozdíl od Nokie 4.2 jiný procesor a nemá NFC
https://www.mobilenet.cz/clanky/na-cesk ... idem-38234

-- 27. 6. 2019 13:38 --

Nokia 5.1 Plus je už jen v neznámých eshopech, kde koupě může být risk
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 27. 6. 2019 15:33

Současné Nokie nemají kromě pěti písmenek v názvu s tvou lumií (a s předeslými už vůbec) nic společného, jsou to běžné tuctové čínské keply s řadou problémů a většinou neodpovídající cenou, jediná výhoda zatím je, že dostávají aktualizace, ale to v současnosti mají skoro všechny masovější značky,takže taky žádné terno.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod octaman 27. 6. 2019 18:14

To samozřejmě vím. Je to spíše nostalgie k tomu názvu, k těm pěti písmenům jak říkáš.


Nick Cave píše:T-Mobile bude mít v nabídce levnější Nokii 2.2 má na rozdíl od Nokie 4.2 jiný procesor a nemá NFC
https://www.mobilenet.cz/clanky/na-cesk ... idem-38234

-- 27. 6. 2019 13:38 --

Nokia 5.1 Plus je už jen v neznámých eshopech, kde koupě může být risk


Nevím proč, ale ta Nokia 2.2 mi přijde už hodně lowend, to už bych asi raději vzal to Xiaomi.

Čistě po stránce technické a parametrové - výhody/nevýhody Nokia 5.1 Plus vs Xiaomi Mi A2 Lite (mně třeba údaje o procesoru a grafice nic moc neříkají...)
Tu Nokii mají ve VK servisu, koupil jsem tam už 3 telefony a bez problémů
https://www.vkservis.cz/zbozi/4515/noki ... =heurekacz
Eventuelně bych byl ochoten připlatit za Nokii 7.1, pokud by to mělo nějaký význam.
Pokud ale ani jedna z Nokií nenabídne nic významného navíc oproti Mi A2 Lite, koupím raději to.
Naposledy upravil guiz dne 27. 6. 2019 20:27, celkově upraveno 2
Důvod: Odstraněna citace,poslední příspěvek se necituje!!!
octaman
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 6. 2019 18:21

koupil 3 telefony, ale reklamoval jsi v tom VK Servisu něco? Potom se teprve pozná, jak moc důvěryhodný ten eshop je

-- 27. 6. 2019 19:23 --

a co Nokia 6.1 ?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaman 27. 6. 2019 18:24

Nereklamoval, nebylo co...

Ta 6.1 mi nějak unikla, měl jsem na heuréce filtr na velikost displeje, abych porovnával stejně velké
Taky nevypadá zle a je ještě sehnatelná i ve známých shopech.
Ale jak jsem zmínil výše, pokud mi ty Nokie nedají nic významného navíc, beru Xiaomi
Naposledy upravil octaman dne 27. 6. 2019 18:33, celkově upraveno 2
octaman
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 6. 2019 18:29

toto je ještě větší držák než Xiaomi :-)
https://mobilni-telefony.heureka.cz/mot ... o-e5-plus/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 27. 6. 2019 18:47

Už sem se lekl že nenabídneš Motorolu :mrgreen: Jak sou na tom Motoroly s aktualizacema?
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků