Chytrý mobil pro prarodiče - cca 4 000 Kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Cheva-lire 27. 5. 2019 10:25

Dobrý den,
sháním chytrý mobil pro prarodiče (věk 70+), který dosavaď neměl zkušenosti s podobnými mobily. Hlavní využití budou emaily, whatsapp, focení vnoučat a sem tam brouzdání na internetu. Jelikož se jedná o první smart phone, tak by bylo příhodné mít mobil s jednoduchým ovládáním.

Cena: cca 4 000 Kč
Systém: Android
Využití: Focení, Whatsapp, internet. Dívání se na emaily.
Uhlopříčka: Ideálně okolo 5'', větší jak 5,5'' ne.

Preference: Dlouhá baterie + dobrý fotoaparát + spolehlivost
Cheva-lire
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 5. 2019 10:34

Xiaomi Mi A2 Lite 3/32GB, 4/32GB nebo 4/64GB
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 27. 5. 2019 12:42

Ano, Mi A2 Lite je momentalne nejlepsi volbou v teto cenove kategorii a s pozadavky, ktere uvadis.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 27. 5. 2019 13:51

Nez sa niekto zacne odvolavat na to, ze Mi A2 Lite ma 5,84" a v zadani je max 5,5, tak treba brat ohlad na to, ze realna sirka toho displeja je ako 5,2" 16:9
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 27. 5. 2019 15:28

Jak dlouhou baterii máš na mysli? Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 27. 5. 2019 22:21

Určitě myslí dlouhou výdrž na baterii. Jinak mě zaráží v požadavcích ne větší jak 5.5" pro prarodiče 70+ když v použití je psáno internet,emaily či foto. Nepředpokládám, že prarodiče vidí jak ve dvaceti a proto každý milimetřík plochy displeje k dobru by naopak přivítali. Lidi stále zmiňujou velikost displeje, protože mají zafixováno velký displej velký telefon. To bylo více aktuální dříve ale se zmenšujícími se rámečky displejů je to dnes trochu jiné. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 28. 5. 2019 04:42

njn, není dlouhá jako dlouhá, :D , Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 5. 2019 05:40

Tato Motorola má velmi dlouhou výdrž baterie, jednoduché ovládání, žádné zbytečné aplikace, bo čistý android, a písmo a celé prostředí lze zvětšit ve 3 stupních, na ten největší je vše velké a pěkně čitelné. Odemykání přes Moto displej je též jednoduché a po zvednutí telefonu se ukáže náhled na velké hodiny, datum, stav baterie a veškeré notifikace
https://mobilni-telefony.heureka.cz/mot ... o-e4-plus/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stile297 30. 5. 2019 07:25

Já jsem řešil něco podobného. Tchán 78 let, nikdy dříve smartfon. Do požadavků jsem ještě přidal voděodolnost a větší výdrž při nárazu. Přece jenom už v prstech není takový cit a sem tam může tel. vypadnout z ruky. Nakonec jsem koupil https://www.alza.cz/blackview-gbv5800-l ... 495903.htm (kupoval jsem starší model, ale ten jsem nenašel).
Ponastavoval jsem mu tam nějaké widgety, které ho zajímají - zprávy, počasí a tak.
Po půl roce mi řekl, že je to pro něho zbytečně komplikované, a že mu stačí umět si zavolat, příjmot hovor, sem tam udělat fotku a sem tam poslat SMSku. Na ostatní věci je pro něj jednodušší sednout k PC.
Ve finále skončil se starou Nokii 1020, která nám ležela jako záložní tel. ve skříni. Druhou ostatně používá s velkou spokojeností tchýně už několik let a nechce slyšet o výměně. Chválí si hlavně foťák a možnost prohlížení (a ukazování známým) fotek s vnoučaty... :-)
Jo a Blackview používá můj 18-ti letý syn a neslyšel jsem od něho žádnou připomínku ke kvalitě nebo funkčnosti.
stile297
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků