Jaký telefon kolem 12 tisíc?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Reede 22. 5. 2019 15:30

Zdravím,

vybírám nový telefon kolem 12 tisíc. Hledám hlavně nějaký telefon u kterého je ještě alespoň šance, že budou nějaké aktualizace. Docela dost se mi líbí Samsung S9, ale přijde mi, že o proti konkurenci je docela dost drahý.
Xioami Mi 9 nabízí dost lepší funkce bohužel má docela dost velký display, ale zase u Samsungu jsem si jistý, že to bude dobrý telefon. Kamarád vlastní S6 a i na dnešní poměry je to celkem slušný telefon. Až na výdrž baterie teda :D
Přemýšlel jsem i na S10e, ale už je docela o dost dražší a nevím zda to za to stojí..
Co byste koupili v této cenové relaci ?


Díky.
Reede
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 5. 2019 15:35

Asus Zenfone 6 bych koupil
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod don-leo 22. 5. 2019 16:25

Xiaomi mi 9. Na displej si zvykneš.
don-leo
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 5. 2019 16:34

Je potřeba se dívat na celkové rozměry smartphonu, protože teď jsou sice větší displeje než dříve ale s jiným poměrem stran a také rámečky jsou minimální
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reede 22. 5. 2019 16:35

Musím říct, že papírově ten Zenfone 6 vypadá dost dobře..
Xioami mi 9 taky o něm dost přemýšlím, ale zase upřímně radši bych ten Samsung :D
Škoda, že ten Samsung nedá nějakou slevu, která by byla obdobná jako u konkurence.
Ačkoli tak za 2-3 měsíce si myslím, že i ta S10e dost sníží cenu.. Jelikož co jsem tak koukal tak S9 vyšla v březnu 2018 a v 8 měsíci stejného roku byla už snížená cena asi o 8 tisíc.
Ale bohužel telefon potřebuji už koupit teď.

-- 22. 5. 2019 16:37 --

Nicméně teď koukám, že Zenfone 6 má stejně velký display :D
Reede
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 22. 5. 2019 17:59

No ja nevim , S9 uz je dost stary model.
To radeji mi9 , kde vychazi aktualizace casto.
Zenfone 6 vypada dobre , jen ta cena je vysi.
Jedina vyhoda je , ze uz ty ciny umi dost dobre fotit.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod don-leo 23. 5. 2019 09:06

jestli se rozhoduješ mezi tím zenfonem a mi 9, tak se rozhodni podle umístění čtečky (vpředu/vzadu).
a možná jestli ti vadí kapka-výřez v displeji.
don-leo
Junior

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 23. 5. 2019 11:44

LG G7
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod uiqjirka 23. 5. 2019 12:30

LG ne, hrozí jak brzké pokažení tak i hlavně mizerná podpora respektive nepodpora této značky.
LG jedině, pokud chce člověk potíže.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roman II 23. 5. 2019 13:14

LG G7 a ještě vám skoro čtyři tisíce zbydou, na rozdíl od zdejších jelimánů mám s LG jenom kladné zkušenosti (G2,3,4,5,6,7)
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod Reede 23. 5. 2019 14:08

LG nechci určitě :D
Dneska jsem se byl podívat na ten S10e a nevím jak všichni můžou říkat, že se suprově drží.. :D Moc mě to teda nenadchlo, ta čtečka otisku prstu je opravdu hodně vysoko když si představím, že bych tam měl ještě pouzdro tak by to bylo strašný.. A ty úzké rámečky mi taky moc nevyhovují. Ale je pravda, že i když to má 5,8" tak mi to vůbec nepřišlo naopak mi to přišlo docela malý.
Byl jsem zatím jenom v ElektroExpertu a Okay. A narazil jsem bohužel jen na S10e, Xioami mi9 nebo S10 klasická tam nebyla.. A ten Zenfone 6 se nejspíše ani ještě neprodává..
Dobře se mi držel třeba Huawei P30, ale s tím co se s Huawei teď děje a hlavně doteď jsem Huawei telefon vlastnil a už chci zkusit něco jiného.
Z oblasti technologických novinek se mi líbí ta S10, ale bohužel 20tisíc za telefon už dávat nechci.
Ta S10e mi příjde jinak docela ošizená, nemá měřič tepu jako to bylo u minulých generacích, ale hlavně ta čtečka mě mrzí, že je tak špatně umístěná. Kdyby byla v displayi jako u S10, tak by se držela mnohem lépe.
Aktuálně tedy vůbec nevím co pořídit. Budu se muset podívat po těch Xioami mi9 nebo počkat na ten Zenfone 6 nebo už nevím..
Reede
Junior

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 23. 5. 2019 14:14

Tak to mas blby, G7 je top koupe za ty prachy. V tom pripade hledej mezi predrazenymi kramy typu Samsung nebo Huawei :)
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Reede 23. 5. 2019 14:31

Nevím. LG mi přijde, že se vyvíjí asi tak stejně jako HTC. Dříve to bylo asi fajn, ale už kvůli podpoře bych do LG dnes nešel.
Neříkám, že Samgung není předraženej, ale zase má to nějaký odůvodnění.. Podpora, aktualizace a hlavně komunita lidí, kteří ten telefon mají je mnohem důležitější.
Reede
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 5. 2019 14:53

Me by jenom zajimalo, proc nekdo vyuziva snimac tepu v mobilu a nebo ze kdyz to mobil nema, tak mu to nevyhovuje. To jako jdes behat a mas palec nekde na mobilu???
anonymni

Odeslat příspěvekod Reede 23. 5. 2019 15:08

Neříkám, že to k něčemu je :D Ale klasická S10 to má a předchůdci také, ale jak říkám asi víc důležitý je pro mě ta čtečka otisku prstu.. Bylo to spíš jen tak pro příklad. Je toho více co S10e nemá. Rozhodně za tu cenu za jakou se prodává by je to mělo mít.
Reede
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků