a2mobile roaming (v PL neomezený net)

O zahraničních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 28. 4. 2019 19:08

Dobrý den,

vážně uvažuji o pořízení SIM a2mobile. Po přečtení všech dosavadních příspěvků v tomto tématu mám několik otázek. Předem děkuji za jejich zodpovězení.

1) Je a2mobile MNO, nebo MVNO? Pokud by byl MVNO, mohl by nabízet VoIP. A jestliže by nabízel VoIP, mohl by umožňovat (podobně jako např. Odorik) přiřazení jiného mobilního čísla ke svému číslu, takže volaným by se pak jevil příchozí hovor jako hovor z CZ a nikoliv PL mobilního čísla.

2) Podařilo se někomu u a2mobile nastavit CLIR, jak se o tom píše dříve v tomto tématu? Předpokládám, že se to dělá odesláním určitého kódu z této SIM jako potvrzení hovoru.

3) Pokud budu tuto SIM používat pouze v ČR (=roamingu), přijde mi po nějaké době (jak přesně dlouhé?) upozorňující SMS v polštině, kterou někdo uveřejnil v tomto tématu výše. Stačí v takovém případě zajet do pohraničí, kde je dostupný signál polského operátora a po přihlášení do jeho sítě realizovat pár hovorů, nebo poslat několik SMS, abych pak měl stejně dlouhou dobu jako předtím pokoj a vyhnul se zvýšení cen formou příplatků za používání v roamingu?

4) Platnost SIM karty je 1 rok od posledního dobití a dobíjení kreditu prostřednictvím polského PayPal/PalU je bez problémů. Je to tak?
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod 0055 28. 4. 2019 20:00

Nasadil jsem druhou kartu 720 958 xxx a LTE jede, bez jakehokoliv problemu, 4G jede bez problemu, na dsl.cz namerim necelych 40MB/s. Aniz bych neco udelal to jede. Mozna to jiz opravili plosne.
0055
Junior

Odeslat příspěvekod petr-21 29. 4. 2019 11:14

CLIR i dobijeni funguje, jak uz je tady napsano. S dobou pouzivani v roamingu jsem nekde videl, ze by sms mela prijit po 4 mesicich. Pak doufam bude stacit prihlaseni do domaci site. A2 je virtual v siti Plus a nabizi nejake wifi volani. Ja zadnou VOIP sluzbu nepouzivam, tak nevim.
petr-21
Junior

Odeslat příspěvekod to.tak 1. 5. 2019 08:43

I nějaký odkaz na volání přes Wifi tam je. Přes vlastí apku.
Kód: Vybrat vše
https://a2mobile.pl/wificalling
to.tak
Junior

Odeslat příspěvekod Camptm 10. 5. 2019 00:17

Camptm píše:Zdarec,jsem novým majitelem sim 720 736 xxx a sim 720 763 xxx kupovane v zabce v Krakowe 13.4,prodavacka delala nejake nastaveni,cisla aktivovane prozvonenim polskeho cisla jeste v polsku.V CR jeste dosli nejake OMA nastavujicich sms,funguje volani,sms,data,ale karta se nedokaze prihlasit do LTE sitě,jen 3G,jak jste to nakonec vyresili aby vam jelo i LTE?.Kde a jak nejlip kontaktovat podporu,co jim napsat aby me hned neodpalkovali,sla by pripadne preposlat alespon pocatecni konverzace,moc cizi jazyky neumim tak by me to asi hodne pomohlo.Diky za rady zde,na emailu matousek.tom@gmail.com nebo na tel 773958191,moc diky,trosku zklamani,bral jsem cisla ze sedmickou jako tutovku..

Edit:na druhý den po novém nastavení přístupu k internetu začalo fungovat i LTE správně
Camptm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomas-II 10. 5. 2019 15:27

Chci se přihlásit na polský web a chce to po mně "Poprawny PESEL / NIP / numer dokumentu jest wymagany". NIP jsem našel na paragonu. PESEL najdu kde? Poradí někdo? Dík.
Tomas-II
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr-21 11. 5. 2019 12:02

Chce to cislo dokladu, na ktery byla karta registrovana.
petr-21
Junior

Odeslat příspěvekod Persbrandt 11. 5. 2019 16:51

to.tak píše:I nějaký odkaz na volání přes Wifi tam je. Přes vlastí apku.
Kód: Vybrat vše
https://a2mobile.pl/wificalling


To je hezke, ze maji nejake wifi volani, ale k cemu to prp nasince muze byt prakticky dobre? Predpokladam, ze to je neco podobneho jako Vowifi, ktere u nas nabizi napr. Vodafone, tedy ze to umozni volat za podminek daneho tarifu pres wifi, tam kde je slaby signal mobil. operatora, treba doma ve sklepe. Takze to asi i tady lze, ja osobne jsem takovy problem se signalem nikdy nemel. Ale ze by to nejak umoznilo obejit ten 4-mesicni limit uplatnovany na pouzivani polske simky pouze v roamingu, to asi tezko. Nebo se pletu?
Jo a nekde ve foru jsem cetl, jestli to cituju spravne, ze na jednom mobilu lze snad aktivovat max. 5 sim karet A2mobile. Slyseli jste o tom nekdo a je takove omezeni vubec mozne?

-- 11. 5. 2019 16:55 --

Doplnim, ze ja zatim polskou kartu nemam.

-- 11. 5. 2019 17:20 --

Tak si rikam, proc vlastne resite nejakou sedmickovou serii a vubec jakymi ciframi to polske cislo zacina, neni to jedno? Co mi tady uniklo?

A ptal jste se nekdo prodavacu nebo podpory na nejake to omezeni poctu karet, ktere lze koupit na jednu osobu, resp. na jednu obcanku?
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod steve 12. 5. 2019 07:30

To je otazok, ako keby si s tym chcel podnikat a nie vyskusat a najma horko zaplakat pri porovnani s nasimi operatormi. A asi nic ti neunika, snad len fakt, ze ti nasi su nenazrani. Ja som vlani v lete kupoval na OP 4 polske SIM na poste bez problemov a ak by ten pocet limitovali, tak dalsie dokupim na benzinovej pumpe ci v niektorom obchode. Pochybujem, ze pri aktivacii by ma limitovali, pokial to nemaju jednoznacne uvedene v obch.podmienkach. Mozno, ze predajcovia to svojvolne blokuju, aby ich tak dlho nikto nezdrziaval pri nahadzovani udajov.
steve
Junior

Odeslat příspěvekod Tomas-II 12. 5. 2019 10:37

Doplním info. Ve čtvrtek jsem koupil v Žabce Radostowice číslo 720 7xx xxx. Až doma jsem vložil SIMku do telefonu, odeslal kód s dotazem na zůstatek a došla SMS, že děkuji za aktivaci a vítají mě do sítě. V mobilu jsem nastavil internet dle návodu na jejich stránce a jsem na LTE. Dobil jsem přes Google pay. Přes kódy jsem si nastavil balíček volání a internet.

-- 12. 5. 2019 11:45 --

Stále se nemůžu zaregistrovat na web (https://moje.a2mobile.pl/zarejestruj). Jde to i jinak, než přes ten formulář na webu? Např. přes SMS?

PESEL je číslo občanky, jak napsal "petr-21"
NIP je na dokladu o zaplacení
numer dokumentu jest wymagany - toto je co? zkoušel jsem z paragonu vkládat "nr wadr." nebo i "Nr transakcji", ale stále mě nepustí dál

Poradí někdo? Dík.

-- 12. 5. 2019 12:02 --

Heuréka! Tak já se tam snažil nacpat všechny tři možnosti a stačí jen číslo občanky.

Pro ostatní po vložení čísla občanky, mejlu a hesla Vám dojde aktivační mejl, který platí 3 hodiny. Po kliknutí na aktivační link, se Vám otevře stránka, kam vložíte tel. číslo a číslo občanky. Dojde Vám SMS s aktivačním číslem, které vložíte na stránky. Tím jste zaregistrovaní a otevře se Vám samoobsluha.
Tomas-II
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Persbrandt 12. 5. 2019 17:36

steve píše: A asi nic ti neunika, snad len fakt, ze ti nasi su nenazrani. Ja som vlani v lete kupoval na OP 4 polske SIM na poste bez problemov a ak by ten pocet limitovali, tak dalsie dokupim na benzinovej pumpe ci v niektorom obchode. Pochybujem, ze pri aktivacii by ma limitovali, pokial to nemaju jednoznacne uvedene v obch.podmienkach. Mozno, ze predajcovia to svojvolne blokuju, aby ich tak dlho nikto nezdrziaval pri nahadzovani udajov.


Ne neunika mi, ze nasi operatori jsou nenazrani, to je mi vic nez jasne. Tim omezenim poctu sim karet jsem myslel prave to, ze kdyz se pri registraci karty musi predkladat obcanka, tak operator (tady A2mobile) asi taky ma ve svem systemu prehled, kolik sim karet je registrovanych na jednu konkretni obcanku a mohl by teoreticky stanovit takove omezeni, ze vic nez treba 5 sim karet na jeden doklad nezaregistruje. Nemyslel jsem samozrejme, ze by ten pocet sim karet nejak svevolne omezoval prodejce jako treba Zabka.
Nejde mi o nejake obchodovani s kartami, ale pro regulerni pouzivani teto polske sim karty misto ceskeho operatora by techto karet bylo potreba koupit vic (i kdyz to nemusi byt nutne pri jednom nakupu), uz kvuli tomu 4-mesicnimu limitu na pouzivani sim karty v roamingu (ktery, jak doufam, by podle nejakeho clanku na skrblik.cz mohl v praxi trvat treba az rok).
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod petyo 15. 5. 2019 08:11

Operátor nic neomezuje. Registrace na OP je kvůli zákonům, které zakazují anonymní sim. U nás takový zákon není.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod Persbrandt 17. 5. 2019 03:29

Ja vim, ze registrace simky na OP v Polsku (a dalsich zemich) je kvuli zakonum. Ale polsky operator by to mohl vyuzit, protoze tohle dlouhodobe vyuzivani PL karet v EU roamingu pro neho nebude prilis vynosne. Samozrejme pokud mu to zakony umozni vyuzit nebo aspon pokud bude tvrdit, ze mu to zakony umoznuji. Kazdopadne uz ma stopu, podle ktere ma simku/simky prirazenu ke konkr. jmenu uzivatele, na rozdil od anonymnich predplacenek.

Ale narazel jsem hlavne na to, ze jsem cetl v clanku o pouziti operatora A2 mobile na serveru skrblik.cz takovou zvlastni poznamku, ze na jednom mobilu lze pouzit max. 5 techto sim karet, bez nejakeho blizsiho vysvetleni. Tak nevim, co si o tom myslet.
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod vladii 27. 5. 2019 14:32

V sucastnosti uz kazdy polsky operator uplatnuje doplatky po 4 mesiacach v roamingu, niektori uz po mesiaci.

Mimo to ,okrem a2mobile a polska lycamobile je doplatek uz u kazde prepaid karty hned. a2mobile ani lyca (aspon doted nemel) roaming LTE , takze v CZ nebo DE dost ohranicene pouzitie.

Bohuzial v POlsku dost znacne pritvrdili ceny aspon co sa tyka internetu, doteraz bol prakticky zadarmo , stacilo dobit kredit, bez ohranicenia rychlosti.
Bohuzial tie casy uz skoncili.

BTW: kto chyta polsky signal , tak starter orange free za 5 zl( 30 KC) ma 72 GB na 14 dni , karta do kosa a nova SIM atd,

nebo Orange free na karte za 300 zl 1 TB z toho 25,05 GB v roamingu plus neomezene hovory , plati cely rok
vladii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Persbrandt 27. 5. 2019 16:35

"Mimo to ,okrem a2mobile a polska lycamobile je doplatek uz u kazde prepaid karty hned."

Coze, priplatky v EU roamingu u polskych predpl. karet krome uvedenych uctuji okamzite? To by ale prece bylo proti evrop. roamingove regulaci, nebo ne? Nebo nasli nejaky zpusob, jak tu regulaci obejit?

-- 27. 5. 2019 16:40 --

"Bohuzial v POlsku dost znacne pritvrdili ceny aspon co sa tyka internetu, doteraz bol prakticky zadarmo , stacilo dobit kredit, bez ohranicenia rychlosti."

Muze obecnou platnost tohoto tvrzeni ohledne mobilniho internetu na PL predplacenkach potvrdit z vlastni zkusenosti nekdo dalsi? Diky.
Persbrandt
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků