Retenční nabídky O2

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod temp_1138 11. 3. 2019 17:04

Tyhle retenční vlákna mi dost pomohli, takže velké díky všem a aspoň takto přidávám své zkušenosti:

Nabídka od retenčního oddělení u posledního čísla u O2*: FREE Bronzový (neomezené tel, sms a 3GB) za 499,- a závazek 24m.

Vím, že to není sleva 50% (375,-), která se tu už několikrát zmiňovala, ale otec na to spěchal a já to lépe nezvládl.
Nejdřív jsem tedy zavolal na Vdf, že nespokojen s O2. Tam hned nabídli neomezený tarif + 2,5GB za 449,-. Následně T-Mobile. Tam nabídka horší než co mají na stránkách, což mě překvapilo. Nakonec zpět na 02. Přepojen na retenční a první nabídka 599 za neomezený tarif + 1,5GB. Otec doposud platil ofiko cenovku 749,- (ano, bohužel, ale s tím nic už neudělám). Zmínil jsem nabídku konkurence a oni nabídli 499,- za 1,5GB a 599,- za 3GB variantu. Nato já, že vím o jejich nabídkách Free+1,5GB za 375 a že bych se chtěl k tomu přiblížit. Jejich odpověď, že takové slevy už od února, kdy 'upgradovali' tarify, možné nejsou. Nepravděpodobné, ale s cenou pod 499 nehnuli, takže mi zbývalo aspoň navýšit data na 3GB. Dávám si tedy hodnocení 6/10; lepší než nic, ale určitě to mohlo skončit lépe. Snad příště.

*- pochybuji, že to hraje jakoukoliv roli, ale jen pro kontext dodávám, že u 02 už nic jiného nemáme. Net+IPTV jsme před lety zrušili a ostatní čísla převedli. Zbývala jen poslední simka, kterou otec u nich má od 90. let. Chtěl jsem od O2 přejít komplet, ale to se mi tentokrát nepodařilo, takže snad otce za ty dva roky přemluvím.

Nakonec mám přeci jeden dotaz. Retenční nabídky jsou jedna věc, ale co akviziční nabídky u konkurenčních operátorů? Je lepší si nechat od nich zavolat po zadání tel. číslo přes jejich stránky anebo to nehraje roli a operátoři na info linkách mají stejné pravomoce co se týče cenových nabídek?
temp_1138
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gulala 15. 3. 2019 12:59

Nechápu, proč jsi jim popravdě přiznal, kolik doteď platíš a za co. Musíš jim nahlásit cenu tak poloviční, než ve skutečnosti, jinak žádnou dobrou nabídku nedostaneš. Nebo sis myslel, že když jim řekneš, že chceš platit 375 Kč a u konkurence teď platíš 499 Kč, tak ti sleví?....Nesleví. Oni mají v propozicích udržet cenu za každou cenu.
gulala
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petyo 15. 3. 2019 15:22

Mr.Scully píše:Takže jsi měla ten 6GB tarif s úvazkem za 849 a nabídli ti ho za 599? (Mám ten samý, tak mě to zajímá). Stačily by mi ty 3GB za 499, ale nejsem si jist, jak rádo retenční slevuje. Mám pocit, že spíš se snaží udržet cenu a nabízet služby navíc.


Retenční ti dá nejlepší nabídku, když paltíš málo a chce abys platitl víc. Pokud platíš 849 tak nebudou mít moc vůli to zlevňovat. Nejlepší je platit měsíčně tak kolem stovky a pak požádat o ČVOP.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod temp_1138 18. 3. 2019 18:48

gulala píše:Nechápu, proč jsi jim popravdě přiznal, kolik doteď platíš a za co. Musíš jim nahlásit cenu tak poloviční, než ve skutečnosti, jinak žádnou dobrou nabídku nedostaneš. Nebo sis myslel, že když jim řekneš, že chceš platit 375 Kč a u konkurence teď platíš 499 Kč, tak ti sleví?....Nesleví. Oni mají v propozicích udržet cenu za každou cenu.


U konkurenčních operátorů jsem nic nepřiznával a u O2 přeci vědí, kolik platíme. U VdF nabídli rovnou 449 bez jakékoliv diskuze o aktuální útratě, a u TM jsem zmínil, že platím cca 550 pouze poté, co mi dali nabídku horší než je online a ani to nezabralo.
Uznávám, že jsem mohl zkusit a říct u O2, že kokurence hned nabídla 375 tak ať to vyrovnají nebo odcházím, ale nikde na netu jsem nenašel info, že by operátoři nabízeli 50% slevu novým zákazníkům, tak se mi takto blafovat nechtělo.
Pokud mi někdo potvrdí, že 50% slevy jsou možné i pro nové klienty (a nejenom klienty stávající), tak budu s radostí poučen a samozřejmě tuto informaci příště využiju.
temp_1138
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hromadcicka 30. 4. 2019 17:51

Nevite, jestli je moznost usmlouvat u o2 nejakou slevu na internet+tv krome te klasicke stokoruny?
hromadcicka
Junior

Odeslat příspěvekod KrylP 30. 4. 2019 19:31

Pořád tady něco kutíte a přitom stačí, když se dáte dohromady 4 normální poctivci a máte každý za 375,- neomezený tarif a 2,5 Gb dat... Jenže to chce něco dělat a ne se doprošovat operátorů a tady řešit kraviny.
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod hromadcicka 30. 4. 2019 19:41

KrylP resit kraviny? Resime retencni nabidky v topicu o retencnim nabidkach, tak co to meles ty tydyte? Dej se dokupy.
hromadcicka
Junior





Odeslat příspěvekod audiobullys 28. 5. 2019 22:02

nedavno jsem volal na o2 linku a tam mi nabidli k netu neomezenku a 1,5 GB dat za 200 Kč. přitom tendle tarif mám u o2 family za 404 Kč. no v červenci mi konci asi 2 císla z 5 , v zimě i adsl s tv u O2 a silně uvažuji kvuli ultrapomalemu uploadu 2mbit/s (200 kB/s) o ukončení všech služeb u O2 a přechod k Tmobile na MAgentu, kde dostanu pro 2-3 čísla 15 GB dat.

ví někdo jestli už platí nějaký nový zákon i pro starší úvazky, nebo furt se musí doplácet 20procent do konce závazku? každopádně v červnu na to si udělám čas a udělám jim pápá. jako prodlužovat na 2 roky za 404 Kč s 2 GB dat, když TM to má s 10 GB a ještě za 300 Kč ? a najednou by to dali i za 200 Kč ?
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ze.us 29. 5. 2019 07:45

Furt 20%, slibem noveho zakona si zatim jen vylepsuji image.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hastrmanek 16. 6. 2019 09:52

Zdravim, resim sluzby u o2 - zivnostnik.

2x neomezene volani sms, 3gb data - 614 Kč
Internet doma 450Kč
Pevna linka 245 Kč

tohle je nabidka s 18% slevou v ramci o2 PROFI.

Prosim o radu co na to rikate.....

Dekuji.
hastrmanek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lagaeri 31. 7. 2019 12:57

Dobrý den všem, mám krátký dotaz.
Jsem v současné době u O2, studentský tarif za 499: 120min, 120sms, 10GB dat. Byl jsem celkem spokojen dokud jsem nezjistil, že provolám mnohem víc a tak jsem u jedné společnosti řešící přestupy k jiným operátorům zažádal o přestup k Vodafone, který nabízí podobný tarif navíc s voláním a sms zdarma do všech sítí.

Nedošlo mi ale, že u O2 mám závazek ještě na cca 12 měsíců tzn. při odchodu poplatek 1200Kč, navíc mi nabídli v retenci že pokud zůstanu, dají mi k současnému tarifu také volání do všech sítí zdarma a že to tarif není veřejný, uzavření smlouvy na další dva roky. Byl jsem nadšen, že nebudu muset přecházet a platit poplatek přitom budu mít stejné podmínky jako u konkurence.

Pak ale paní z nejmenované společnosti zabývající se přestupy na mě apelovala ať stejně přestoupím, že tarif který mi slíbili za stejnou cenu mi mohou dát jen na tři měsíce a pak bez mého vědomí navýšit cenu aniž bych s tím mohl něco udělat, to mě zase dostalo a momentálně nevím jestli teda přestupovat nebo věřit O2 že slíbený tarif budu mít za stejnou cenu po celé dva roky a jeho podmínky se nezmění.

Prosím o radu, nevím komu teď více věřit, zda O2 nebo paní která se sice snaží pomoci ale je jasné že za každý zprostředkovaný přestup má peníze. Setkal jste se někdo s tím, že by O2 po nějaké době bez vědomí změnilo u slíbeného tarifu podmínky ?

Děkuji a přeji všem hezký den.
Lagaeri
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků