Nejlevnější ADSL/VDSL (pevný internet)

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod alfas123 2. 1. 2019 21:18

Ake mate skusenosti s WIA? Maju teraz akciu jeden mesiac zdarma, tak by som rad vyskusal to slavne 100Mbit DSL :-)
Dik
alfas123
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TrustNo1 3. 1. 2019 01:22

alfas123: Je to jeden z největších alternativních operátorům který se snaží konkurovat O2 (když nepočítám Vodafone a T-Mobile). Slyšel jsem, že mají dobrou zákaznickou podporu.

Akci má od 1.1.2019 i O2 - https://www.o2.cz/osobni/adsl-vdsl-internet/
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod alfas123 3. 1. 2019 03:55

O2 ma akciu s uvazkom na 24m
alfas123
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milbust 3. 1. 2019 03:58

Mám WIA 3/4 roku (50Mb) a nemůžu si stěžovat. Zatím bez jakéhokoliv problému. Rychlost stabilně kolem 40 Mb (momentálně 48 Mb). Net jel prakticky okamžitě po zapojení technikem. Podporu nemohu posoudit, jelikož jsem zatím nemusel nic řešit. Žádný výpadek, žádné výrazné zpomalení.
milbust
Junior

Odeslat příspěvekod alfas123 3. 1. 2019 06:19

Aky mas modem?
Funguje to tak, ze sa to predplaca na 3 mesiace?
alfas123
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jaros.mil 29. 1. 2019 15:31

U nás máme VDSL od http://www.HSLprofi.cz

Internet máme za 444 a máme 50 Mb/s. Standard DSL, před tím jsme byli u O2, interet byl určitě pomalejší ikdyž jsme platili stejnou rychlost. Do bytu rodičů jsme pořídili menší tarif a ten je za 333.

Na Rychlost.cz naměříme vždy něco kolem 40Mb/s takže agregace je v klidu.Je to malá firmička, zatím jsme žádný problém neřešili takže o technické podpoře nic nevím.
Jaros.mil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milbust 30. 1. 2019 23:41

Modem mám Comtrend VR-3031eu. Platím jednou za 3 měsíce. Zatím bez problémů.
milbust
Junior

Odeslat příspěvekod alfas123 8. 4. 2019 20:06

Snad to niekomu pomoze. Na webe cetinu nam to ukazuje 100Mbit, tak sme sa rozhodli pre WIA. Mali akciu mesiac zdarma pri kupeni modemu aj instalacia zdarma.
Bohuzial, Cetin klame. U nas neslo ani 50Mbit, technik odmeral, ze sme 600m od ustredne, teda kabel ma 600m. CETIN som na to upozornil, ale ich to nezaujima. To bolo uz v januari a stale to neopravili.
Vo WIA sa zachovali ferovo, stacil jeden telefonat. Peniaze vratili na kartu.
Az nam to zrychlia (konkurencia planuje optiku, takze cetin tu uz ma pripravu na DSLAM, uz to len dat do prevadzky), tak by som sa WIA nebal.

Inak WIA ma naozaj ferove podmienky, ziadne podpasovky ako konkurencia, ze nutia do zavazku a maju viac cennikov, napr. T-M ma hlavny cennik, a potom vedlajsi, kde sa clovek dozvie, ze instalacia stoji 2.000Kc, za zariadenie chce 50Kc/m a ked ho clovek nevrati, bez ohladu na jeho vek a funkcnost chcu pokutu 4.000
WIA dokaze bez zavazku urobit jednu z najlepsich cien. Lepsiu cenu som nasiel snad len u firmy, kde sa musel predplatit cely rok, inak to bolo drahsie.
Uvidime, co prinesie nastup 5G :-)

Jo, a velka skoda, ze ludia akceptuju zavazky. Keby nebol po tych produktoch dopyt, tak by to vymizlo. Navyse sa to zhorsuje, kedysi mala O2 zavazok k DSL na 12, teraz az na 24. Navyse v CR su nedomyslene zakony, takze neexistuje zakonny dovod sluzbu zrusit bez sankcie pri stahovani. A dokonca ani na jej prestahovanie. Obvykle sa pri stahovani bud sluzba zrusi, a clovek dostane pokutu, alebo sa obnovi zavazok... TFUJ
alfas123
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TrustNo1 11. 4. 2019 13:20

T-Mobile VDSL:
- rychlost 20/2 Mbit/s za 399,- Kč bez závazku, modem vlastní

- rychlost 50/5 Mbit/s za 499,- Kč bez závazku, modem vlastní

V rámci Magenta 1:

- rychlost 20/2 Mbit/s za 299,25 Kč bez závazku, modem vlastní

- rychlost 50/5 Mbit/s za 374,25 Kč bez závazku, modem vlastní

- k tomu tarif za 374,25 Kč se závazkem na 24 měsíců a 0,5 GB dat v základu a + dalších až 15 GB dat; možné sdílení mobilního internetu na Twist.

Není o čem...

https://www.t-mobile.cz/exkluzivni-nabidka


https://www.t-mobile.cz/dcpublic/Cenik_ ... ile-II.pdf
str. 27: "...Pevný internet s tarifem XS–XL může účastník uzavřít na dobu určitou 24 měsíců nebo na dobu neurčitou. U tarifu Pevný internet XS lze smlouvu uzavřít rovněž na 12 měsíců."
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod alfas123 11. 4. 2019 15:14

A potom tam je dalsi cennik, kde je napisane, ze za zriadenie sa plati 1000 resp.2000 :-)
alfas123
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TrustNo1 11. 4. 2019 15:42

alfas123: Mám vlastní modem (z volné distribuce) a nemusel jsem si tedy od T-Mobile žádný kupovat (ani na splátky) a ani využívat jejich pronájem, který nyní po novém roce nově nabízejí místo splátkování. Stačí při objednávce sdělit, že mám zájem jen o službu (bez závazku) a zařízení, že budu využívat vlastní. Při objednávce po telefonu to nebyl vůbec žádný problém a na prodejně se mi u druhé smlouvy zase snažili vnutit závazek, který jsem ale s odkazem na podmínky zdvořile odmítl.
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod honzatrx 11. 4. 2019 16:20

Brát si v současné době neustálých změn na telekomunikačním trhu závazek (snad maximálně roční), je totální hloupost. Co týče netu, mnoho let jsem byl odkázán na vytáčené, posléze ADSL a VDSL (20 Mb za 500) připojení od O2, jiná technická možnost (ani wifi 5GHz) totiž nebyla a to je lokalita v centru Prahy na Vinohradech. Teprve před 4 roky sem doslova dokopali UPC, takže okamžitě výpověď O2 a objednal jsem net po kabelu, takže mám 150/30 za 390 s DPH a každý rok obnovuji smlouvu, jednak jako prevenci, kdyby UPC chtělo zdražit, druhak kdyby se tu vyskytla optika nebo něco lepšího, než kabelovka, abych přešel a nemusel čekat ještě rok.
honzatrx
Junior

Odeslat příspěvekod alfas123 11. 4. 2019 16:49

Teraz chcu naozaj 1000 resp.2000 za instalaciu ked to je bez zavazku. A svinstvo je, ze to je skryte v tom druhom cenniku
alfas123
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TrustNo1 12. 4. 2019 10:38

alfas123: Ten aktivační poplatek se vztahuje na pronájem zařízení při zřízení služby na dobu neurčitou. Pokud si zařízení nechceš pronajmout, nic neplatíš.
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod alfas123 12. 4. 2019 12:37

Ja som dostal inu info...
alfas123
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků