Červený mobil do cca. 10 000

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod peno11 29. 12. 2018 23:07

Zdravím, moje sestřenice mě požádala o radu s koupí nového mobilu. Chtěla by něco s úhlopříčkou do nějakých 6,5", 32 GB paměti a podporou SD karet nebo 64 GB kdy by už nemusela být podpora SD karet. Měl by být svižný, aby se na něm daly hrát i hry a měl by mít i dobrý zadní foťák, na předním až tolik nezáleží. Výhodou by byla podpora Wi-Fi volání u T-Mobile a FM rádio, ale nejsou to funkce, bez kterých by se neobešla.
Zaujal ji Honor 8x, ale nelíbí se jí úplně ten výřez nahoře a má i trochu obavy o aktualizace do budoucna. Osobně bych jí asi doporučil něco z programu Android One, ale při hledání něčeho v červené barvě jsem narazil, takže si nechám poradit.

Edit: Překlep v úhlopříčce, kterou jsem o jeden palec zmenšil :-[
Naposledy upravil peno11 dne 29. 12. 2018 23:26, celkově upraveno 2
peno11
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 12. 2018 23:23

Honor 8X větší displej je vhodnější na hry, výřez jde softwarově schovat, aktualizace dostane

-- 29. 12. 2018 23:27 --

také Honor Play je v červené
https://www.datart.cz/mobilni-telefon-h ... 92vqs.html

-- 29. 12. 2018 23:41 --

Meizu Pro 7
https://m.alza.cz/meizu-pro-7-64gb-cerv ... gIWbPD_BwE

Samsung J6+
https://m.alza.cz/samsung-galaxy-j6-dua ... gI5BPD_BwE
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peno11 29. 12. 2018 23:52

Ještě jednou omluva za tu úhlopříčku, těch 5,5 byl opravdu překlep. 6,5" Honor X by byl asi ideální. Ale těmi aktualizacemi si u Huawei opravdu nejsem tak moc jistý. Sestřenka není typ, který by měnil mobily co půl roku. Byla by ráda, kdyby jí vydržel minimálně po dobu dvouleté záruky a zhruba po tu dobu byl i podporován ze strany výrobce. A to se obávám, že asi u Honoru nehrozí.
Honor Play je asi lepší varianta pro hry, ale zase má horší foťák, tak to nevím jestli by do toho šla.
Meizu má ještě Nugát, tak to asi opravdu ne. A u Samsungy mají tendenci se poměrně rychle zpomalovat, díky nadstavbě Samsungu a hromadě Bloatware, tak to asi taky není zcela ideál. Navíc Samsung je na tom s aktualizacemi ještě hůř, než Huawei, co mám zkušenosti. Ale díky za tipy.
peno11
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 12. 2018 00:11

Na aktualizace až tak nehleď, ty dva roky Honor 8X nějaké bude mít a potom stejně už bude mobil morálně zastaralý
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Hardy 30. 12. 2018 00:21

Za ty prachy je Honor Play jednoznačně nejlepší volbou. Foťák bych neřešil -- Huaweií postproces lze řešit focením do raw (místa je na to v telefonu dost). Podpory bych se také nebál, Pie už je na cestě a Q nejspíš také dostane (a stejně tak pravidelné bezp. updaty).
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 30. 12. 2018 08:19

A co s těma rawama pak bude dělat?
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Baf13 30. 12. 2018 08:21

Na hry bych vzal Xiaomi Pocophone F1, pokud nevadí chybějící NFC.
https://www.mp.cz/mobilni-telefon-xiaom ... ed-p-63002

nebo ten Honor Play.
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 30. 12. 2018 09:25

A u Samsungy mají tendenci se poměrně rychle zpomalovat, díky nadstavbě Samsungu a hromadě Bloatware, tak to asi taky není zcela ideál.


To jsem tvrdil take, protoze to kdysi platilo. Rozhodne to vsak neplati dnes a to uz delsi dobu.

Navíc Samsung je na tom s aktualizacemi ještě hůř, než Huawei, co mám zkušenosti.


Tez byvavalo..
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peno11 30. 12. 2018 09:43

Baf13 píše:Na hry bych vzal Xiaomi Pocophone F1, pokud nevadí chybějící NFC.
https://www.mp.cz/mobilni-telefon-xiaom ... ed-p-63002

nebo ten Honor Play.

Netušil jsem, že Pocophone je i v červené. To je rozhodně přijatelná alternativa. NFC by nevadilo. A aktualizace by u něj snad také neměly být problém. Takže to rozhodně sestřence navrhnu. Díky za to.
peno11
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 12. 2018 10:46

Tady máš návod, jak vypnout reklamy od Xiaomi, pokud se v Poco F1 budou zobrazovat

https://xiaomimobile.cz/blog/jak-vypnou ... my-xiaomi/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peno11 30. 12. 2018 15:34

Všem ještě jednou díky za návrhy a rady.
Se sestřenkou jsme dali hlavy dohromady, prošli recenze, videa a pod. a nakonec jsme to omezili na ten Pocophone a Honor 8X. Honor Play nakonec vyřadila kvůli horšímu foťáku. A ty ostatní zde navrhované také neprošly přísným sítem poroty.
Pro Honor 8X mluví lepší foťák a exkluzivnější vzhled, pro Pocophone zase výkon, který je v této cenové kategorii bezkonkurenční. A tak nějak se přiklání spíš k tomu Pocophonu, i přes horší foťák. Ale chtěla by si je osahat někde naživo, aby dostala představu o tom, jak reálně vypadají, jak se drží a podobně, však to znáte. Takže po svátcích vyrazí někam do obchodu a pak se rozhodně.
A k tomu se nabízí doplňující dotaz. Nevíte někde v Brně o obchodu, který má Pocophone a Honor 8X? Nemusí být nutně červený. Prostě nějaký vystavený kus, který by si mohla ošahat, projít menu a tak.
peno11
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 12. 2018 15:39

S těmi foťáky nevím... po poslední aktualizaci by měl fotit Xiaomi Pocophone F1 ze všech zmíněných nejlépe

Mobil Pohotovost bude mít oba na prodejně
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Hardy 30. 12. 2018 17:38

Foťák bych opravdu u Honoru přiliš neporovnával, v obou případech totiž fotky projdou výrazným postprocesem. Na displeji to sice všechno vypadá parádně, ale např. v PC už je komprese atd. dost znát, proto jsem mluvil o focení do raw, kde se tohle neděje. (Fotky lze pak upravit přímo v telefonu) Honor Play má i o třídu lepší procesor a je braný jako vlajka, viz rollout Pie. Zatímco Honor 8x je adept na ukončení podpory již za rok (Honor/Huawei se do updatů střední řady příliš nehrne).

Pocophone také není špatný, jen působí obdobným dojmem jako kdejaké Xiaomi za 4k. Relativně velký, těžký a plastový.

A pokud by nebyl požadavek na červenou barvu, tak dobrou alternativou je i Nova 3, která bude oproti Honoru ještě o něco lépe udržovaná.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod EfineSS 30. 12. 2018 18:45

Červený, za cenu okolo 10000 Kč, se ještě dělá LG V30 (Rapsberry rose). Tahle barva se už ale celkem těžko shání.
EfineSS
Junior

Odeslat příspěvekod peno11 30. 12. 2018 20:02

No, pokud u Pocophone vylepšili foťák, pak asi nebude co řešit. Možná nevypadá tak hezky jako Honory, ale ten výkon je víc než slušný, má přislíbenou aktualizaci minimálně na Android 10 a pokud je doplněný i kvalitním foťákem, pak je jeho jedinou nevýhodou chybějící NFC a to, jak jsem už psal, není pro sestřenku problém. Honory možná vypadají lépe, ale to je tak všechno. A vzhled také není pro sestřenku až tak důležitý. Výkon a aktualizace jsou rozhodně důležitější.
peno11
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků