LG G6 vs Zenfone 5 ... nebo něco jiného?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Wosza 5. 11. 2018 23:08

Ahoj všichni,
vybírám nový mobil a zaujaly mě tyto dva kousky vzhledem k ceně: LG G6 a Zenfone 5 ;-) . Naprosto primární je pro mě fotoaparát. Máte někdo porovnání? Pro jaký model byste se rozhodli? Nebo je ještě nějaký jiný model, který bych měl cca do 10tis. zvážit?

Díky :tleskani
Wosza
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 11. 2018 23:20

Honor 9 taky fotí výborně... ale nemá optickou stabilizaci
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wosza 5. 11. 2018 23:25

To bych už raději sáhl po Honor 10, nicméně koukal jsem na nějaký recenze/porovnání a stejně mi Zenfone přišel na tom podobně/lépe. Možná akorát trochu zaostává u low light fotek. Možná mě ještě napadá pocophone?
Wosza
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 11. 2018 23:26

Pocophone F1 rozhodně není fotomobil, to je výkonný smart na hry
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 5. 11. 2018 23:52

V datartu je do 8.11. akce -20% na Huawei takže třeba Nova 3 je za 8800kč a nebo ještě lepe Mate 10 Pro, ale ten je už za 10400kč. K telefonum je ještě SIM s 200kč kreditem.

https://www.cnews.cz/huawei-datart-slev ... nizsi-cena
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wosza 6. 11. 2018 00:49

Miromen4: Nova 3 mi osobně příjde srovnatelná se Zenfonem? Co myslíš? Jinak se mi taky hrozně líbí možnost ultrawide objektivu - zatím jsem narazil, že to mají pouze G6 a Zenfone 5 v dané cenové relaci. Nevíte ještě o jiných?
Wosza
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 11. 2018 00:58

LG V30 za 10989 u Max-shopu fotoaparátem i celkově naprosto s přehledem převálcuje všechny zde zmíněné
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wosza 6. 11. 2018 01:04

V30 nedopadla na dxomark nějak světoborně :( - hlavně AF, barvy a expozice...
Wosza
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 11. 2018 01:20

To už je na tobě, jestli budeš věřit ne zcela objektivnímu hodnocení na DxOMarku nebo osobním zkušenostem zdejších uživatelů

viewtopic.php?f=1865&t=1287949&start=330
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pelosek15 6. 11. 2018 04:33

Přesně Lg neber udeláš jen dobře :) hlavně ne G6 která má dva odlišné foťáky děs;)
Pelosek15
Junior

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 6. 11. 2018 06:13

V létě jsem výběr zúžil přesně na tyto dva. Měl jsem oba doma, vyhrála G6. Přeci jen, je to vlajková loď vs střední třída, Zen5 je slušný telefon, ale G6 je v mnoha věcech lepší.

Foťák G6, barvy mi přišly věrohodnější, navíc display má podporu HDR (a AoD či DV třeba) , dál IP68 + 810g + 3x gorilla sklo - display+záda+čočky foťáku + folie z výroby, ultimátní kombinace. V neposlední řadě se G6 MNOHEM líp drží díky špičkovým rozměrům, mám na ni silikon a top používání, za ty 3 měsíce co ji mám - extra za ty praxhy co teď stojí - je to úžasný stroj.

Případně kup oba a jeden vrať, na 90% si necháš LG. Pristředí je navíc mnohem intuitivnější, v detailech hned poznáš, že držíš odladěnou vychytanou poctivou vlajkovou loď, které nic nechybí. Výdrž den při velké zátěži, 2 při menší.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod koblih.jr 6. 11. 2018 07:03

Z této dvojice rozhodně G6. Dvě různé optiky (jiní výrobci mají jen jednu optiku, to druhé je asistenční senzor), disponuje vodotěsnou konstrukcí. V aktualizaci na Oreo dostala G6 i dvě funkce w umělou inteligencí (AI Qlens). Obecně má LG chvalenou nadstavbu, která patří k nejodladěnějším. Teda pokud nechceš přímo čistý OS, který zas neumí backup nebo nemá vychytávky v podobě Capture+ a dalších.

G6 teď stojí něco málo přes 8t. Pokud ale bys raději i OLED displej, jedním okem jukni na LG V30. Jinak G6. Vo tom bez debat.
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 6. 11. 2018 08:10

Vybíral jsem také z těchto dvou a vybral G6.Vyhrály bonusy jako IP68 a zvýšená odolnost.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 11. 2018 08:40

Wosza píše:Jinak se mi taky hrozně líbí možnost ultrawide objektivu - zatím jsem narazil, že to mají pouze G6 a Zenfone 5 v dané cenové relaci. Nevíte ještě o jiných?

Samsung A7 má také širokoúhlý fotoaparát
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maslik 6. 11. 2018 10:42

Vybírám také telefon se stejným požadavkem. Původně jsem zamýšlel vzhledem k ceně Xiaomi Mi A2 lite nebo Honor 8x. Pak přišla slevova akce na Honor 10 a Zenfone, které se nyni prodávají za 8tis. A podle toho, co jsem vyčetl má Zenfone navrch díky stabilizaci. LG G6 jsem zavrhl z důvodu, že se jedná o starší model. Pak je ještě zajímavé Xiaomi Mi A8, ale to je lehce nad tvůj limit.
maslik
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků