Nokia Lumia 930 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod TerryKath 28. 10. 2018 10:18

Díky za rychlou a fundovanou odpověď. Mám opravdu HW rev. 2.0.0.2, jsem opravdu technicky neznalý, ale nějaké zkušenosti ze světa IT mám a nechybí mi (myslím) logický úsudek. A ten mi říká, proč MS pustil uprgrade W10M na telefon s nevyhovujícím HW v době, kdy to všem zadara umožnil (při troše nepozornosti v podstatě vnutil)? Jediná omluva je, že to v té době nevěděl a vyřešilo se to záruční opravou. OK, mikrofony jsou kaput a jediná cesta je dát to do servisu, což se asi teď nevyplatí (mění se celá deska?). Vzhledem k tomu, že hlasité aplikace používám, bye, bye L930. Škoda, jevila se jinak velmi pěkně. U L830 mi odešlo power tlačítko (dá se s tím sice fungovat, ale pořád rozebírat telefon, když ho chci vypnout a tahat nabíječku pro zapnutí, je občas opruz), nikdo to neumí opravit. Mám možnost vyměnit L930 za L650, tak to ještě zkusím, ale pak hrozí, že mne tandem Nokia-MS nažene do náruče konkurence, z čehož nemám vůbec radost. :-(
TerryKath
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 28. 10. 2018 10:29

HW 930 je na W10M plne vyhovujici, to ze je vadna deska je jaksi vec jina. Ta deska neni vadna od pocatku, ty mikrofony na te novejsi revizi odejdou casem, neodejdou az s upgradem W10M. Kolega ma novejsi revizi 2.0.0.2 a ma stesi a dodnes mu mikrofony plne chodi. To neni tak, ze automaticky revize 2.0.0.2 = nefunkcni mikrofony.
Na 930 behaji W10M lepe nez na vlajkovych lodi 950 a 950XL, tak jaky nevyhovujici HW? Ano, oprava se nevyplati, meni se deska a to uz je k dnesnimu datu pase.
Samozrejme, ze na 830 tlacitka opravit jdou, telefony a Lumie leta opravuji. Pravdou je, ze uz me nebavi se s tim babrat. Mam lepsi a lepe placene veci/opravy a na sve telefony dostatek zasoby dilu. ;-)
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TerryKath 28. 10. 2018 11:29

Je mi to teď jasné, ale co chudák běžný uživatel (ten, co se s tím nemá čas nebo chuť babrat na netu)? Někde se stala chyba a pak se nedivme, že z té strany musíme poslouchat hloupé řeči :grr:
Dobrá. Kolik by stála u tebe oprava L830 (díl, práce, doprava/poštovné)?
TerryKath
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lumík930 1. 11. 2018 20:47

Na alze začali prodávat Nokia 930 - co na to říkáte a co ta cena?
https://www.alza.cz/nokia-lumia-930?dq=5473421
lumík930
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 11. 2018 22:28

To si koupí leda tak někdo do šuplíku, jako vzpomínku na slepou větev mobilních telefonů.
anonymni

Odeslat příspěvekod Bari007 2. 11. 2018 18:11

Za tu cenu mi to nepřijde vůbec špatné. Pořád je to telefon s výborným displejem, foťákem a další HW výbavou, kterému absolutně jiné telefon v této cenové relaci nemají šanci konkurovat. A Windows 10 zrovna na Lumii 930 běhají nejlépe. A za bílo zlatá barva je perfektní :-) Takže proč ne, za tu cenu bych se nebál to doporučit.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod dm52 2. 11. 2018 18:16

Na Alze píšou W8.1 není to renonc? Já tam mám W10
dm52
Junior

Odeslat příspěvekod TerryKath 2. 11. 2018 18:36

Ano, píšou. Pokud jo, je to problém, WP8.1 je už mrtvý úplně (vč. podpory cloudu) a upgrarde na W10M je už oficiálně nemožný. I když cesta existuje (díky chybám v SW MS). Ale pozor, pokud mají telefony novější HW, viz problémy s mikrofony viz výše. Já se s ní kvůli tomu rozloučil, i když uznávám, HW je to i na dnešní dobu nadupaný.
TerryKath
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 11. 2018 18:57

Poslední zhasne.
Tak ještě rok přátelé...
anonymni

Odeslat příspěvekod uiqjirka 2. 11. 2018 19:30

Tak tak. ;-)

-- 2. 11. 2018 20:32 --

TerryKath píše:Ano, píšou. Pokud jo, je to problém, WP8.1 je už mrtvý úplně (vč. podpory cloudu) a upgrarde na W10M je už oficiálně nemožný. I když cesta existuje (díky chybám v SW MS).


Upgrade na W10M oficialne znemoznen neni. Pouzij pc a microsofti OTC updater. Uz vice jak rok je pro toto vydan prave tento nastroj od Microsoftu.

To si koupí leda tak někdo do šuplíku, jako vzpomínku na slepou větev mobilních telefonů.


Zadny suplik, nadherne pouzitelny telefon i dnes k dnesnimu datu. Strci do kapsy i dnesni reklamosystemove telefony.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TerryKath 2. 11. 2018 20:08

Vida, můj ajtík taky neví všechno :-). Díky.
Ale s tou opravou L830 (kaput power tlačítko) jsi mi neporadil :-(.
TerryKath
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 5. 11. 2018 08:18

Psal jsem ti, ze uz me to nebavi a mam lepe placenou praci "bokem" a venovani casu.

Jen jeste dam odkaz na OTC updater pro tveho "ajtika".

https://www.microsoft.com/en-us/downloa ... x?id=56726
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumík930 10. 11. 2018 19:08

Ahoj, mám problém. Po aktualizaci Lumie 930 na Windows 10.0.14393.2551 jsem instaloval přes aplikaci Phone System Updater doplňky do Nastaveni -> Doplnky
Ale nejde mi nainstalovat doplněk Touch, pod kterým je ve Storu aplikace Gestures & Touch. Tato aplikace nemá možnost instalace a chce po mě UPLATNIT KÓD místo nabídky instalace. Kde bych ten kód našel? Jde mi o to, že v nabídce Doplňky chybí možnost nastavení probuzení telefonu dvojitým poklepáním na displej a předpokládám, že je to pod tou nabídkou.
Nevíte, co s tím? Jde to dvojité poklepání pro probuzení nainstalovat jinak? Nebo co s tím kódem? Vyčerpal jsem všechny své schopnosti, jak to udělat.
Děkuji za případnou radu
lumík930
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 10. 11. 2018 19:15

Aplikace se uz totiz jmenuje jinak, respektive ma jiny odkazovy kod do store a na aktualizaci pouzivej Microsoft Store a ne apliaci treti strany, ktera je navic zastarala a obsahuje tak navadeni na stare verze.
Od updatu je tu oficialni store a aktualizace to tak prijde samovolne. Navic dvoji poklep je soucasti uz zakladu a i starsi verze, netreba instalovat separatne nebo az po udpatu systemove aplikace.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumík930 10. 11. 2018 19:48

Bohužel poklep není v základu. Aktualizoval jsem dnes z Windows 8.1 na 10 a téměř všechny doplňky zmizely. A nikde jinde dvojpoklep není....
lumík930
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků