Nokia C2-01 - indikátor baterie neubývá postupně

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 25. 10. 2018 09:17

Dobrý den,

mám takový dotaz - po 6 letech jsem se letos v srpnu rozhodl koupit novou baterii do Nokie C2-01, protože původní od výrobce už kapacitně nestačila. Jsem na vozíku, a jelikož chci být často v kontaktu s kamarády, mám telefon při pobytu u počítače na nabíječce. Když si jdu srovnat záda na postel, telefon z nabíječky samozřejmě odpojuji a beru si ho s sebou. Jinak, pokud jsem u počítače (3 hodiny dopo a 4 odpo) telefon je na nabíječce. Na posteli na něm čtu zprávy na netu nebo volám s kamarády. Takže baterka furt plná.

Předminulou neděli jsem byl s rodiči na výletě, celý den plná baterka. Večer před byl na nabíječce. Přijedeme domů, natáhnu se na postel, abych dal odpočinout zádům, pořád baterka plná. Za dvacet minut se podívám na displej a vidím, že baterka ukazuje poslední, červenou čárku. Připomínám, že z plné kapacity! Kolem paté hodiny jdu k počítači, nechávám telefon plně nabít s tím, že druhý den na nabíječku nepůjde.

Surfuju na něm, je se mnou u compu, furt plno. V 17.22 opět skokový pokles kapacity z plna do červené, bez postupného ubývání. Volám do e-shopu, kde jsem baterku koupil, a ptám se pána, jestli jsem ji mohl zničit, že jsem často nechával mobil na nabíječce i po nabití. Prý mohl, i když se mu nezdá, že by vydržela jen dva měsíce. Stála 199 korun.

Odpoledne volám do jednoho velkého obchodu s bateriemi a paní na lince mi tvrdí, že pán kecá. Co škodí Li-on/Li-pol bateriím, je úplné vybití.

Z jiného e-shopu s mobily objednávám další baterii, tentokrát za 139 korun. Ještě do toho e-shopu volám, jestli to je originál. Paní tvrdí, že ano, po obdržení balíčku ale zjišťuji, že vypadá úplně jinak než prvně objednaná. Ubývá postupně, ale zas má houby výdrž.

Tento týden objednávám třetí baterii, tentokrát z téhož obchodu jako tu první. Po rozbalení ji nechám v mobilu plně nabít, po nabití odpojuji, drží jako hrom. Celý úterní večer mám plno, celý včerejšek mám plno, a to telefon fakt nešetřím. Až dnes v 5.22 ráno opět skoková ztráta kapacity, tedy z plného do ruda. Na nabíječce byla jednou. Ted ji dobíjím a zkusmo jsem poprosil mamku, ať telefon zkusí odpojit, jestli správně ukazuje dobíjení, když ne vybíjení. A ano, ukazuje, baterka byla nabita z poloviny.

Před pár lety jsem si koupil jako záložní bazarovou C2-01 a baterie z ní v mé Nokii funguje, jak má. Při koupi první baterie jsem si říkal, že mám smůlu na kus nebo že jsem ji špatným používáním zničil. Když se ale stejně chová i druhá zakoupená baterie z téhož e-shopu, je to divné. Reklamovat? Bral jsem to z e-shopu v Jihlavě, Jihlava je 35 km ode mě. Hnát tam kvůli věci za dvě stovky rodiče, to je blbost. Možná jsem to mohl poslat v obálce, ale co napsat do reklamace? Už vidím, jak to testujou, zda ubývá postupně čin nikoliv. Zatím jsem dal za tři baterky téměř 600 a moc spokojený nejsem.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 10. 2018 09:25

První, co bych zkusil u toho problemového telefonu je obnovit originální nastavení
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 25. 10. 2018 09:29

Jasný, zkusím, dík moc. A ještě obrázky (vlevo za 139 korun, vpravo 199 korun):
Přílohy
baterky.jpg
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 10. 2018 09:36

Kdyby nezabralo, tak nechat přehrát software
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 25. 10. 2018 09:44

Toho přehrání se bojím, co když ji komplet umrtvím? A C2-01 je zlatá, podobně dobrý tlačítkový mobil s velkou pamětí neseženu..
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 10. 2018 10:05

Když si na přehrání sw netroufneš sám, tak to dej někam do servisu (nebo i na prodejně to někde udělají) tam by měli garantovat bezproblémové přehrání
Jo a u toho originálního nastavení a příp. přehrání sw přijdeš o data v telefonu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szantus 25. 10. 2018 10:22

Problém je, že tyto baterii již neseženeš v originálu. Vše co se tváří jako originál jsou padělky s nekvalitním článkem uvnitř. Nejjednodušší padělky jsou balené pouze v pytlíčku (často mají na sobě malé kulaté razítko s datumem a kódem a bývají označovány jako Bulk), ty propracovanější jsou i v blistru. Osobně doporučuji zakoupit repliku ( bude mít stejný tvar a připojovací póly jako originální baterie ale nebude na ní nápis Nokia, ale pouze že jde pro určité modely mobilních telefonů Nokia) např. od společností Aligator, GAMACZ, nebo Avacom.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 25. 10. 2018 10:30

Nick Cave píše:Když si na přehrání sw netroufneš sám, tak to dej někam do servisu (nebo i na prodejně to někde udělají) tam by měli garantovat bezproblémové přehrání
Jo a u toho originálního nastavení a příp. přehrání sw přijdeš o data v telefonu


Díky, už jsem to hodil do továrního i obnovil data, tak uvidíme.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 10. 2018 10:36

Ale jak to tak čtu od začátku znovu, tak jestliže původní originální baterie z té druhé Nokie funguje dobře, tak chyba nebude v telefonu ani software, ale právě v těch bateriích, přesně jak píše szantus
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 25. 10. 2018 10:40

szantus píše:Problém je, že tyto baterii již neseženeš v originálu. Vše co se tváří jako originál jsou padělky s nekvalitním článkem uvnitř. Nejjednodušší padělky jsou balené pouze v pytlíčku (často mají na sobě malé kulaté razítko s datumem a kódem a bývají označovány jako Bulk), ty propracovanější jsou i v blistru. Osobně doporučuji zakoupit repliku ( bude mít stejný tvar a připojovací póly jako originální baterie ale nebude na ní nápis Nokia, ale pouze že jde pro určité modely mobilních telefonů Nokia) např. od společností Aligator, GAMACZ, nebo Avacom.


Jasně, to, co píšeš ty, to jsem tušil. Vím, že původní finská Nokie už neexistuje, nejdřív ji koupil Microsoft, pak čínská MHD. Ale u těch dražších jsem věřil, že ještě někde fabriky, ze kterých sjíždí originály baterek Nokia, existují. Vím, že telefony už nevyrábí, ale věřil jsem, že baterky (originál) jsou ke koupi pořád. Ano, všechno to byly bulk verze. Tak myslíš, že mám risknout ten Avacom? Pro zajímavost: BL-5C od Avacomu stojí 299 korun z jejich stránek. Mám risknout čtvrtou baterku za tři kila? To už budu trochu za magora :-D

-- 25. 10. 2018 11:49 --

Nick Cave píše:Ale jak to tak čtu od začátku znovu, tak jestliže původní originální baterie z té druhé Nokie funguje dobře, tak chyba nebude v telefonu ani software, ale právě v těch bateriích, přesně jak píše szantus


Asi jo, no, ale uznej, to bych musel mít fakt smůlu na baterky. A další věc, když už bych narazil na tu, která ubývá, může mít zas na houby výdrž. Čert ví, jak dlouho jim v těch e-shopech leží, četl jsem, že vyndané baterky by se měly skladovat nabité na 50 %, a jednou za půl roku nabít. Ale tohle asi nikdo dělat nebude.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 10. 2018 11:01

V Siemensu SK65 mám 12,5 roku původní baterii a pořád funguje :D
a v Nokii 302 Asha 8r :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 25. 10. 2018 14:24

Šikovnej...
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků