MDAc vs. mobil+PDA

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod 1979 24. 4. 2005 21:44

Zdravím.
Chtěl bych se zeptat...
Od začátku distribuce používám pda ZIRE-ten první. je už trochu postarší a zvažuju obměnu...nemám teď ani žádnej svůj mobil...
Chci se zeptat, co vidíte jako lepší variantu...
celkem se mi zalíbilo MDAc, ale není lepší si koupit mobil zvlášť a k němu PDA???
cena MDA je cca 12.000,-
když bych sáhl po T 630 za 4.000,-, zbývá mi cca 8.000,- na nějaký PDA. myslíte že jsou na trhu za 8k výbavou a zpracováním lepší PDA než to co je v MDAc???
nevadí mi nosit dva přístroje...
1979
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -LK- 24. 4. 2005 21:59

Měl jsem možnost zkoušel MDA2 i P800, ale nechtěl bych to.
MDA2 (tzn. PocketPC) má velmi nepropracovanou spolupráci s mobilní částí, navíc to šíleně žere baterky a být kvůli vybitému PDA bez mobilu se mi fakt nezamlouvalo.
P800 (tzn. Symbian) měla spolupráci s mobilní částí řádově jinde než PocketPC, ale samotný systém byl šíleně pomalej a aplikací bylo taky hodně málo.
Osobně bych rozhodně volil kombinaci BT mobil + BT PDA. Už jen proto, že až bude důvod upgradovat mobil, koupím za pár kaček novej mobil apod.
-LK-
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martann 24. 4. 2005 22:28

Sice jsem zastánce Pocket PC, ale určitě bych volil variantu mobil+PDA. PDA asi konkrátně Zire 72. Měl jsem MDAII a je to špičkové zařízení na skvělé úrovni, ale ta baterka. Když jsem například jel někam na tři dny a nebyla možnost dobití, tak jsem měl co dělat, aby mi přístroj vydržel nabitý a já nepřišel o veškerá data. U MDAc by možná mohla být baterka výkonější, ale určitě ne tak znatelně. A navíc ještě nemá takovou velikost aby se dalo pohodlně nosit v kapse. Známý právě používá kombinaci T610+Zire72 a nemůže si jej vynachválit. Ale volba je jen na tobě.
martann
Junior

Odeslat příspěvekod aquila 24. 4. 2005 22:29

MDA compact je myslim velmi dobra volba. popripade nejaky chytry telefon. ked ti stacil povodny zire a si nauceny na nejake vecicky z otvorenych systemov, tak mda compact predci mozno aj tvoje ocakavania. osobne by som ti skor odporucal ist do mda compact ako PDA + mobil. hlavne mda compact uz ma ozaj kompaktnu a rozumnu velkost, co je velke plus
aquila
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1979 24. 4. 2005 22:47

asi jsem to špatně napsal ale pod pojmem PDA považuji oba dva op.sys. tzn, že klidně bych koupil i neco s pockety...
spíš se mi jedná o to, jestli se za těch cca 8.000,- nedá sehnat něco, co je na tom výkonově a výbavou líp než MDAčko.
1979
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1979 24. 4. 2005 22:49

další věc je ale moje téma hned vedle tohoto
PDA vs. NOTEBOOK...
což je další varianta kam bych vrazil v nejbližším budoucnu prachy...
Benefon Twin --> Eric T28 --> N 3310 --> Moto T180 --> Eric R310s --> Fisio 820 --> N 3310 --> Philips 639 --> Moto E398 --> Mpx220 --> HP 610 --> Xperia --> N5530 --> LG Optimus One + HF HBH-662
1979
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquila 24. 4. 2005 23:16

1979: porovnavas dost neporovnatelne, resp tazko porovnatelne veci. na PDA sa sice da robit, ale je to skor "viewer" veci co si pripravis na pocitaci.

za 8 tisic zozenies urcite nejake dobre PDA, len je otazka co si pod tym PDA predstavujes. musis trochu konkretizovat co od toho ocakavas.
aquila
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1979 24. 4. 2005 23:40

tak to teda upřesním...
nemám teď žádnej mobil a chci upgradeovat ZIRE.
mám dvě varianty-
-buď si koupím MDAc a nebo mobil(T630) + PDA.
to pak řeším jestli jsou na trhu PDA(palm i pocket) za 8000,- který sou líp vybavený než MDAc-Wi-Fi, větší paměť a tak...
-a nebo do toho vrazím trochu víc,což jsem teoreticky ochoten a koupil bych si něco s 640x480 a používal to jako jakousi náhradu za noťas. Vím že to nebude mít takovej komfort jako NB, ale chci mít něco, kde se dá napsat něco ve wordu, udělat tabulku a nechce se mi tahat s NBkem.
to pak řeším jestli má cenu si připlácet za 640x480 - jeslti je to v praxi opravdu tak rozdílný oproti normálním pocketům...nebo jestli nezvolit variantu TT3 jako kompromis...
Benefon Twin --> Eric T28 --> N 3310 --> Moto T180 --> Eric R310s --> Fisio 820 --> N 3310 --> Philips 639 --> Moto E398 --> Mpx220 --> HP 610 --> Xperia --> N5530 --> LG Optimus One + HF HBH-662
1979
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod plysatko 25. 4. 2005 05:43

Kup si MDAc, náhradní baterku si můžeš přikoupit vždycky. Já mám MDA II, koupil jsem si hromadu programů, některý z nich výborně jedou a považuji to za špičku, nedostižnou.
HTC Universal, Pentax Optio 750 Z, Canon i9950 spdi
plysatko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1979 25. 4. 2005 13:08

co ale říkáte na PDA s VGA???
vyplatí se opravdu připlatit a koupit si něco s VGA???
je ten uživatelský komfort opravdu o tolik vwtší aby se vyplatilo zaplatiti víc za VGA??? nebo se v praxi ten rozdíl až zas tak nepozná...jde mi krom běžného užívání o psaní ve wordu a excelu na externí klávesnici...
1979
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod morki 25. 4. 2005 14:06

muzu rict ze za 8000 kc je dobrej siemens loox 410 ma to sami jako mda C ale zase mam horsi procesor nekde 300 mdac ma 416 pak ma mdac novejsi widle 1.3 mega pixelovej fotak a da se znej volat a je fakt rulezni sem nadmiru spokojen taky sem chtel puvodne jen movb a k tomu PDa ale MDAC je fakt bomba a nemusim zbytecne tehat navic 2 krabicky a dalsi + pro MDAC je malej ne jak klasik PDA
City: Praha
morki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a-22 25. 4. 2005 15:37

A co takhle N9500/9300 ? Je to sice cenově trochu pře limit ... ?!
a-22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cake 25. 4. 2005 16:20

1979 píše:co ale říkáte na PDA s VGA???
vyplatí se opravdu připlatit a koupit si něco s VGA???
je ten uživatelský komfort opravdu o tolik vwtší aby se vyplatilo zaplatiti víc za VGA??? nebo se v praxi ten rozdíl až zas tak nepozná...jde mi krom běžného užívání o psaní ve wordu a excelu na externí klávesnici... /quote]

Doporučuji se podívat do diskuzí na ce4you.cz (možná jste se tam už díval, vkládal jste tam podobné dotazy). Myslím, že rozdíl VGA displeje je proti QVGA celkem velký, musí se však použit program SE_VGA nebo ozVGA. Zde jsou nějaké obrázky:
http://www.ce4you.cz/forums/view_topic. ... dd=0&fi=40
http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=3400
Sám jsem se také rozhodoval nad variantou PDA + mobil nebo MDA. Je pro mě důležitý VGA displej a to mi zatím žádné Pocket PC s integrovaným GSM modulem nenabídne (MDA IV. bude až na podzim a jeho cena asi nebude zrovna nejnižší).
Naposledy upravil Cake dne 30. 4. 2005 13:28, celkově upraveno 1
Cake
Junior

Odeslat příspěvekod ladin2 25. 4. 2005 16:38

ja mám kombinaci acer n 30+ SE T630 oba mají BT a rozhodně je lepši kombinace mobil+ PDA už z toho dovodu že chci být na přijmu nezávisle na PDA ACER mě stál necelych 5000kč a byl jenom dva měsíce starý a mám na něho ještě 22 měsícu záruku jinak v obchodě stojí něco přes 7400kč jak kde tak ještě pouvažuj než do toho pujdeš ladin2
ladin2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel71 25. 4. 2005 16:50

Obě varianty (komunikátor x mobil+PDA) mají své pro i proti. Pokud si koupíš komunikátor (nebo jako to líp nazvat), tak téměř vždy se bude jednat o nějaký kompromis, protože v sobě musí spojovat dvě zařízení . Nejdřív si ujasni, jak moc je pro tebe důležitý velký displej, schopnost být neustále na IM, problém plynoucí s vybytí bateky (ztratíš obě zařízení a taky nemůžeš "v klidu" přehrávat MP3 ve vlaku, když víš, že budeš ještě potřebovat na Internet, volat, ...), nutnost nosit 2 zařízení a obava ze ztráty drahého komunikátoru někde večer v klubu nebo hospodě. Jak vidíš, každá varianta má něco do sebe. Pokud si vybereš komunikátor, tak v této cenové kategorii je vzhledem ke svým rozměrům MDAc asi nejlepší. Kamarád ho má. Nejdříve mu trvalo, než si zvyknul (měl asi 5 telefonů se Symbianem) a stále ho poněkud otravuje každodenní resetování (přidal jen minimum sw navíc), ale jinak je spokojený. Pokud si chceš koupit 2 zařízení, tak spíš ještě chvilku počkej, protože za měsíc bude nový Tungsten X a cena T5ky půjde dolu. Ta je pro tebe docela logická volba, když už jsi měl Zire.
Pavel71
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků